Nová grafika se fláká

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od rbclass »

v zdroji problem nie je

daj sem vysledok uniginu,alebo 3d marku..lebo diskusia sa zvrhava na trolling..obojstranne
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Girmly »

[quote="Nerdis"][/quote]

Dík! To "Dowload Demo" tlačítko bylo fakt chytře umístěno.

Ohledně WoWka, nechtěl jsem úplně přiznat že hraju bůh ví jak starý WotLK patch. V live jsem nikdy problém neměl, live navíc implementuje AO sám, takže to opravdu tlačím jen do WotLK a classicu. Kvůli AO jsem taky přešel z Radeonu na GeForce. Nicméně jsem čekal, že AO bude záležitostí jenom grafiky, a že přes veškerý bottleneck dokážu FPS s AO zvýšit lepší grafikou. Bohužel, opak se zdá být pravdou. :( Ale dík aspoň za slova útěchy.
S tím windowed taky pozoruju, že je to na fullscreenu lepší, ale windowed je nutnost.
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Girmly »

Po delší odmlce jsem projel ten test, ale úplně nevím, k čemu to porovnat...
SCORE 5 472 with NVIDIA GeForce GTX 1070(1x) and Intel Core i5-4670K Processor
Graphics Score 6 303 / CPU Score 3 133
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od rbclass »

Flaka sa grafika aj v teste?
Naposledy upravil(a) rbclass dne pon 24. pro 2018, 11:03, celkem upraveno 1 x.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od AllowedCry »

To si projel co za test?
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Vesel »

Time spy podle vysledku .... normalni skore takze porad nevim peoc se tu resi nejaky flakani grafiky ve hre kde je dulezitej procesor ale tj jedno
Awee
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Praha

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Awee »

Ve wowku se ti bude grafika flakat i s i9-9900k kór když hraješ takhle starou verzi. Vyzkousej to v nějaký gpu limited hře a uvidíš hnedka.
MB: Asus Crosshair VI HERO, CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Dark Rock Pro 4, RAM: Kingston Fury 2x32GB DDR4 3200MHz CL16, VGA: Asus ROG Strix Vega 64 8GB HBM2, SSD: Sillicon Power P34A80 512GB, Sillicon Power P34A80 1TB, HDD: Seagate 1TB, CASE: NZXT H440, PSU: Corsair RMx 1000W
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Hladis »

Prosel jsem ty ctyri stranky a resi se tu CPU limitovana MMO, kde je "chyba" ve hre a ne HW. Autor by mel trochu lepe popisovat problem a otestovat poradne system, protoze tohle je reseni na 2-3 posty a ne 4 stranky. GPU je ve WoW limitovany CPU a nepomuze tomu ani upgrade na RTX 2080Ti. Pro WoW (a obecne MMO hry) je potreba silny CPU a to Haswell uz davno neni. Minimum je Skylake s rychlyma RAM. Ty fps ve WoW vesmes odpovidaji Haswellu s DX11-12 bez MT. WoW dostalo nejaky patche na zlepseni behu DX12 https://www.extremetech.com/gaming/2785 ... ce-soaring ale testovana sestava je i7-8700K na 5GHz s 3200MHz DDR4, coz je stale uplne jinde nez Haswell.
Obrázek
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Vesel »

a stejne tazatel si pojede svou ...je to uplne zbytecny tu neco psat dalsiho proste si neprizna ze se mel nejdriv zeptat na upgrade a pak az konat.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od dexterav »

tak je to hlavne o tom že sme momentálne v stave kde zjednodušene nemáme úplne 100% na 4k/60fps+
ale pri nižších rozlíšeniach zase nestačia cpu je to aj tým že FHD má +- 4x nižšie nároky na rovnaké FPS ako pri 4k
aj rozlíčenia UWQHD (3440*1440) aj ked sa to nezdá majú daleko bližšie k FHD rep WQHD ako ku 4k
a tam zase nestačia cpu dneska už vlastne pomalšie karty ako 1070/1070ti a často ani na 5GHz...
darmo sa tu často bavíme o vláknach ked je často jasne vidieť že to proste nepomáha, grafika na 70% a cpu 50 (12vláken) ale posun nikde
a staršie hry samozrejme často ani nejdú poriadne updatovať na novšier verzie DX resp je to len aby sa nepovedalo
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Girmly »

Uznávám, že jsem se nesprávně zeptal, zeptám se tedy jinak.
Vynucuji Ambient Occlusion skrze grafický ovladač nVidia. Má toto nastavení (mít) vliv na zařížení CPU?

Pokud grafika bez AO běží na 85 FPS a 20% load, měla by s AO běžet na 85 FPS pokud nedosáhne 100% loadu?
Realita je totiž taková, že grafika jede na 45 FPS při 30% loadu, což při aktivaci GPU-only funkce nedává smysl.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od rbclass »

gpu pojde vzdy max tolko snimkov,kolko jej vypocita cpu


imo-..to kam sa tie tiene/stiny zobrazia zrejme vypocita naozaj cpu..
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Nerdis »

Už jsem to psal do SZ, ale napíšu to ještě sem. Zkus do configu vložit viz. tahle stránka
http://wowwiki.wikia.com/wiki/CVar_processAffinityMask

(Quads without HT, some older i5s and i7s (4c))
Konkrétně přidáš:

SET processAffinityMask "15"

Mně to výrazně pomohlo např. na TBC. Popř. to můžeš zadat ingame do chatu /console set processAffinityMask 15. Ještě doporučuju dát weather na nejnižší.
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Vesel »

Ja se uz musim smat... tobe opravdu nestaci kdyz ti 10 lidi napise ze wow je o cpu nikoliv o gpu? Porad pojedes svou... vysledek 3d marku by odpovidal konfiguraci i kdyz ti tu lidi napsali firestrike znovu si dal test uplne na neco jinyho .... ty to musis mit v zivote hodne tezky nemylim se?
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od mlrs »

musim souhlasit, zbytecny tu vubec neco psat -> nejlip tohle vlakno LOCKnout :)
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Girmly »

Vesel sorry, v bezplatné verzi je pouze Time Spy.
Nerdis to jsem zkusil, ale přesně jak jsi psal, na WotLK to nemá efekt.
rbclass na to se právě psám, ale bez AO zvládne CPU dodat 85 snímků a AO by mělo být počítané na pouze grafice, protože jde o funkci nVidia grafiky nastavenou v nVidia Control Panel. Tedy, to by dávalo smysl, nebo ne? Podívej se co ten efekt dělá - CPU dodá polohu stěn, jako obvykle, a GPU mezi nimi spočte úhel a podle toho udělá umělý stín.
Jinými slovy, chyba bude nekdě v ovladači nVidia, který přestože by neměl zatěžuje zapnutím AO CPU více než bez AO, a ptát jsem se měl na nVidia fóru a ne tady. I tak ale všem kteří projevili konstruktivní snahu děkuji.
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Girmly »

Nicméně ještě dodám, že na začátku jsem opravdu měl s GTX1070 menší FPS než s GTX1060.
To z podstaty věci nemůže být způsobeno slabým procesorem, prostě nemůže. Přesto se někteří hádali.
Zdá se, že to bylo vyřešeno reinstallem systému, pouze reinstall ovladače na to nepomohl.
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od Vesel »

V bezplatne verzi kamarade i je firestrike staci dat benchmarks. Jak sem psal vysledek time spy odpovina tve konfiguraci takze nikde zadnej problem neni. V testu grafika udelala spravny vykon tak jak mela resis neexistujici problem. Hold si to uz priznej ze mame pravdu ze na wowku s tou grafikou nic nevymyslis ze cpu je tvym limitem
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Nová grafika se fláká

Příspěvek od AllowedCry »

Tak tak, vše je v pořádku.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“