Pomoc se zasekáváním Pc po zapojení 2GPU

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
joraell
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. čer 2016

Pomoc se zasekáváním Pc po zapojení 2GPU

Příspěvek od joraell »

Ahoj pánové doufám, že zde naleznu nějakou odbornou radu co dělat s mým aktuálně zakletým PC.
Konfigurace je:
Ryzen 2700x
T-force 32GB ram
2x SSD Raid O Samsung 970
A 2x GPU 1080ti. Karty jsou zvlášť nikoliv ve SLi.
ovladac 397.93
Windows 10

Dokud byla v PC jen jedna grafická karta vše bylo v pořádku. Jakmile jsem do něj, ale přidal druhou grafickou kartu začaly se objěvovat zcelá náhodné záseky. PC nevytuhne, ale jakoby na 2 vteřiny zasekne a potom vše jede dál jako by nic. Děje se to úplně při všem. Hry, prohlížení internetu koukání na film. Jediný případ kdy to asi nedělá je při renderingu, to jsem zatím nezaznamenal.
Problém třeba při hraní nastane tak 2x za hodinu, ale jindy se stane že i třeba 3x za 10 minut. (ale velice vyjímečně)
Karty nejsou zapojeny do SLi!

V teplotách čehokoliv problém není. PC je na custom vodníku a teploty jsou v pohodě.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Pomoc se zasekáváním Pc po zapojení 2GPU

Příspěvek od werygood »

Zkoušels jiné ovladače? Máš skoro rok staré.
joraell
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. čer 2016

Re: Pomoc se zasekáváním Pc po zapojení 2GPU

Příspěvek od joraell »

werygood píše:Zkoušels jiné ovladače? Máš skoro rok staré.
Zkoušel jsem, už dříve, ale nejel mi na nich potom rendering, tak jsem se vrátil zpět, myslím že to byly nějaké 410. Takže zda to pomohlo nebo ne ani vlastně nevím. Ale jo klidně mohu zkusit zda s novějšíma to poběží.

Stahuju tedy teď ty aktuální 419.

Tak s 419 renderovaní jede, uvidíme co to zasekávání.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Pomoc se zasekáváním Pc po zapojení 2GPU

Příspěvek od Hladis »

Preinstalovat driver s DDU, zakazat pri startu jakykoliv MSI Afterburner, EVGA Precision.... a podobny programy. BIOS mit aktualni. Pokud nepomuze, zmenit PCI-E na gen 2 co to udela. Pres LatencyMon se da podivat, co zpusobuje pripadny problemy s takovym lagem.
Obrázek
joraell
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. čer 2016

Re: Pomoc se zasekáváním Pc po zapojení 2GPU

Příspěvek od joraell »

Hladis píše:Preinstalovat driver s DDU, zakazat pri startu jakykoliv MSI Afterburner, EVGA Precision.... a podobny programy. BIOS mit aktualni. Pokud nepomuze, zmenit PCI-E na gen 2 co to udela. Pres LatencyMon se da podivat, co zpusobuje pripasdny problemy s takovym lagem.
Podám potom info.
joraell
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. čer 2016

Re: Pomoc se zasekáváním Pc po zapojení 2GPU

Příspěvek od joraell »

Tak to vypadá, že problém opravdu vyřešil nový ovladač. Taková prkotina :) Že já zrovna trefil ty 410 tky co měly vadu s renderingem :)
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“