GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Našel jsi v jednom grafu to co jsi hledal. Bravo. To umím taky, ale to nedokazuje nic moc. Hned v tom samém grafu je 2070S o 20% lepší než 2070, a také to nevysvětluje proč v Metro má náskok dokonce přes 25%.Takže to jasné zdaleka není, a přijde mi, že 20% výkonu v sestavě o 4000Kč dražší je vpodstatě výhodný kup... :idea:
U mě nejde o klasický upgrade, jde vpodstatě o doladění stavby PC...
Naposledy upravil(a) crashPC dne sob 7. zář 2019, 22:28, celkem upraveno 3 x.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Jen takovy detail, tohle neni nakupka, takze zda se mu to vyplatilo nebo nevyplatilo je tu jedno a jsou to jeho penize a jeho rozhodnuti. Je s tim spokojen, tedy vyreseno.

Ja jeste na ty karte nespustil nic. Nemam zatim cas se k tomu dostat, abych to otestoval.
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

No ale snad se shodneme, že je nesmysl, aby očesaná 2060 SUPER založená na tom samým čipu byla výkonnější než plnotučná 2070. To je prostě volovina aby to SUPER v názvu zvyšovalo výkon. To bych fakt u sebe musel mít 2060S a 2070 (obojí v referenci aby to bylo fair play), otestovat to na stejném driveru a můžu se vsadit o cokoliv, že 2060 SUPER nebude nikde výkonnější (mimo testy, kde ty karty budou dávat stejný výkon a rozdíl bude na úrovni chyby typu 60,1 fps vs 60,5 fps). Takový test, kde něco takového vychází je přinejmenším podezřelý. Nebo tu snad mám věřit na takový ty konspirace alá HEAD - jako že třeba SUPER jsou chváleně výkonnější díly lepší optimalizaci driveru? Když prostě vyjde něco, jako v tom Metru v tom videu, tak :roll:

Na druhou stranu nepopírám, že je 2070 super rychlejší - logicky musí být někde mezi 2070 a 2080 když má přesně něco mezi počet SP a díky TDP shodnému s 2080 (to co je nastaveno by default na FE) má logicky v TDP limitovaném METRU! blíže k 2080 :!: Ale rozhodně si stojím za tím, že rozdíl mezi nějakou dobrou verzí 2070 (nejede na limitu TDP) a 2070 SUPER, bude většinou do 10% (více max. kde by rozhodovala geometrie).

EDIT: dobrá databáze je i PCT, kde Adam má stále všechny modely a jsou zde i různé verze 2060S, 2070 (MSI armor je např. základní jako můj GW s 175W TDP, ale je tam i ASUS strix :wink: )
https://pctuning.tyden.cz/hardware/graf ... u?start=29

grafy jsou i interaktivní a ukazují procenta, takže si lze snadno ověřit o kolik % je co proti čemu výkonnější. A co z toho vychází? Přesně to co říkám.
OC verze (MSI Gaming X) 2070 SUPER je o 20% výkonnější než základní verze. Ale zároveň o 11% (přesně na teoretické hladině) než také OC verze 2070tky (Strix i Gaming Z).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Tak tady máte toho Gainwarda RTX 2070S, referenční RTX 2070S FE a MSI RTX 2070 Ventus, která běží na referenčních taktech:
https://www.gpureport.cz/recenze/213-ga ... 213&page=1

Výkon Geforce RTX 2060S je +- stejný jako RTX 2070.
https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-rt ... ze-a-testy
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Jako ty provozní vlastnosti jsou luxus 65°C v zátěži a přitom relativně tichá karta. Z 2070 SUPER karet bych toho Gainwarda doporučoval také.
webwalker píše:Výkon Geforce RTX 2060S je +- stejný jako RTX 2070.
https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-rt ... ze-a-testy
Díky, i zde je to krásně vidět, co řikam - 2060S je výkonnější než 2070 je díky vyššímu TDP - Gigabyte OC, ta referka je vždy pomalejší a nebo na stejno. obráceně by to popíralo logiku - očešu kartu a tím se zvýší výkon :lol:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Neshodnem se na mnoha úrovních. Výkon není jednorozměrná disciplína, načnul jsem to kvůli RTX. 2070S a 2080 podle specifikací co jsem viděl nemají stejné TDP. Porovnávat karty na stejném příkonu nepovažuju za objektivní, nepřinese to lineární výsledky. Tebou postované původní měření pořád ukazuje větší rozdíl, a nevysvětluje to proč si moje OC 2070S ve firestrike podává 2080S.

Link z PCTuningu ukazuje rozdíl 15%. Moje Strixka v programu ukazovala stabilní takt 1795MHz, Gainward ukazuje 1875, a reálně jde víc dál. To je dalších 4.5%. To jsme skoro na dvaceti.

Každý máme své želízko v ohni, a jde o střet zájmů. :razz:
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

crashPC píše:Link z PCTuningu ukazuje rozdíl 15%.
To by mě zajmalo kde, když ve 4K je to 11% a při nižších rozlišeních méně (STRIX a Gaming Z proti té SUPER Gaming X). Ty si procenta fakt snažíš nějak maxovat aby sis to snad i pro sebe obhájil, že ta výměna o vysněných 20% za to stála, ale ani sis to pořádně sám neotestoval, kromě 3D marku :-D

Já neřikam nebrat 2070 SUPER. Ta Gainwardka je super (i bez toho názvu super), ale rozdíly ve výkonu co tu píšeš jsou volovina. 20% máš možná proti non OC MSI ventusu (který jako bonus má ještě naprd chladič). OC verus OC verze prostě bude do těch 10-11% a dalších cca 7% dál je pak klasická 2080tka.

2080 SUPER je pak zase o vyšší procento výkonnější (než odpovídá počtu shaderů), než 2080 díky OC paměti... ale dát 2080 a 2080S na stejné frekvence (paměti na 2080 ocnout) tak tam bude ještě menší rozdíl než mezi 2060S a 2070.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Tak ke Gainwardu:
http://www.gainward.com/phantom/2018/ V oficialnich materialech referuje, ze LED se da v Phantom serii menit a expertool 2 by to mel umet, ale na Super verzi ani vorla :roll: Proste s tim nejde nic delat a hlavne to sviti hnusne jak zarivka. Nechces Webwalkere trochu kopnout do Gainward supportu, kdyz na ne mas kontakt ?

Funkce Fan Stop funguje jen v BIOS 2 s referencninm nastaveni karty. BIOS 1 je tovarni OC a fany jedou na 33%, ale je to tichy. Tedy pokud nekdo chce fan stop, musi to hodit na BIOS 2 a taktovat rucne. Lezt do case k prehazovani BIOSu neni moc prakticky.

Tahle verze nema USB C. Driver se sice nahraje, ale jaksi neni konektor.

Radsi bych doporucil Gigabyte Gaming OC 8G https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/ ... -OC-8GC#kf nez tohle. Bohuzel nebyl skladem a mel jsem v CZ omezeny cas, takze holt mam "Gayward".
Obrázek
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Ache: Promyslel jsem to, a vidím, že počítat s procenty z procent jako zdroje dat není úplně bezpečné, ale stejně to sem dám, aby byly jasné mé myšlenkové pochody.
Myslím si, že jsi špatně z grafu vyčetl jak procenta správně fungují. V hodnocení karet PCTuningem jsou procenta vztažené k referenci nejsilnější karty. To ale nejsou ty samá procenta, která mezi sebou mají dvě karty. Snad to bude z obrázku pochopitelnější. A když na ten graf (2070) na PCT najedeš myší, a koukneš na 2070S, ukáže Ti to zaokrohlenejch 118%
A překvapivě, když se přepnu přímo na hry, občas v těch grafech těch 20% vidět je.

Dále, uvažuju netaktované karty. Jenže po taktu, který skončí u RTX 2070 (Strix) na 1795MHz, můžu s RTX 2070S (Gainward) s taktem o další 4,5% dál. Proto jsem na dvaceti. Jestli stále nerozumíš, tak to rozeberem dopodrobna, sám si nejsem jistej správností, ale vychází to tak, ať se na to koukám jak se na to koukám.

//Tady v těch taktech vidím, že to asi není dobře, a že naopak i při opačnejch číslech 2070 může o pár procent 2070S dohnat. Tedy, to můžeme smést ze stolu. Aj tak pořád PCT říká 18%, další jiné grafy jinde 20%, a testy s RTX, ty divné, ukazují ještě větší rozdíly... Co s tím, to nevím.

Hladis: Čéče, s těma LEDkama jsem chvíli bádal, a pak jsem na to nějak kápnul. Otevřelo se menu, a šlo tam něco štelovat. Já, jako konzerva, jsem okamžitě zatrhl checkbox "OFF".
Pak se mi PC probudilo ze spánku, a začlo to zas svítit jak vánoční stromeček, tak jsem zas vlezl do ExperTool, a teď už to zaboha nemůžu najít! Zdá se mi, jako kdyby to mělo bejt zanořené v menu nastavení FANů (podívej nahoru vlevo), ale nevím jak to vyvolat...
//Pod teplotou je malé tlačítko LED. Ty možnosti jsem projel, a funguje mi to. Jen ty přechody jsou podle módu někdy dost "jerky".

Ten FanStop souhlasí. Dal jsem Silent BIOS, nechávám točit prostřední větrník na 24-25%, a taktuju ručně. Nevidím v tom ale nějakej problém. To se Ti takový řešení fakt tak strašně příčí?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) crashPC dne ned 8. zář 2019, 10:03, celkem upraveno 1 x.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

At jsem hledal jak jsem hledal, zadny LED ovladani jsem nenasel pri klikani snad na vsechno a nechce se mi mit zapnuty expertool permanentne, aby to po restartu PC zase nezaclo svitit. Ta LED je opravdu neco brutalniho.
Obrázek
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Tak, tady názorněji - Klik na tlačítko "LED":
Když se to probudí, a máš program v tray liště, tak se nastavení obnoví a dělá to to co má.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od havli »

Nejlepsi lek na RGB silenstvi je beztak nepruhledna skrin.... pak si vsechno muze sviti jak chce a nic se nedeje. :wink:
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Takových moc není. Vždycky to má nějaké větrání, kterým to prosakuje ven.
Nicméně všechny díly co jsem měl, šly naštěstí povypínat. A jsem za to rád, že mám takovýho černýho rytíře po tmě. :-)
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

havli píše:Nejlepsi lek na RGB silenstvi je beztak nepruhledna skrin.... pak si vsechno muze sviti jak chce a nic se nedeje. :wink:
Mam dost perforovanou skrin pod stolem a ta "zarivka" na GPU je fakt brutalni a prosvita dost ven. Decentni LED podsviceni mi nevadi, ale tohle je opravdu prehnany.
crashPC píše:Tak, tady názorněji
Ja to tam myslim nemel. Ja to odinstaloval, tak to zkusim znovu, ale nechce se mi mit dalsi trash v Tray. :| Nejlepsi by bylo to rozebrat, najit a prerusit kablik ktery to napaji. :roll:
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

crashPC píše:Ache: Promyslel jsem to, a vidím, že počítat s procenty z procent jako zdroje dat není úplně bezpečné, ale stejně to sem dám, aby byly jasné mé myšlenkové pochody...
Jojo, prostě porovnáváš zaklání non-OC verzi s OC verzí (FE je také mírně OC a s jiným power limitem), já porovnávám OC vs. OC ( MSI Gaming / STRIX vs. MSI Gaming) v tom je ten rozdíl :wink: Dál bych to už asi nekomentoval. Ty procenta sedí. Teoretický rozdíl mezi 2304 a 2560 SP čipem je 11% což přesně odpovídá výkonu v tom 4K :) (v nižších rozlišeních je rozdíl kupodivu nižší).

@Hladis: Takhle sem to vyřešil já u mýho Gaywardu... opatrně obejít nálepku co překrývá šrouby (kromě těch 4 co drží GPU část překrývaly ještě dvě nálepky šrouby chladiče) a odpojit LED + lépe napastovat čip... akorát kdybych to reklamoval, tak bych neměl na tenhle hack zapomenout a vrátit to do původního stavu :-D Ale je to nejlepší řešení na LED šílenství.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Hladis: Jo, dneska tray lišta úplně za*ebaná. Nelze si nic jiného než spolu takle pěkně nad tím poplakat. :-) Taky se mi to nelíbí. Tohle s větrníkama (rezistor mod) jsem chtěl udělat na nVidia FE a bejt v klidu, ale když jsem viděl disassembly, tak mě to přešlo. Proč to dělaj tak složitý. Už jsou jak Apple...

Ache: Nikoli, nevidím na té verzi nic OC a FE. Z mé strany vidím porovnání dvou základních verzí, a dále to tedy opět nesouhlasí. A to se stále nebavíme o RTX. 6Gigarays vs 7Gigarays, ať je to cokoli, to je 17% také.

//Po testování stability a snížení taktu jádra o 25MHz trošku poskočily výsledky dokonce nahoru.
Trošku té trollby:

Obrázek

Dál končím, dokud nebudu mít něco zajímavého v ruce...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Migl »

Tady testujou EVGA RTX 2070 SUPER XC ULTRA GAMING a je srovnatelná a někde dokonce i lepší než RTX 2080 FE
https://hexus.net/tech/reviews/graphics ... xc-gaming/

Tak zatím ještě rozmejšlím jestli tuhle EVGA nebo něco ušetřit a vzít FE
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

2080 FE (nebo jákákoliv jiná 2080) po přetaktování od té přetaktované 2070S také odskočí výkonem dále. To je jako s tou 2060S a 2070 - také OC verze 2060S překonávají 2070, ačkoliv se jedná o očesanou kartu. Ale Ocnutá 2070 zase atakuje téměř výkon 2070S... a tak dále až do 2080 SUPER, která přece jen na 2080Ti (hlavně po OC) už moc šancí nemá (3072 SP vs 4300SP).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Migl: Šel bych asi do EVGA. Ověřená, půjde snadno ztišit...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Tak vypnutí LED znovu vyzkoušeno na Gainward RTX 2060 Ghost:
gainward-led.jpg
Vše tedy funguje, jediná nevýhoda je ta, že musí být vždy spuštěný Expertool.

Jinak u mě vychází RTX 2070S/2070 tak 10-15% ve prospěch SUPER (nové hry a bez DXR). Menší nevýhoda 2070S a 2080S je ta, že už nedávají moc velké OC (i FE už jedou na hraně) :(

U EVGA XC pozor, lidi si prý ztěžují na ten náběh hydrodynamických ložisek! Já měl RTX 2070, tam to bylo docela v pohodě, ale někomu to prý cvrdliká při zapínání a vypínání fanů (semi-pasiv) u přehrávání videa.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“