GTX 1070 Ti - slabý výkon

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od sorontur21 »

Opět zdravím, konečně jsem koupil novou GTX 1070 ti ale nejede jak má. Při hraní Hitman 2016 padá i na 45 FPS ve FullHD a to mám GPU využití na +/-60%, CPU na 40-50%. Všechny hry jedou špatně (nebo spíš hůře než by měli). Teploty GPU 50-60°C, CPU je na tom hůř někdy sahá i na 80°C. Ale většinou kolem 72°C.

Koupil jsem nové HDD, novou RAM. Formátoval, čistý start.

Zkoušel jsem jak W7 tak W10 - nepomohlo
Drivery mám nové, zkoušel jsem teď nainstalovat předchozí - nic
Koukal jsem jestli se deska něčeho nedotýká, nepostřehl jsem.
V Nvidia panelu mám preferovat max výkon a i ve Windowsu mám "Vysoký výkon".

Měl jsem problém se sloty RAM (3-4 nefungovali), v patici jsem měl jednu jehlu ohnutou, narovnal a jede zatím jak má. 2x4 a 1x8. Měl jsem 1x8 v 1 slotu a 2x4 2 a 4 slotu (podle barev - Modrá 8GB, černé 2x4GB) Teď mi jedou podle doporučení 8GB v 2 slotu a 4ky 3-4. Nic se ale nezměnilo stejně.

Už nevím co dál, jedině reklamovat GPU ? Nejdřív se ale zeptám vás jestli vás něco nenapadá. Díky.


Sestava:
GPU: ASUS GeForce ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING, 8GB GDDR5
CPU: Intel Xeon E3-1231v3
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB DDR3 1600 (1x8, 2x4)
MB: MSI H87-G43
OS: Windows 7 64 bit
Zdroj: OCZ ZS Series 650W
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od Hladis »

Pri pohledu na tu sestavu vidim problem v "stary" platforme. Dnes uz to chce minimalne Skylake s rychlyma DDR 4, aby to poradne krmilo GPU.
Obrázek
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od sorontur21 »

No co jsem koukal tak Xeon grafiku nemá problém utáhnout ten zbytek i mně vadí ale bohužel na novou desku cpu apod. teď ani v delší době nebudou peníze. Ale že bych kvůli tomu ztrácel až tolik FPS? nemám jak zkusit GPU v jiné sestavě.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od Atapi »

Haswell má co říct ještě dneska, ale jen ty nejvyšší modely (respektive přetaktovanej) na 4 GHz a lepší ram taky pár procent přidá i tady (ale vzhledem k desce je to jedno...), potom se to hodi i k lepší grafice.
S tím co máš, ramky předpokládám jedou v dual channelu a cpu si drží taky stále aspoň na těch 3,8 GHz (enhanced turbo), nebo to padá?
Obrázek
Jozef62
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 25. lis 2017

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od Jozef62 »

Možno padá frekvencia, postupoval by som nasledovne - stiahnuť a nainštalovať Afterburner, to je program na monitorovanie a pretaktovanie GPU, potom odsledovať frekvenciu jadra i pamätí, voltage a spotrebu. Ak to bude OK, pretaktovať na vyšší výkon.
Link na Afterburner : https://www.msi.com/page/afterburner
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od Atapi »

Přetaktování grafiky mu minimální fps fakt nepřidá s tímhle systémem...
Tady máš test s podobným procesorem, přičemž ty máš ještě o něco horší PC (pomalejší ram a CPU, grafiku můžeme zanedbat, oboje bude ten pc brzdit), takže ty minima v hitmanovi okolo 45-50 jsou tak adekvátní. Koukni na to co jsem psal jestli to tak běží nebo ne.
Naposledy upravil(a) Atapi dne úte 17. črc 2018, 13:35, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od racecar »

Ani nezdvihne cpu/gpu usage - co je hlavny problem v tomto pripade.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Jozef62
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 25. lis 2017

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od Jozef62 »

Treba skontrolovať takt CPU i GPU v záťaži, 60% vyťaženosť grafiky je málo.
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od sorontur21 »

Ano přes Afterburner sleduji a opravdu si nemyslím že je nutné tady taktovat když mi GPU sama od sebe nejede na plné obrátky.

https://ctrlv.cz/shots/2018/07/17/6Ztl.png
https://ctrlv.cz/shots/2018/07/17/y9n4.png

Problém v taktech nejspíš není.

Tady z Heaven
https://ctrlv.cz/shots/2018/07/17/7brI.png

Občas droplo na 70+% využití ale fps se neztratili.
Naposledy upravil(a) sorontur21 dne úte 17. črc 2018, 13:56, celkem upraveno 1 x.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od Atapi »

U 8 vláken bude okolo 50% vytížení CPU zrovna u hitmana normálních a grafiku to nezvládne "krmit" no, když koukám ještě na test, tak i tohle (2500k na 4,8 GHz + DDR3 2400) sotva vytíží obyčejnou 1070, nemůžem u tohodle čekat, že to zvládne 1070 ti. Koukni na kolik běží ten procesor, jestli to navíc padá někam na 3,5 GHz nebo kolik to má all core turbo, tak to házím na pomalej procesor.
https://www.youtube.com/watch?v=XA2q27pBSLs

//cpu tam je koukám, 3,6 GHz všechny jádra no
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od Hladis »

U toho AC:O je to zretelny. To CPU to nenakrmi a tahle hra je zrovna zavisla na sile CPU. Tenhle Xeon to v tyhle hre proste nenakrmi, ikdyby se na kremik stavel. Proto pada vytizeni GPU. Tady pomuze jen vymena platformy, tim sem si jist.
Obrázek
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od sorontur21 »

AVG: Má 90 FPS. Já na druhou stranu mám sotva těch 60.

A pravě snažil jsem se hledat nějaké testy s podobnou sestavou jako mám já.
https://www.youtube.com/watch?v=uuzfaSjb_0M&t=90s Zrovna tady ten má, co koukám na všechny hry které zkoušel s GTX 1080. Tak mu jelo vše Ok. A má více méně stejnou sestavu jako já. Má tam něco i s GTX 1070 ti. Pořád lepší FPS než mám já.

ACO: https://www.youtube.com/watch?v=KNIyVsBH_yA

Já teď schvalně stahuji Witcher 3. Ten mi jel fajn co jsem koukal na cpu (se starší grafikou). Zkusím starší hry, jen mě zaráží že jiní s Xeonem nemají problémy tak se mi nezdá že je to CPU.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od killerek »

Proste ti to dle screenu nedava CPU. To tvoje slozeni RAM je take nic moc. U kazde hry se to lisi i dle konkretni sceny a nastaveni hry. Dale netusime, co bezi tobe a jemu v pozadi za programy, protože u tebe vidim o 2 GB vic vyuzite RAM.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od Atapi »

Ram, vytížení atd. závisí i od konkrétní mise a lokace, rozlišení a nastavení. V tom videu jak vylez ven mu to GPU taky začlo lítat na 50 %. Na ram jsem se ptal jestli aspoň běží v dual channelu, tak doufejme že jo, na tom nic nevymyslíš, ke staršímmu CPU na 3,6 GHz na full HD se 1070 ti nehodí, předpokládám že jedeš na max všechna nastavení (vypadá to nějak zubatě).
Obrázek
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od sorontur21 »

Složení RAM bych měl mít jak ? bylo mi řečeno dát 1x8=2 slotu 2x4 do 3-4 slotu.
A co u ostatních her? tam těžko mám 80% využití. Co se programu tyče nic moc jen Google chrome (žere dost) Proto mám víc než on.

Já myslím že běží v dual channelu. - moc to nechápu, já se řídil podle barev že v jedné barvy 8 v druhé 8 ale kde si někdo psal něco jiného tak jsem to zkusil podle jeho ale rozdíl žádný tak či tak, nevím jak to moc funguje ten channel přiznám se.
Naposledy upravil(a) sorontur21 dne úte 17. črc 2018, 14:36, celkem upraveno 1 x.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od Atapi »

Zapni nějakej program a tam se podívej, CPU-Z třeba v memory záložce. No facebook taky umí žrát dost výkon :D ale to snad nebude tenhle případ.
Obrázek
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od sorontur21 »

Tam se píše Channel = Dual

Facebook zaplej nemám :P
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od Atapi »

A ještě se můžeš podívat, jestli v biosu není položka enhanced turbo, nevím jestli to funguje na xeonech, ale na normální i5/i7 to nastaví maximální turbo pro všechny jádra, teda 3,8 u tebe, teď to běží míň.
Co se týče grafiky, tak tam bych "výkon" nebo tak nedával (pokud to není teda úspora energie), ty si můžeš dovolit spíš všechno na grafice ohulit na maximum aby se co nejvíc využila.
Obrázek
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od sorontur21 »

Pravě jsem chtěl to nechat na optimál nebo jak to je než na výkon. Ale když to jede tak špatně, zkouším co se dá.

A ano vše na max uplně. U mě ty obrázky vypadaj fajn, netuším.
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 1070 Ti - slabý výkon

Příspěvek od sorontur21 »

Já teď nemůžu ale později se kouknu do Biosu, mě hlavně ted jde o to jestli to nevypadá na vadnou GPU. Řekl bych že pod stromeček nebo po novém roce bude aktuálnější setup. Ale to je ještě "daleko".
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“