NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Caile01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2011

NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Caile01 »

Dobrý večer.

Mám cca 3 měsíce starý pc s W10 s výše uvedenou grafickou kartou. Zpočátku mi šli včechny hry na nejvyšší rozlišení /ULTRA/což sami navrhovali jako optimální/, nyní sami navrhují rozlišení výrazně nižší /střední- cca 3.nejslabší nastavení hry/. Konkrétně se jedná např. o hry Elder Scroll V. Skyrim, nebo online WOT. Hry se mi zdá se drhnou,jsou trochu zpomalené, a stejně jako v systému samotném se mi zdá vše jako trochu "klouzající na oleji". Pomůže, když dám doporučené nastavení, ale na to jsem nemusel kupovat nový pc...I samotné otvítání složek s většími obrázky se mi zdá se, trochu zpomalilo. Avira komplení test bez závad. Potřeboval bych radu, jak dále postupovat, jaký test/ program případně použít k zjištění případného problému.

Předem moc děkuji za pomoc.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od werygood »

Napiš zbytek sestavy a teploty při zátěži. Máš SSD?
Caile01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2011

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Caile01 »

CPU Intel Core i5-8400 (2,8 GHz, 9MB, LGA 1151) , Coffee Lake

MB MSI B360-A PRO / LGA1151 / B360 / 4x DDR4 DIMM / DVI , ATX

COOLER SilentiumPC Fera 3 HE1224, chladič CPU 1

HDD WD Blue WD10EZEX, 3,5" SATAIII, 64MB - 1TB

VGA nV MSI GeForce GTX 1060 3GT OC

RAM CRUCIAL 8GB DDR4 2666MHz, CL16, 1,2V, SR, Ballistix Sport LT Red

HDD SSD Kingston Now A400, 500/350MB/s, 2,5", SATA -240GB

Zdroj SEASONIC M12II-520W Evo (SS-520GM F3), 80+ Bronze, 520W

MON LED Samsung S24F350 24"FHD (PLS, 4ms, HDMI)

Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit

Ano, mám SSD Kingston 240GB
Nevím, jak mám získat teploty při zátěži. Na GPU mám SpeedFan, kde zjistím/zajistím zatížení ostatních komponentů?
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od werygood »

HWInfo. https://www.hwinfo.com/download/ - při spuštení dáš Sensor only.
Caile01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2011

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Caile01 »

Spuštěno: CPU 28, GPU 26, MB 31, Drive temperature 29, Total errors 0.0.0

Mimochodem, na web odeslaný screen velikosti 1280*720 chvíli načítalo/"svlékalo"...což také není obvyklé..
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Hladis »

To zpomaleni mi nepripada jako problem GPU, ale z toho popisu se nada moc urcit co se deje. PCIe jede 16x pri zatezi ? Frekvence GPU s teplotami jsou pri zatezi v poradku ? Zadny software "urychlovace" nainstalovany nejsou ? Pro jistotu bych PC projel https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/ , je zdarma a asi nej. SSD muzes otestovat v HDTune/CrystalDisk/AS SSD zda se pri cteni a zapisu neobjevi nejaky problem.
Obrázek
Caile01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2011

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Caile01 »

Děkuji za reakci. Projel jsem pc doporučovaným programem ADWCleaner, výsledek /log/ přikládám v příloze.
1.Prosím s pomocí trochu více polopaticky, nejsem v této oblasti žádný velký odborník. Takže nevím co je : "PCIe jede 16x při zátěži "? "Frekvence GPU s teplotami jsou pri zatezi v poradku ?" , a jak to zjistit... :oops:
2. Žádné "software urychlovače" nepoužívám, ani nevím, co je tím myšleno
3. Screen z SSD disku v HD Tune přiložen v příloze, rychlý scan disku /error/ je hodnocen O.K

Předem děkuji za pomoc
HDTune_Health_________KINGSTON_SA400S3.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Caile01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2011

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Caile01 »

Jen abych upřesnil.
Potřeboval bych najít nějaký test, pokud existuje, který by otestoval můj HW. A pomoci s případným vyhodnocením výsledku testu. Stroj je v záruce,sestavený "na míru" přímo v obchodě, a já jsem smířený s tím, že ho budu muset odeslat k reklamaci. Ale bylo by též dobré, odeslat ho s konkrétní závadou. A tu bych chtěl najít. Moc jsem toho dosud nereklamoval, ale odeslat jej s tím, že se nedá hrát v plném rozlišení jedna on line a jedna ofline hra, obě "drhnou"a grafické prostředí se chová trochu jako "na oleji", no nevím, jestli by to uznali...Tenhle nový pc za 26000 prostě momentálně ani náhodou nepřevyšuje výkonem můj 8 let starý, spíše je na stejné úrovni, což je asi dost špatně. Kvůli tomu si nové herní pc nikdo nepořizuje.
Snad jsem to napsal srozumitelně.
Předem všem děkuji za pomoc
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Hladis »

Caile01 píše:Prosím s pomocí trochu více polopaticky, nejsem v této oblasti žádný velký odborník.
Jelikoz ten tvuj problem neni nejak jednoduse specifikovatelny s rychlym nalezenim, tak nez to resit takhle na dalku a Buh vi jak dlouho, tak bych to dal technikovi, nebo nekomu z okoli kdo tomu rozumi, zda je vse ok. Bude to rychlejsi. Nevim zda se tu najde nekdo, kdo bude mit tolik casu, aby te podrobne proved testovanim vseho mozneho. Vesmes zadny univerzalni magicky software, ktery ti proscanuje cely PC a hodi ti kde mas presne chybu, neexistuje.
Obrázek
Caile01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2011

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Caile01 »

No, budu muset někoho najít, i když vrtat se v tom nedá, je to v záruce.
Ještě poslední dotaz.
Ted jsem zkoušel hrát Skyrim, cca 1,5 hod úplnšě v pohodě, bez zádrhelů, pohoda. Zničehonic hra spadla. Rychle jsem spustil SpeedFan. Teplota grafiky 37C. Ale je tam nějaký "Temp1" a ten má trvale 119C..PC ted zase jede jakoby "na oleji"..Test disku v HDTune přiložen. Nemůže to mít souvislost?
Díky a hezký večer
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Hladis »

SpeedFan neni zrovna nej na monitorovani teplot a teploty je treba sledovat pri zatezi. To Temp1 muze byt teplota cipsetu na desce (takhle vysoka teplota chipsetu by mohla znamenat nestabilitu), ale to hadam a muze to ukazovat uplny blbosti. HWinfo je na to lepsi a tam bych to sledoval. Ten pad hry vypada jak ? Jen to spadne a nic ?

Jinak pokud se v tom neda vrtat a ma to pecet, tak servis.
Obrázek
shipo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2007

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od shipo »

Zkusil bych výkon v CPU ID / Bench CPU Multi Thread / Submit and Compare
Ty teploty nedávají smysl i kdyby odpadl chladič od procesoru.
Caile01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2011

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Caile01 »

Ano, pc jsem si nechal sestavit v CZComputer "na míru". Takže předpokládám, že se v něm "vrtat" nedá, aniž bych přišel o záruku.
Ano, hrál jsem úpně v pohodě, žádný problém, a najednou prostě hra zmizela, a koukala na mne pracovní plocha pc...Takže jen "spadla a nic" jak píšete.
Např. ve World of Tanks mi to včera dělalo celou bitvu toto: viz screen./ pořizoval jsem pro techn. podporu hry./

Obrázek

Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od werygood »

Hladis píše:SpeedFan neni zrovna nej na monitorovani teplot a teploty je treba sledovat pri zatezi. To Temp1 muze byt teplota cipsetu na desce (takhle vysoka teplota chipsetu by mohla znamenat nestabilitu), ale to hadam a muze to ukazovat uplny blbosti. HWinfo je na to lepsi a tam bych to sledoval. Ten pad hry vypada jak ? Jen to spadne a nic ?

Jinak pokud se v tom neda vrtat a ma to pecet, tak servis.
v HW info je taky položka s cca 105 °C - AUXTIN1, viděl jsem ji už na víc PC (včetně mého). Teplota se sice hýbe (96 °C - 106 °C), ale je to hausnumero.
Caile01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2011

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Caile01 »

Zkusil jsem ještě zahrát 1 hru ve WOT se spuštěným HWinfo na pozadí. Chyby byli stejné jako na screenech výše, tedy nehratelné, obrázky z HWinfo okamžitě po ukončení hry přikládám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Hladis »

werygood:
Takovou polozku tam nemam, vim ze se nejaky takovy nesmyslny numera ukazuji. HWinfo to ma lip rozepsany, ale to je jedno, protoze.....

....dle tech artefaktu to asi bude vada hardware, ikdyz zkusil bych jeste nahodit ruzny ovladace na grafarnu. Odnesl bych to do CZC a ty screeny jim dal taky. Tady asi nic dal vevyresime.
Obrázek
shipo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2007

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od shipo »

i5-8400 není dvoujádro
(#2, #3, #4, #5)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Hladis »

No jo, ono mu to tam ukazuje jen dve jadra :D . i5-8400 je sestijadro. Tady asi bude zakopany pes.
Obrázek
MartinCZ80
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2011
Bydliště: Praha/Mladá Boleslav

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od MartinCZ80 »

Caile01 píše:No, budu muset někoho najít, i když vrtat se v tom nedá, je to v záruce.
Ještě poslední dotaz.
Ted jsem zkoušel hrát Skyrim, cca 1,5 hod úplnšě v pohodě, bez zádrhelů, pohoda. Zničehonic hra spadla. Rychle jsem spustil SpeedFan. Teplota grafiky 37C. Ale je tam nějaký "Temp1" a ten má trvale 119C..PC ted zase jede jakoby "na oleji"..Test disku v HDTune přiložen. Nemůže to mít souvislost?
Díky a hezký večer
Já mám v pc zase Temp 2 -128C ano mínus :) ale pc je v pohodě :)
Caile01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2011

Re: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB -vadná?

Příspěvek od Caile01 »

Hladis, shipo prosím o stručné vysvětlení výroku:

shipo: i5-8400 není dvoujádro

Hladis: "No jo, ono mu to tam ukazuje jen dve jadra :D . i5-8400 je sestijadro. Tady asi bude zakopany pes"

Mohu tedy reklamovat, že mi odešel procesor?
Ať to mohu konečně odeslat k reklamaci?

Moc Vám pánové díky (palec nahoru ve smajlech není)
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“