Bricknutí 1060Gtx zkratem - Story

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Bricknutí 1060Gtx zkratem - Story

Příspěvek od C1c1n »

Ahoj, kamarád mi dal starší monitor, upozornil mě na špatný kontakt u trafa - nejspíš zlomený kabel, ale že při určitém úhlu jede, připojil jsem ho doma k PC s 1060 přes HDMI. Když komp i monitor běželi, chtěl jsem připojit něco dalšího do zásuvky vedle trafa,způsobil jsem nejspíš zkrat v tom špatném kontaktu nechtěným dotykem, jističe spadly doma i na chodbě. Ten den už jsem to neřešil protože jsem neměl jak napájet ten monitor - trafo shořelo na usměřněném výstupu - do černa,za pár dní jsem ten pc připojil na svůj druhý monitor, ale no input detected, dal jsem hdmi do desky, všechno ok, ale GTX 1060 se ve Windows vůbec nehlásí, zkoušel jsem ji dát k sobě do PC, taky nic, roztočí se větráky ale jiné známky života nejspíš nejeví. Monitor má nejspíš odpálený HDMI vstup, připojil jsem si ho pak na svůj lab. zdroj a zapl jsem jej, ale vstup vůbec nedetekuje - i když druhý monitor na tom kabelu vstup detekuje, jinak na konektorech v GPU nevidím známky opálení nebo nějakých známek po zkratu nebo protečení nějakých větších proudů, nafouklé kondíky na kartě, opáleniny, nic. Co myslíte že mi tam umřelo, dá se to někde udat za pár stovek?:)
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Bricknutí 1060Gtx zkratem - Story

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Co umřelo, no, pravděpodobně celé GPU. Mohl by jsi mít štěstí a mohla by to bejt vyměnitelné součástka, to by jsi ale tomu musel rozumět a proměřit to Buldzoid style, ale na 90% je to total KO.

Mě se jednou stalo něco podobnýho, protože jedno z mejch hoby jsou starý lampový rádia, kterýá taky běžně používám, připojuju ke kompům a pod. A občas potřebujou menší opravu tam či tam a jednou jsem tu měl takovej exemplář kterej měl ňákej spešl filtrační kondenzátor na primární straně trafa co se napojoval přímo na živou ze zásuvky na jedný straně a na druhé do izolovaného šasí rádia. Vzhledem k tom uže žádné jiné co mám tohle nikdy neměly jsem moc nevěděl jak k tomu přistupovat.

Co jsem věděl bylo, že země, celé šasí a i země audio inputu na sobě měla proud co jsem tam prostě nechtěl. Nebylo to jak si sahnou do zásuvky ale trochu to kousalo a při přejetí po topení hátzelo jiskru a pod. Tam kam jsem to zapojoval (E-mu 1616m profi zvukovka) to nevadila, ta má všechny porty komplet odseparovaný a země tam vůbec spojený nejsou a vůbec jí to nevadilo, dokonce do tohodle dokázala dodávat čistej signál. Ale prostě jsem tam tu voltáž nechtěl mít, řikam si, náhodou to připojim k něčemu obyčejnýmu a odpálim to, a ten fakt že tam byla jsem přisuzoval tomu že kondík je 60 let starej a leakuje.

To ale nebyla pravda, kondík byl v pohodě, a mé nahrazení modernim modelem s vyšší kapacitou způsobilo že produ se ještě zvednul a omylem jsem pak audio jackem zavadil o case PC, samo sebou rána jak prase, do case vypálená díra, ale překvapivě jediný co to odneslo byl DVI input na monitoru k němu připojenýmu. PC celej v poho a ostatní inputly na monitoru taky ok. A to se dost divim protože to byl můj torrent komp napájenej 12V pico PSU bez řádného uzemění case, resp veškeré uzemění šasí tam jde přes board, ne přes case jako u normálních ATX zdrojů.

Back on topic, jestli nejde ani v jinym PC tak se do ní nehrabej a prostě to reklamuj, pokud na ní neni nic viditelně spálenýho projde to ok a 1060 by měla bejt ještě v záruce.
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Bricknutí 1060Gtx zkratem - Story

Příspěvek od C1c1n »

Tu záruku zkusím a příště hold budu dávat větší pozor, věřím že i ty ses poučil:)
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Bricknutí 1060Gtx zkratem - Story

Příspěvek od Mirek E. »

Mozna ze to odsrala pojistka na karte. Ale to se vetsinou neroztoci ani vetraky a karta je fakt uplne mrtva.
Sleduju hodne opravy komponent a ta pojistka se da jednoduse na karte najit, promerit a pripadne vymenit/prepajet.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Bricknutí 1060Gtx zkratem - Story

Příspěvek od C1c1n »

Mirek E. píše:Mozna ze to odsrala pojistka na karte. Ale to se vetsinou neroztoci ani vetraky a karta je fakt uplne mrtva.
Sleduju hodne opravy komponent a ta pojistka se da jednoduse na karte najit, promerit a pripadne vymenit/prepajet.
Budu posílat kartu na diagnostiku/opravu nějakému týpkovi, tak uvidíme, dám echo pokud na něco přijde:)
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“