GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

jamessino
Nováček
Nováček
Registrován: 14. led 2018

GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od jamessino »

Pořídil sem si parádní MSI GeForce GTX 1080Ti GAMING X TRIO. :-D
Podle specifikací má mít paměti na efektivních 11GHz. Afterburner ale ukazuje 5005MHz, GPUz píše na jednom místě něco kolem 1250MHz, v grafu pak něco kolem 10 000MHz. :o

Jak mohu zjistit opravdovou frekvenci pamětí :?:
Je zmíněných 10GHz nějaký divný přepočet, nebo paměti upravují frekvenci podobně aktivně podle okolností jako GPU?

Víte někdo, jak to s frekvencí paměťí opravdu je?
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Mam rovnaky problem s 5 kartami od kedy som ich kupil, reportuju o ghz nizsiu frekvenciu ako maju mat, nepomohla preinstalacia, nepomohol iny hw, nepomohli mi ani na Nv forku, riesil a nevyriesil som to za x mesiacov, nefunguje otvaranie fullscreen hier ktore zhodis na listu, uz ich neotvoris, na 388.43 som dostaval pravidelne BSOD, jednu az dve do dna, po rollbacku na 387 som dostal jednu TDR BSOD za viac ako mesiac. Proste Nvidia.
LookAS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. lis 2003
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od LookAS »

Taky mám od začátku s oběma kartama stejný problém. I po reinstalu systému, na úplně jiné platformě, po vyzkoušení nespočtu verzí ovladačů atd.
Core i9-7920X + be quiet! dark rock pro 4 .:. ASRock Taichi .:. 32GB Corsair 4133MHz .:. ZOTAC RTX3070 AMP Holo + HP Quadro RTX A4000 .:. Samsung S27A850D 27" 1440p .:. Samsung 850 EVO .:. Fractal Design Define R3 w/ PC Silencer MK II 950W
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Ja som skusal aj intel 7700k s maximus hero aj dva ryzen rigy, asrock 370 killer sli aj asus x370 prime pro, skusal som aj msi gaming x, mam aj gainwardky dve, mam aj strixxu aj jedneho poseidona. Kazda karta sa sprava rovnako. Teraz som updatoval na 390. verziu ovladacov a za cca dva dni som bsod nedostal. K blizsiemu testovaniu som sa zatial nedostal tak snad aspon nieco bude lepsie. Keby sa ti nahodou to nejako podarilo vyriesit tak daj vediet, dam aj ja. Nikde som k tomu bohuzial nic nenasiel.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od petsild »

Zkusit MSI Live Update, třeba vyšla nějaká fw oprava.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od webwalker »

U mě běhá vše OK (Win10). AB ukazuje 5508MHz (x2) GPUZ 1376 (x8). Problém tedy bude zřejmě někde v systému/ovladačích.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Mr_Trollfan »

LookAS píše:Taky mám od začátku s oběma kartama stejný problém. I po reinstalu systému, na úplně jiné platformě, po vyzkoušení nespočtu verzí ovladačů atd.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Hladis »

Zadna masa lidi si nestezuje, zadny reseni, vsichni jen krci rameny. Tady je hodne lidi s GTX1080Ti a zadny takovy problem nezaznamenali. Ovladace pokud stridate, tak ty problem taky nebudou. Takze nejaka chyba mezi klavesnici a zidli, nebo v hardware, tedy v nejaky soucastce PC, protoze pokud by to byla nejaka zavazna a rozsirena chyba, bylo by okolo toho velky halo.Neni treba mozny, aby 5 grafaren melo stejnou chybu na zcela rozdilnych ovladacich, takze chyba je nekde v PC.
Obrázek
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Bohuzial ta chyba tu bola este skor ako som tie karty kupil ja, avsak niekto to tu na forku vraj opravil kompletnou reinstalaciou OS. V PC nieje asi zle nic ked to robi aj intel aj amd platforma a 3 rozne dosky. Mozno nieco robia updaty, microsoft, ani srnka netusi. Nemam to ako zistit. Koli tomu som si dokonca kupoval legalny kluc na OS a legalnu instalacku som stiahol od MS. :mrgreen:
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Hladis »

Bylo by dost zvlastni, ze bys prohazel desky a karty a mel stale tu samou chybu, kdyz jinde se vetsine lidi neprojevuje. Jeste do toho ti to hazi BSOD (nespecifikujes jaky). Ja mam zkusenost s tim, ze kdyz se prohazuji ruzny nV grafarny, je dobry delat novou instalaci driveru s tim, ze se karta ve Win uplne odstrani a nainstaluje nacisto, jelikoz jinak muzou blbnout prave frekvence a samotny Win s poslednim velkym updatem taky dost blbnou. Tedy je to otazka software.
Obrázek
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Klasicke nv TDR bsod :) samozrejme ze pri kazdej preinstalacii ovladacu pouzivam DDU.

Pri 388.43 som to mal tak dva krat do dna, s 387.92 jediny krat asi 3-4 dni dozadu za viac ako mesiac.
Naposledy upravil(a) Mr_Trollfan dne pon 15. led 2018, 17:58, celkem upraveno 1 x.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od HafanPetr »

Mám úplně stejný problém. Vyzkoušel jsem různé verze ovladačů (včetně odinstalace původních přes DDU). GPUz stále ukazuje 10Ghz. Zatím to nechci nějak řešit, později možná zkusím reinstall OS.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Hladis »

Mr_Trollfan:
TDR neni BSOD. Mas TDR, nebo BSOD, nebo oboji a co to pripadne BSOD pise.
Pri vymene karty je nekdy potreba i odinstalovat kartu ze systemu ve Win ve spravci zarizeni a zakazat, aby si win stahovali vlastni driver.

Jinak pokud mate takovy problemy, tak vyplnit bug report pro nV, pokud mate BSOD, poslat i .dmp soubor. Muzete zkusit i kontaktovat Manuela Guzmana, zda vam neco nerekne.

PS: A taky aby vubec ta detekce frekvence byla ok.
Obrázek
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Eddward »

V Ovladacom paneli Nvidie v systemovych informaciach pise tak isto 10Ghz ?
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od havli »

Jen tak btw... pokud ty karty pouzivate na mining (a asi GPGPU obecne), tak tam se automaticky snizuje takt RAM.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Hladis píše:Mr_Trollfan:
TDR neni BSOD. Mas TDR, nebo BSOD, nebo oboji a co to pripadne BSOD pise.
Pri vymene karty je nekdy potreba i odinstalovat kartu ze systemu ve Win ve spravci zarizeni a zakazat, aby si win stahovali vlastni driver.

Jinak pokud mate takovy problemy, tak vyplnit bug report pro nV, pokud mate BSOD, poslat i .dmp soubor. Muzete zkusit i kontaktovat Manuela Guzmana, zda vam neco nerekne.

PS: A taky aby vubec ta detekce frekvence byla ok.
Co na tom nieje bsod Video TDR failure BSOD mi chces povedat ze neexistuje?
Eddward píše:V Ovladacom paneli Nvidie v systemovych informaciach pise tak isto 10Ghz ?
Tam je vsade 11010.
havli píše:Jen tak btw... pokud ty karty pouzivate na mining (a asi GPGPU obecne), tak tam se automaticky snizuje takt RAM.
BINGOOO. Teraz to funguje. Po vypnuti miningu na tej karte a zapnuti hry mi to teraz fici, aspon to tak vyzera, GPU tweak reportuje spravne frekvencie avsak ked zapnem mining pocas hrania hry tak to zase padne. Kedysi mi to nefungovalo ani tak, nenahodilo mi spravne frekvencie ani v AC neviem co sa od vtedy v PC zmenilo. Asi len to ze nepouzivam afterburner ani Riva statistics server. Viz https://imgur.com/a/DvCHm
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Hladis »

Mr_Trollfan píše: Co na tom nieje bsod Video TDR failure BSOD mi chces povedat ze neexistuje?
Priste to tedy napis poradne, jak se to BSOD jmenuje, tedy Video_TDR_Failure a u nV by to melo byt s nvlddmkm.sys. "Klasicke" nV TDR je klidne jen reset ovladace ve Win, coz mi prislo pri tom tvym popisu na mysl jako prvni. Kazdopadne tohle specificky BSOD se objevuje jen pri chybe ovladace a nejakyn konfliktu ve Win. Musi se to specifikovat pres Windebugger co je presna pricina. Pokud se v tom nechces hrabat, nebo nevis jak a reseni neni, posli vyplneny formular pro feedback na support, pribal i .dmp. Pak doufej, ze budou schopni chybu reprodukovat a opravi ji, nebo mas smulu a je neco spatne u tebe.

Kazdopadne zase ten mining. To je pak jasny, ze lidi zadny chyby nehlasi a nic nejde najit, protoze to neni chyba, ale GPGPU/mining featura :roll: :mrgreen:
Obrázek
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Ona ina TDR BSOD asi ani neexistuje.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od Hladis »

Z tvyho popisu nebylo jednoznacny, zda to nemotas s timhle http://i.imgur.com/LwtHU.jpg a to tech TDR chybovych hlaseni je i vic. Priste proste presny nazev.
Obrázek
jamessino
Nováček
Nováček
Registrován: 14. led 2018

Re: GeForce GTX 1080 Ti - jaká je frekvence pamětí?

Příspěvek od jamessino »

havli píše:Jen tak btw... pokud ty karty pouzivate na mining (a asi GPGPU obecne), tak tam se automaticky snizuje takt RAM.
Díky havli za postřeh :wink:
Zkusil sem vypnout mining a pustit kombustor a olalá - 11 GHz v GPUz a AfterBurneru :D

Poněkud utajená fičůra těchhle karet, snižování taktu ram při miningu. Je to snad záměr Nvidie a spol? Nebo disajn je tak promakanej, že karta pozná velký datový tok a radši sama sníží takty pamětí? 8)
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“