msi gtx 1070 gaming x 8g

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od Hladis »

raidyM:
No kdyz jsi to uz vratil, ale problemy s vytizenim GPU jsou casto jinde nez v samotny GPU. Kazdopadne si aktualizuj Bios a drivery k desce http://www.station-drivers.com/index.ph ... 69&lang=fr Jinak urcite si po vyreseni problemu aspon nastav XMP profil at ti ty pameti jedou na tech 3000MHz. Zbytecne jedes se zatazenou brzdou.
Obrázek
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

Dakujem za radu,ked budem mat druhu kartu a nahodou by bol rovnaky problem, tak to vyskusam.
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

Zobral som na skusku MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6G a presne mam ten isty problem aj s tou kartou.
Hrajem hru a hocikedy zacne sekat a padat fps a potom znova ide.Co ine by to mohlo byt ak nie karta?dakujem
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od CageJ »

znamy bug v ovladacoch..

reinstalacia operacneho systemu
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

CageJ píše:znamy bug v ovladacoch..

reinstalacia operacneho systemu

uz som to robil vcera som preinstaloval win a stale problem pretrvava.
So starou kartou msi gtx 970 islo vsetko pekne,ale ked som dal do pc novu kartu MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G,tak ukazal sa problem pri hrani hier. Vtedy som ako prve preinstaloval win a nahodil najnovsie ovladace ku grafike, ale problem to nevyriesilo.
Tak som kartu vratil lebo som myslel, ze je chybna.
Dnes som na skusku kupil MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G a problem je stale ten isty. Tak ja uz neviem,ze co s tym moze byt :)
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

Hladis píše:raidyM:
No kdyz jsi to uz vratil, ale problemy s vytizenim GPU jsou casto jinde nez v samotny GPU. Kazdopadne si aktualizuj Bios a drivery k desce http://www.station-drivers.com/index.ph ... 69&lang=fr Jinak urcite si po vyreseni problemu aspon nastav XMP profil at ti ty pameti jedou na tech 3000MHz. Zbytecne jedes se zatazenou brzdou.
Ten profil XMP ked chcem zapnut tak mi pise toto

http://www.imagehosting.cz/?v=dsc094jfj.jpg

mam to potvrdit alebo dat radsej nie ? :)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od racecar »

Potvrd.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

a co to znamena? lebo ja by som chcel iba ten profil na ramky zapnut.Tam nieco pise aj o procesore a ten by som nerad rozsteloval
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od racecar »

With multicore enhancement enabled it uses Asus's Turbo, with it disabled it uses Intels Turbo.
Rozsteloval? :? Mas ho pretaktovany?
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

racecar píše:
With multicore enhancement enabled it uses Asus's Turbo, with it disabled it uses Intels Turbo.
a co to znamena? :)

ked to potvrdim,tak sa mi vypne automaticke pretaktovanie CPU ?

Lebo XMP profil sa da zapnut ak ked dam moznost nie.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od racecar »

Nevypne. Pojde ti v loade na 4.2GHz - vsetky jadra. Ak to vypnes tak ti pojde 4.0
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

racecar píše:Nevypne. Pojde ti v loade na 4.2GHz - vsetky jadra. Ak to vypnes tak ti pojde 4.0
cize ak to potvrdim tak mi pojde CPU na 4.2GHz a ked to nepotvrdim tak mi pojde na 4.0? spravne?

Ak to potvrdim,tak ako to potom mozem vratit vsetko do normalu? XMP sa da vypnut jednoducho ako pozeram,ale ohladom CPU aby sa potom vratil do povodneho nastavenia?
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od iOioo »

Ako fakt sorry ale na tieto tvoje blbosti sa už nedá nereagovať.
CageJ píše:znamy bug v ovladacoch..
Aký bug? Môžeš upresniť?
CageJ píše:reinstalacia operacneho systemu
Reinštalácia OS rieši známy bug v ovládačoch od grafiky? Ako seriózne vážne? Toto je tvoja rada na všetko? Preinštalovanie OS?
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od Hladis »

CageJ píše:znamy bug v ovladacoch.
O zadnym takovym bugu nikdo vubec nic nevi. Nevim kde tohle porad beres. Reinstalace OS resi prusery ve Win a ne driveru. Bordel v OS, nebo podelany update OS, ktery neco rozesere a nutnost preinstalace, nema s driverem co delat.
raidyM píše: cize ak to potvrdim tak mi pojde CPU na 4.2GHz a ked to nepotvrdim tak mi pojde na 4.0? spravne?

Ak to potvrdim,tak ako to potom mozem vratit vsetko do normalu? XMP sa da vypnut jednoducho ako pozeram,ale ohladom CPU aby sa potom vratil do povodneho nastavenia?
Ano. Normalne se pri zatezi vice jader frekvence snizuje a takhle bude stale na nejvyssim stupni.

Vypnutim toho XMP profilu vypnes i enhanced Turbo, tedy vrati se vse do intel spec.. Kazdopadne je nesmysl to mit vypnuty a provozovat pameti a CPU na defaultu. To jsi nemusel kupovat Z desku a OC pameti s K CPU. Precti si nejaky navody na OC Skylake, jde videt ze v tom plaves. Nebo priste usetri penize a nekupuj nadupany komponenty pro OC, kdyz to delat nebudes, nebo nevis jak na to. Kazdopadne na to jsou uz jiny sekce a s GPU to moc nesouvisi.
Obrázek
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od CageJ »

https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=128&t=247831

EDIT: Aha pozeram log, on tam ale LOAD ma.. Tak to asi nebude tento bug.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

Hladis píše:
CageJ píše:znamy bug v ovladacoch.
O zadnym takovym bugu nikdo vubec nic nevi. Nevim kde tohle porad beres. Reinstalace OS resi prusery ve Win a ne driveru. Bordel v OS, nebo podelany update OS, ktery neco rozesere a nutnost preinstalace, nema s driverem co delat.
raidyM píše: cize ak to potvrdim tak mi pojde CPU na 4.2GHz a ked to nepotvrdim tak mi pojde na 4.0? spravne?

Ak to potvrdim,tak ako to potom mozem vratit vsetko do normalu? XMP sa da vypnut jednoducho ako pozeram,ale ohladom CPU aby sa potom vratil do povodneho nastavenia?
Ano. Normalne se pri zatezi vice jader frekvence snizuje a takhle bude stale na nejvyssim stupni.

Vypnutim toho XMP profilu vypnes i enhanced Turbo, tedy vrati se vse do intel spec.. Kazdopadne je nesmysl to mit vypnuty a provozovat pameti a CPU na defaultu. To jsi nemusel kupovat Z desku a OC pameti s K CPU. Precti si nejaky navody na OC Skylake, jde videt ze v tom plaves. Nebo priste usetri penize a nekupuj nadupany komponenty pro OC, kdyz to delat nebudes, nebo nevis jak na to. Kazdopadne na to jsou uz jiny sekce a s GPU to moc nesouvisi.
dakujem za radu.Do OC sa nevyznam,len mi tu niekto poradil aby som zapol XMP profil,ale to moj problem nevyriesilo. Mne ide hlavne o problem s kartami. Jednoznacne mi nieco sposobuje problem pri novych kartach.Lebo ako som uz spominal moja stara 970 isla pekne a nikdy s nou nebol problem.Nemohol by to sposobovat zdroj? Mam tento Zdroj: Seasonic SS - 600ET

Kartu som menil len preto aby som si konecne mohol zahrat nove hry na ultra nastaveniach,ale prislo velke sklamanie ked som zistil,ze tie hry isli lepsie so starou kartou.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od CageJ »

Ja si myslim, ze je to ten bug co som dal link..

Ktory hry su problem a kolko FPS bezia? Nebrdzi kartu procesor?

EDIT: Este ma napadlo, ked vypnes hru mas CPU a GPU vyuzitie na 0-2%? Ci ti nebezi nejaky miner.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od Hladis »

CageJ:
Uvedomujes si to, ze sem davas nejakou rok starou vec a udajny bug ktery ani nemusi souviset s driverem ? Ostatmne z toho threadu i vyplyva, ze ty problemy byly dost individualni. Ostatne reinstalace OS neresi chybu driveru ale chybu v systemu :!: viz.
Hladis píše:CageJ:
Mno rikaš ze to je ovladacema, ale pomohl ti reinstall OS. No to nevypada na ovladac :) Ja se s tim vůbec nesetkal. A sierpe to mel i na 980Ti a tvrdi, ze i na starsich driverech.
Pokud nejaky udajny bug v driveru byl, tak uz je stejne davno opravenej a nedelalo by to na ruznych driverech. Win 10 maji dost casto tendenci pri updatech se takhle rozesrat, ostatne s poslednim updatem jsem si slusne uzil. Vetsina tehle veci je dilem OS, bordelu v systemu, nebo vada v HW.

PS: Mam stejnou konfiguraci PC jako ma raidyM, krome par detailu jako jina znacka 1070tky, zdroj a rychlejsi Corsair moduly a zadny takovy problemy tam nejsou.

//
Jo a jeste k veci, kdyz se meni obcas HW, jako zmena Kepler za Pascal, tak system to obcas vyhodnoti blbe, jeste ma system tendenci tam rvat svoje drivery a Pascal jede pak divne, ale staci jen odebrat kartu a drivery s DDU z OS, nainstalovat aktualni a jede to ok.
Obrázek
raidyM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2014

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od raidyM »

CageJ píše:Ja si myslim, ze je to ten bug co som dal link..

Ktory hry su problem a kolko FPS bezia? Nebrdzi kartu procesor?

EDIT: Este ma napadlo, ked vypnes hru mas CPU a GPU vyuzitie na 0-2%? Ci ti nebezi nejaky miner.
Akurat som pozeral co si poslal link.

Tak skusal som hry Watch Dogs, Battlefield 1, GTA V, Ghost recon Wildlands.

V hre mam zapnute VSync a malo by to ist na 60 fps.
V hre battlefield 1 ked to zacne blbnut,tak fps padne na 54 a obraz seka a hned nato vyskoci na 63fps a potom sa ustali na 60 fps.A potom sa to opakuje ako kedy.

V hre Watch dogs tam momentalne zacalo padat na 48 fps a kartu vtedy vytazuje na 99% a obraz trha.

GTA V je na tom podobne ako Battlefield 1.

No a nakoniec Ghost recon Wildlands tak ten ked nastavim podla GeForce Experience, tak sa ani neda hrat. V nastaveniach musim nastavit na stredne detaily aby to aspon islo ale tiez sekavo.

Ked vypnem hru tak CPU a GPU ukazuju 0%.

Procesor mam i7-6700K tak myslim ze by to nemal brzdit.Akurat ked som na nete,tak niekedy spomalene reaguje hlavne ked robim viac veci naraz,ale to je asi normalne...ci nie? :)

Mal som doma kartu MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G a vratil som myslel,ze je chybna a zobral som iba na skusku MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G ale je to samozrejme slabsia karta,ale problem je rovnaky.

Zajtra by mi mala prist este na skusku Grafická karta MSI GTX 1080 AERO 8G OC,tak ale uz neverim,ze to pojde normalne.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: msi gtx 1070 gaming x 8g

Příspěvek od Hladis »

Me to pripada jako nejaky bordel v systemu, nebo neco blbe nastaveny. Co BIOS a drivery k desce ? Mas uz aktualni jak jsem ti posilal odkazy ? Sledoval bych co se ve spravci uloh vlastne deje a jaky procesy bezi. Sledoval bych MSI Afterburner jak se to chova. Porovnal a nastavil hry podobne jako v testech. Neinstaluj s nV driverem Experience.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“