zapojení 2 nvidia grafik + upgrade pc?

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Lagett
Nováček
Nováček
Registrován: 28. úno 2013

zapojení 2 nvidia grafik + upgrade pc?

Příspěvek od Lagett »

Dobrý den mám tuto sestavu https://www.imgup.cz/images/2018/01/17/pc.png a kamarád mi dal stejnout grafiku, kterou bych chtěl zapojit k té mé dosavadní přes SLI, jenže deska co mám podporuje pouze zapojení AMD grafik přes CrossFire a pokud to dobře chápu, tak na téhle desce nemám šanci tyto 2 GK spojit? Další problém je že kdybych koupil novou MB která podporuje SLI, tak tam zase nedostanu dosavadni procesor protože ten má patici 1155 a ty už se nevyrábí, takže bych musel koupit i nový procesor, nebo se to dá nějak řešit jinak? děkuji
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: zapojení 2 nvidia grafik + upgrade pc?

Příspěvek od Hladis »

SLI tam fungovat nebude a SLI tehle dvou karet ma stejne maly prinos, takze nevim zda se ti vyplati kvuli tomu shanet po bazarech jinou desku.
Obrázek
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: zapojení 2 nvidia grafik + upgrade pc?

Příspěvek od blaho »

nevyplati , kamo ser na to
Lagett
Nováček
Nováček
Registrován: 28. úno 2013

Re: zapojení 2 nvidia grafik + upgrade pc?

Příspěvek od Lagett »

tak mě ta GK doma leží, tak je škoda z ní nevymáčknout nákej výkon... o kolik by mohla navýšit výkon? o cca 30% třeba?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: zapojení 2 nvidia grafik + upgrade pc?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Slyšel jsi někdy o věcech jako jsou microstuttering a frametimes? To je to proč se to nevyplácí. Výkon by ti často narostl ale reálná plynulost obrazu by stála za prd, proto SLI obecně ne. Kdyby jsi mněl 3GB verzi té 660ti tak možná ale u 2GB už tuplem ne.
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: zapojení 2 nvidia grafik + upgrade pc?

Příspěvek od rosta »

DOC_ZENITH píše:Slyšel jsi někdy o věcech jako jsou microstuttering a frametimes? To je to proč se to nevyplácí. Výkon by ti často narostl ale reálná plynulost obrazu by stála za prd, proto SLI obecně ne. Kdyby jsi mněl 3GB verzi té 660ti tak možná ale u 2GB už tuplem ne.
Tyto veci se obevuji obcas, za 6 let provozovani SLI jsem na to narazil 2x a vyresil to update ovladace, s 1080TI v sli s HB mustkem jsem na to jeste nenarazil, zase tak casto se to tedy nedeje, doslova zridka kdy. V kazdem pripade shanet jinou desku kvuli 660TI nema absolutne smysl, ta karta je slaba a bude slaba i v sli.
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
HunterGtNet
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006
Bydliště: Kyjov okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení 2 nvidia grafik + upgrade pc?

Příspěvek od HunterGtNet »

prodat 660ti a koupit max 1050ti/1060 na silnejsi gpu uz mas slaby cpu
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“