Problémové nastavnie G-sync

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
k-e-n-j-y
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. kvě 2014

Problémové nastavnie G-sync

Příspěvek od k-e-n-j-y »

Npíšem to najjednoduchšie lebo v nvidii support su z toho mimo. 2 ľudom som musel vysvetľovať jeden indian či ind vlastne a druhy pravdepodobne američan.

V skratke mam asus monitor s g-sync a gpu 1080ti.

keď otvorim nvidia ovladaci panel a povolim g-sync tak mi hneď zapne g-sync (asus monitor LED červená to potvrdí). Keď vypnem tak tam svieti biela.

Problém je že ja g-sync nepotrebujem pri prehliadaní webu ale aby sa AUTOMATICKY zapínal keď zapnem nejakú hru a keď vypnem hru tak aby naspäť sa g-sync vypol

Lenže mne sa to nedarí nastaviť buď nastavím že ide stále alebo vypnem a bude vypnuté stále aj pri hre.

A keď to nastavim v Spravovanie nastaveni 3D a programove nastavenia a vyberem iba prehliadač a technologia monitora dam pevna frekvencia tak to vypne g sync vsade dokonca aj v hre..
CPU : Intel Core i7 8700k@5.1 GHz RAM : Kingston HyperX Predator 16 GB 3600MHz Cooler : Noctua NH-D15 MB : Asus ROG MAXIMUS X Hero GPU : Asus Rog Strix 1080 Ti PSU : Seasonic focus plus 650W platinum SSD : Samsung m.2 960 500GB HDD : WD Red 2 TB CASE : Fractal Design Meshify C

Monitor : Asus Rog Swift PG279Q Keyboard : Gigabyte K85 Mouse : Razer deathadder elite
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Problémové nastavnie G-sync

Příspěvek od Sobo »

V prve rade bych se rad zeptal, jaky smysl ma vypinat G-sync na desktopu? Kdybys misto nej nastavil fixed refresh, tak se nic nezmeni, protoze Windows ma implicitne zaplou synchronizaci. Mam stejny monitor a nikdy me ani ve snu nenapadlo to na desktopu vypinat - mam globalni profil nastaveny na G-sync a pokud ho v nejake hre nechci, tak to zmenim v profilu pro danou hru.

Pro dosazeni tveho cile (i kdyz vubec nechapu proc) bys mel nastavit globalni profil na fixed refresh, pricemz u kazde jednotlive hry bys to pak musel v individualnim profilu nastavit na G-sync, jina cesta mi neni znama. Ale jak rikam, uplna zbytecnost.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
k-e-n-j-y
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. kvě 2014

Re: Problémové nastavnie G-sync

Příspěvek od k-e-n-j-y »

Mám v nastaveniach na pevnu frekvenciu. Keď zmením na g-sync tak sa mi automaticky zapne aj keď mam iba otvorený prehliadač alebo som na ploche. Proste chcem aby sa mi to zapínalo až keď spustím hru a nie pri prehliadaní webu tu na webe chcem pevnu frekvenciu. Včera to tak pekne prepínalo no dnes už zas s tym problém som myslel že už sa to vyriešilo.

Ty máš stale g-sync zapnutí aj keď nehráš hry?
CPU : Intel Core i7 8700k@5.1 GHz RAM : Kingston HyperX Predator 16 GB 3600MHz Cooler : Noctua NH-D15 MB : Asus ROG MAXIMUS X Hero GPU : Asus Rog Strix 1080 Ti PSU : Seasonic focus plus 650W platinum SSD : Samsung m.2 960 500GB HDD : WD Red 2 TB CASE : Fractal Design Meshify C

Monitor : Asus Rog Swift PG279Q Keyboard : Gigabyte K85 Mouse : Razer deathadder elite
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Problémové nastavnie G-sync

Příspěvek od Walker1134 »

k-e-n-j-y píše:Ty máš stale g-sync zapnutí aj keď nehráš hry?
Ano, nevidím důvod něco vypínat.
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Problémové nastavnie G-sync

Příspěvek od Sobo »

Ono to v tom control panelu blbne, takze kdyz treba zmenis nastaveni v profilu pro jednu hru, tak se to prepne i v real timu na hodnotu z toho profilu a musis to pak znovu vypnout / zapnout v globalnim profilu.

A jinak ano, G-sync mam zapnuty i na plose, protoze to vubec nic neovlivnuje a neni duvod jej vypinat.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
k-e-n-j-y
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. kvě 2014

Re: Problémové nastavnie G-sync

Příspěvek od k-e-n-j-y »

Ja som len myslel ze tak to ma byt proste len na hry.. Presne ako píšeš nastavím na Google Chrome aby sa nezapinal g-sync (pevná frekvencia) a nastavilo mi to na všetko aj na hry..

Som myslel ze keď tak nastavím osobitne len na určitý program tak sa mi to podarí ale jak vidím asi nie..

Nvidia support o tom vie tak im to ešte doplním ďalšie Info..
CPU : Intel Core i7 8700k@5.1 GHz RAM : Kingston HyperX Predator 16 GB 3600MHz Cooler : Noctua NH-D15 MB : Asus ROG MAXIMUS X Hero GPU : Asus Rog Strix 1080 Ti PSU : Seasonic focus plus 650W platinum SSD : Samsung m.2 960 500GB HDD : WD Red 2 TB CASE : Fractal Design Meshify C

Monitor : Asus Rog Swift PG279Q Keyboard : Gigabyte K85 Mouse : Razer deathadder elite
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Problémové nastavnie G-sync

Příspěvek od Sobo »

k-e-n-j-y píše:Presne ako píšeš nastavím na Google Chrome aby sa nezapinal g-sync
Ja jsem nekde psal o Google Chrome? Rikal jsem fixed refresh nastavit v globalnim profilu, zadny Chrome, coz je navic aplikace, ktera nebezi ani v borderless window, ani ve fullscreenu, takze mi uprimne unika smysl tam cokoliv nastavovat. Nicmene je to nesmysl, proste staci mit v globalnim profile nastavene monitor technology na G-Sync + jeste mit Vsync On.

Pokud ti ve hre dava masina 144+ FPS a chces se vyhnout input lagu (typicky MP strilecky), tak musis capnout framerate alespon 2FPS pod obnovovaci frekvenci monitoru tj. 142FPS max. Pokud hra neumoznuje framerate cap (ani treba pres konfiguracni soubor), tak potom jedine framerate omezit pres Rivatuner.

Obecne doporucuju si procist: https://www.blurbusters.com/gsync/gsync ... -settings/
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
k-e-n-j-y
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. kvě 2014

Re: Problémové nastavnie G-sync

Příspěvek od k-e-n-j-y »

Nie ale zaplo sa mi v Google iba to som spomenul. Teraz si to za každým nastavuje manuálne.

Dúfam ze to opravia mam aj najnovší driver 398.98
CPU : Intel Core i7 8700k@5.1 GHz RAM : Kingston HyperX Predator 16 GB 3600MHz Cooler : Noctua NH-D15 MB : Asus ROG MAXIMUS X Hero GPU : Asus Rog Strix 1080 Ti PSU : Seasonic focus plus 650W platinum SSD : Samsung m.2 960 500GB HDD : WD Red 2 TB CASE : Fractal Design Meshify C

Monitor : Asus Rog Swift PG279Q Keyboard : Gigabyte K85 Mouse : Razer deathadder elite
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“