nVidia GTX 1080Ti - svislé pruhy na obrazovce

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

nVidia GTX 1080Ti - svislé pruhy na obrazovce

Příspěvek od Donic »

Je to pro mě takový zajímavý problém....Když počítač používám každý den, nemám žádný problém, počítač v pohodě naskočí a s obrazem na monitoru není problém. Ovšem když nejsem několik dní doma a počítač není používán, tak mi po startu naskočí takové svislé, průběžně měnící se pruhy přes celou obrazovku. Na nic to zprvopočátku nereaguje, za několik minut zmizí a naskočí normální obraz. A to udělalo i po dalším vypnutí a zapnutí...Vyřešil jsem to přeinstalováním (nainstalováním) nejnovějších ovladačů grafické karty nVidia GTX 1080Ti, pak to přestalo dělat. Ovšem za necelý měsíc úplně to samé...Jen takový poznatek, že když instaluji ty ovladače grafiky, tak to píše, jako když tak žádné ovladače nejsou...tj. jako by nově. Může být špatná moje grafická karta GAINWARD GeForce GTX 1080 Ti nebo to může dělat něco jiného jako např. monitor? Díky
Pro lepší ilustraci přikládám nějaké foto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: nVidia GTX 1080Ti - svislé pruhy na obrazovce

Příspěvek od Ache »

To bude spíš monitorem - nějaký studeňák v panelu. Podobný problém jsem už kdysi viděl, a vypadalo to podobně (tady akorát je část obrazu vidět, v mém případě byl pruhovaný celý monitor).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: nVidia GTX 1080Ti - svislé pruhy na obrazovce

Příspěvek od Donic »

Jenže ono to nedělá pokaždé...jen po nějakém čase nečinnosti (několik dní, týden, a více)...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: nVidia GTX 1080Ti - svislé pruhy na obrazovce

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano, tohle vypadá na napájení elektroniky monitoru. Špatné kondenzátory nebo mosfety, při delší nečinnosti ztratěj kapacitu ale jakmile se zahřejou začnou zase fungovat ok.
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: nVidia GTX 1080Ti - svislé pruhy na obrazovce

Příspěvek od Donic »

DOC_ZENITH píše:Ano, tohle vypadá na napájení elektroniky monitoru. Špatné kondenzátory nebo mosfety, při delší nečinnosti ztratěj kapacitu ale jakmile se zahřejou začnou zase fungovat ok.
A jak se tato závada řeší? Dá se to nějak 100% opravit anebo výměnou výrobku? Zda s tím už má někdo zkušenost...Díky
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: nVidia GTX 1080Ti - svislé pruhy na obrazovce

Příspěvek od werygood »

Máš ten panel v záruce? Já si vyteklý kondík na monitoru opravil 2x sám, ale ten je starý a šel celkem obstojně rozebrat a zase složit.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: nVidia GTX 1080Ti - svislé pruhy na obrazovce

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Problém je že ani nemusí bejt viditelně vyteklej aby byl špatnej, a pak střílíš od boku že, opravit se to dá ale pokud se to děje jen po delších odstávkách půjde to strašně špatně diagnostikovat, já bych to reklamovat ale musíš to asi i natočit a je zde furt velká šance že ti to zamítnou na "závada se neprojevila".
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: nVidia GTX 1080Ti - svislé pruhy na obrazovce

Příspěvek od Donic »

Tak poslal bych k tomu i ty mé fotky...Ještě mi známý napsal, abych ten monitor reklamoval přímo u Samsungu, mají na stránkách seznam autorizovaných servisů, s odvozem do toho nejbližšího mému bydlišti (a že to není třeba řešit přes prodejce, protože ten udělá to stejné a aspoň tak mohu ušetřit nějaký čas).
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: nVidia GTX 1080Ti - svislé pruhy na obrazovce

Příspěvek od Donic »

Takže monitor již vyreklamován u autorizovaného servisu Samsung - provedena záruční oprava pomocí výměny LCD panelu a AC adapteru, s jejich přístupem jsem spokojený...
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“