msi gtx 1070 gaming x 8g

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

Hladis píše:Me to pripada jako nejaky bordel v systemu, nebo neco blbe nastaveny. Co BIOS a drivery k desce ? Mas uz aktualni jak jsem ti posilal odkazy ? Sledoval bych co se ve spravci uloh vlastne deje a jaky procesy bezi. Sledoval bych MSI Afterburner jak se to chova. Porovnal a nastavil hry podobne jako v testech. Neinstaluj s nV driverem Experience.
Som pozeral ten odkaz co si mi poslal, len ohladom toho biosu je tam toho viac,tak neviem ktore mam vybrat :)

akurat cez GPU-Z som to dal zanamenat pocas hrania a si mi vtedy pisal ze tam Vidis v tom logu pokles vytizeni GPU.



Minule mi stiahlo BTC miner a vtedy mi sekalo vsetko ale cez Malwarebytes som to odstranil a vsetko bolo potom OK.Ale to uz od vtedy som aj preinstaloval win
Hekl338
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2009
Bydliště: Loděnice u Berouna

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od Hekl338 »

No, pokud si to pouzival s Ge Force experience, tak chyba muze byt i tam. To jejich udelatko nekdy nastavi detaily ve hre nesmyslne. Treba GTA V nastavovalo prodlouzenu vzdalenost v advanced settings na max a to je spatne. Na mape jsou pak mista, kde to pak dropuje chvilema takhle jak popisujes. Jses si 100% jistej, ze mas na chlup stejne nastaveni detailu ve hrach? Ta 970 ti udrzela vzdy stable 60 FPS bez dropu? Merill jsi to na ni?
"V hre Watch dogs tam momentalne zacalo padat na 48 fps a kartu vtedy vytazuje na 99% a obraz trha."
To je vcelku logicke, pokud pouzivas V sync, pak sa ti zda, ze trha vse pod 60:) Skus to zmerit primo AFB ve hre, pokud to pada pod 60 FPS a GPU jde na 99%, rozhodne to neni chyba karty...
Kingston Fury Renegade DDR4 4 x 8 GB 3800 MHz CL16 ASUS ROG MAXIMUS XII HERO i7 - 10700K EKWB EK-Momentum ROG Maximus XI Hero D-RGB - Plexi Palit GeForce RTX 3080 Gaming Pro 0.806 V 1815 MHz / 20200 Alphacool Eisblock Aurora Plexi GPX-N RTX 3090/3080 Reference + Backplate Seasonic Prime Ultra 750 W Gold THERMALTAKE The Tower 900
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od Hladis »

raidyM:
Teoreticky by ty drivery k desce nemely nejak extra pomoci s timhle problemem, ale treba.... BIOS ten posledni, ten klidne najdes na ASUS strankach, ale pokud nemas nejaky hodne stary BIOS, tak by to tim taky byt nemelo. Kazdopadne ho upgraduj.
Ja tam videl pokles vytizeni GPU, tedy GPU nedostala data, nebo byla omezena V-sync (testovat se musi bez V-sync). To muze zpusobit hromada veci. Tezko na dalku presne rict kde je chyba. Kazdopadne mam podobnou konfiguraci a k nicemu takovymu nedochazi. Reknu ti par bodu co udelat.

1/ Projed system antivirem, treba Eset online scanerem. CCleanerem registry a Adwarecleanerem, pokud jsi to uz neudelal.
2/Upgraduj BIOS a muzes nahodit i drivery na IRST, intel sitovku, MEI, USB-3.1, pripadne zvukovku Realtek pokud ji pouzivas.
3/ Odinstaluj nVidia driver, vycisti to DDU a ve spravci zarizeni uplne odstran grafickou kartu, tedy polozka Odinstalovat zarizeni. Zakaz taky pripadne v DDU, aby Win tahali svuj driver.
4/ Nainstaluj aktualni driver a neinstaluj Experience a dalsi veci jako Vision3D. Jen driver+PhysX+zvukovku. Nedavej automatickou instalaci.
5/ Pokud stale nic, zacni hledat jaky procesy jedou na pozadi pres spravce uloh a muzou delat neplechu. Zda pri tech propadech se nejak vytezuje vice CPU, nebo zda to nehrabe na disku, zda disky a SSD jsou ok, treba ve SMART atd.... Zkontroluj i teploty CPU a jeho chovani.
6/ Stale nic, cista instalace aktualni legalni verze W10 a kdyz pisu cista, tak uplne cista, ne jen preinstalace pres stavajici. Nahrat jen zakladni aktualni drivery a veci nutny pro test a vyzkouset.
7/ Kdyz ani ted nic, vyzkouset kartu v jinym slotu.
8/ Kdyz nepomuze vubec nic, odnes PC tam kdes ty komponenty koupil a rekni jim svuj problem, at se na to podivaji.
Obrázek
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

Hekl338 píše:No, pokud si to pouzival s Ge Force experience, tak chyba muze byt i tam. To jejich udelatko nekdy nastavi detaily ve hre nesmyslne. Treba GTA V nastavovalo prodlouzenu vzdalenost v advanced settings na max a to je spatne. Na mape jsou pak mista, kde to pak dropuje chvilema takhle jak popisujes. Jses si 100% jistej, ze mas na chlup stejne nastaveni detailu ve hrach? Ta 970 ti udrzela vzdy stable 60 FPS bez dropu? Merill jsi to na ni?
"V hre Watch dogs tam momentalne zacalo padat na 48 fps a kartu vtedy vytazuje na 99% a obraz trha."
To je vcelku logicke, pokud pouzivas V sync, pak sa ti zda, ze trha vse pod 60:) Skus to zmerit primo AFB ve hre, pokud to pada pod 60 FPS a GPU jde na 99%, rozhodne to neni chyba karty...
Ano Battlefield 1 a GTA V malo rovnake nastavenie ako na starej karte.

V hre Watch Dogs mi pri zapnutom V sync mi staru kartu zatazovalo maximalne na 80 % na 99% isla iba ak bolo vypnute V sync.

Pri vypnutom V sync nemozem hrat ziadnu hru lebo vtedy obraz seka a robia sa cez neho ako keby vlnovky. A to pri kazdej karte aj pri starej,musim mat stale zapnuty V sync
Naposledy upravil(a) raidyM dne ned 7. led 2018, 09:22, celkem upraveno 3 x.
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

Hladis píše:raidyM:
Teoreticky by ty drivery k desce nemely nejak extra pomoci s timhle problemem, ale treba.... BIOS ten posledni, ten klidne najdes na ASUS strankach, ale pokud nemas nejaky hodne stary BIOS, tak by to tim taky byt nemelo. Kazdopadne ho upgraduj.
Ja tam videl pokles vytizeni GPU, tedy GPU nedostala data, nebo byla omezena V-sync (testovat se musi bez V-sync). To muze zpusobit hromada veci. Tezko na dalku presne rict kde je chyba. Kazdopadne mam podobnou konfiguraci a k nicemu takovymu nedochazi. Reknu ti par bodu co udelat.

1/ Projed system antivirem, treba Eset online scanerem. CCleanerem registry a Adwarecleanerem, pokud jsi to uz neudelal.
2/Upgraduj BIOS a muzes nahodit i drivery na IRST, intel sitovku, MEI, USB-3.1, pripadne zvukovku Realtek pokud ji pouzivas.
3/ Odinstaluj nVidia driver, vycisti to DDU a ve spravci zarizeni uplne odstran grafickou kartu, tedy polozka Odinstalovat zarizeni. Zakaz taky pripadne v DDU, aby Win tahali svuj driver.
4/ Nainstaluj aktualni driver a neinstaluj Experience a dalsi veci jako Vision3D. Jen driver+PhysX+zvukovku. Nedavej automatickou instalaci.
5/ Pokud stale nic, zacni hledat jaky procesy jedou na pozadi pres spravce uloh a muzou delat neplechu. Zda pri tech propadech se nejak vytezuje vice CPU, nebo zda to nehrabe na disku, zda disky a SSD jsou ok, treba ve SMART atd.... Zkontroluj i teploty CPU a jeho chovani.
6/ Stale nic, cista instalace aktualni legalni verze W10 a kdyz pisu cista, tak uplne cista, ne jen preinstalace pres stavajici. Nahrat jen zakladni aktualni drivery a veci nutny pro test a vyzkouset.
7/ Kdyz ani ted nic, vyzkouset kartu v jinym slotu.
8/ Kdyz nepomuze vubec nic, odnes PC tam kdes ty komponenty koupil a rekni jim svuj problem, at se na to podivaji.
Dobre vyskusam to podla toho.dakujem

Ked som mal doma MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8G tak mi Norton Security vypisoval toto:
Vyssi vyuziti - NVIDIA Container - Aktivita zapisu na disk 29 MB toto mi stale hlasil Norton Security.
Hekl338
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2009
Bydliště: Loděnice u Berouna

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od Hekl338 »

raidyM píše:
Ano Battlefield 1 a GTA V malo rovnake nastavenie ako na starej karte.

V hre Watch Dogs mi pri zapnutom V sync mi staru kartu zatazovalo maximalne na 80 % na 99% isla iba ak bolo vypnute V sync.
Jestli to 970 ku vytezovalo pri stejnych detailech na 80% a 1070 ku tvytezi na 99% a jeste mas FPS nizsi, mne z toho vychazi pouze dve moznosti:
1. Detaily nejsou nastavene stejne, coz sam vylucujes
2. GPU zatezuje jeste neco jineho. Vidim to jako pravdepodobme, vzhledem k tomu, co vse si psal. V jednom prispevku priznavas, ze ti stahlo BTC miner...
Kingston Fury Renegade DDR4 4 x 8 GB 3800 MHz CL16 ASUS ROG MAXIMUS XII HERO i7 - 10700K EKWB EK-Momentum ROG Maximus XI Hero D-RGB - Plexi Palit GeForce RTX 3080 Gaming Pro 0.806 V 1815 MHz / 20200 Alphacool Eisblock Aurora Plexi GPX-N RTX 3090/3080 Reference + Backplate Seasonic Prime Ultra 750 W Gold THERMALTAKE The Tower 900
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

Hekl338 píše:
raidyM píše:
Ano Battlefield 1 a GTA V malo rovnake nastavenie ako na starej karte.

V hre Watch Dogs mi pri zapnutom V sync mi staru kartu zatazovalo maximalne na 80 % na 99% isla iba ak bolo vypnute V sync.
Jestli to 970 ku vytezovalo pri stejnych detailech na 80% a 1070 ku tvytezi na 99% a jeste mas FPS nizsi, mne z toho vychazi pouze dve moznosti:
1. Detaily nejsou nastavene stejne, coz sam vylucujes
2. GPU zatezuje jeste neco jineho. Vidim to jako pravdepodobme, vzhledem k tomu, co vse si psal. V jednom prispevku priznavas, ze ti stahlo BTC miner...
BTC miner mi stiahlo pred mesiacom ked som este mal staru kartu.To sa prejavovalo vysokou teplotou GPU a max vykonom karty a malym FPS v hrach.Vtedy sa to vyriesilo ked mi to Malwarebytes nasiel a zmazal.Nasledne ziaden problem nebol.

Az doteraz kym som nedal do pc nove karty.Tu zasa nieje problem ani s teplotou iba s tym kolisavym fps s naslednym trhnutim obrazu. Teraz som pre istotu tiez presiel pc pomocou Malwarebytes a nic nenaslo.

Prave som skusal starsie hry ako Battlefield Hardline a Battlefield 4 a tam idu hry v poriadku...
harry001
Nováček
Nováček
Registrován: 10. led 2018

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g napájení

Příspěvek od harry001 »

Panové nevíte někdo jak správně zapojit napájení karty 1070 msi 8gb gaming? Mám zdroj Supernova 750W. S těmi piny si nějak nerozumím.
Děkuji za odpověď
volkovski
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2004
Bydliště: Bratislava

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od volkovski »

Klasika zapojis 6 pin a 8 pin, zapadky na konektoroch idu z hora.

@ problem so sekanim s 1070 - aku verziu win pouzivas? Win 10 1709 ? Na nete je toho plno ze po update zacali hry sekat...
AMD Ryzen 7 5800x@PBO 4900 | ARCTIC Liquid Freezer II 360 | MSI MPG B550 GAMING EDGE WIFI | G.SKILL 16 GB DDR4 3200 MHz CL14 @3800CL16 Trident Z RGB | GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8G | Kingston A1000 240 GB NVMe | SSD Crucial MX500 1TB | HDD Seagate Barracuda 7200.14 3TB | Corsair RM750x | Fractal Design Meshify S2 White TG Clear | LG 27GL850-B| Logitech G Pro Wireless + G213 + Corsair MM350 X-Large
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

volkovski píše:Klasika zapojis 6 pin a 8 pin, zapadky na konektoroch idu z hora.

@ problem so sekanim s 1070 - aku verziu win pouzivas? Win 10 1709 ? Na nete je toho plno ze po update zacali hry sekat...
ano mam Win 10 1709.
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

este sa chcem opytat, karta ma tri mody na vyber

Jádro/Paměť
Boost Clock / Base Clock
1797 MHz / 1607 MHz (OC Mode)
1771 MHz / 1582 MHz (Gaming Mode)
1683 MHz / 1506 MHz (Silent Mode)

karta je nastavena na Gaming mode a nemala by byt minimalna frekvencia 1582 MHz? lebo mne v niektorych hrach ide iba na 934 MHz a fps mi klesa. Dik za pomoc :)
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od CageJ »

nie, v nenarocnych hrach moze byt aj nizsia..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

CageJ píše:nie, v nenarocnych hrach moze byt aj nizsia..
Som za zlakol,ze som kupil chybnu kartu lebo v hre battlefield 1 ide iba pri takomto takte.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“