Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od madMax »

Mám novou sestavu s touto GPU. Aktuálně je zbytečně předimenzovaná. Hrajeme na tom se synem WOT a on ještě Minecraft. Ve WOT mám v průměru 240 FPS a jsou zbytečně slyšet ventilátory. Když v GPU Tweak lll podtaktuju GPU i paměť a snížím Power target na 50%, tak mám stále dostatečných 160 FPS a ventilátory si jentak ševelí.

Problém je, že ať ukládám jak ukládám, tak si to po restartu nastavení nepamatuje a musím znovu. Je jiná možnost?
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od JohnXXL »

Muzes pripadne zkusit si profil pro podtaktovani nastavit v msi afterburner.
Sam ho pouzivam roky u kazdy karty a funguje paradne.
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
Mafian277198
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2010

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od Mafian277198 »

Ještě třeba script při spuštění systému a použít Nvidia SMI (je to už součást ovladačů), např.

Kód: Vybrat vše

nvidia-smi -i 0 -pl 100
(pro omezení na 100W)
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od icebosss »

Proc to delat tak slozite? Kolik hz ma tvuj monitor? Budto vynut vsync i kdyz pouzivas gsync a lokne ti to na max fps v rangi gsyncu a nebo omez fps primo v ovladacich nvidie na pozadovanou uroven, tak sundas jak spotrebu, tak teploty. Neni potreba podtaktovavat ci sundavat power limit slozite
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od DOC_ZENITH »

1. Odinstaluj si GPU tweak tenhle bloatware nemá na PC co dělat.
2. Nainstaluj si MSI afterbuerner.
3. Vygoogluj si a aplikuj jak se undervoltuje GPU.

To je pořádnej postup, žádné power limity žádnej vsync a pod.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od icebosss »

Co je spatneho na vsyncu? Dokonce se doporucuje spolecne s gsync pro co nejnizsi lag a nastavit limit fps na cca 5 snimku pod max obnovovaci frekvenci
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od DOC_ZENITH »

inputlag. OK vsync nebo frame limiter je ok pokud se použije správně, základem je ale provést undervolt kterej sníží spotřebu vždy a všude.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od icebosss »

Jak vidis je to asi bfu a tezko si to bude ladit aby nemel nestabilitu.

Tez jsem pro undervolt, ale je to tezsi cesta, kdyz lockne fps je to 1 kliknuti a snizi se mu dostatecne tez
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od madMax »

Monitor má obnovovací frekvenci 60Hz.

Nainstaloval jsem MSi Afterburner a vše stáhl a pokud čtu dobře grafy, tak jsem ve WOT na 50 °C, 30% otáček ventilátoru a 50W při cca 140 snímcích na maximální grafiku. Hlavně si to alespoň to nastavení pamatuje i po resetu.

Ostatní rady zkusím.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od icebosss »

Mozna by to chtelo lepsi monitor nez kancelarsky s 60 hz k takove karte, idealne 165hz.

To je jak kdyz mas barak za 10 micu a poridis si do obyvaku crt televizi

Hlavne to pak trpi na tearing nad obnovovaci frekvenci, teoreticky by pomohl fast sync, ten jde pouzivat pokud mas 2x vic fps nez je obnovovaci frek. Monitoru
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od madMax »

Já mám panel na úpravu fotek. Lepší PC jsem koupil kvůli synům, co hrají na PC hry. Hlavně Minecraft a WOT.
Epidot
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Bydliště: Šumperk

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od Epidot »

Undervolt, rozhodně. MSI afterburner. Případně zahodit fanstop a přidat nějaké minimum rpm i v iddle. Vše se uloží do profilu, jak nastavení monitoringu, tak vrtule i OC/UV po nájezdu. Nějaký ten stabilní práh si budeš muset najít sám, je to kusová záležitost.
https://www.gpureport.cz/clanky/287-lad ... 287&page=2
13600k+Noctua D15S, MSI Z690 Tomahawk, 32GB Kingston Fury Renegade 3600, ASUS RTX 3070 Noctua OC Edition, ASUS ROG SWIFT PG279Q HW G-Sync, Samsung 990Pro 2TB, 970Evo+2TB, 970Evo+1TB, 960Evo 500GB, Kingston A2000 500GB, Intel 660p 2TB, Crucial M550 256GB, Intel X25-M 80GB, Corsair RMx550, Logitech G502+G815 tactile US, Secretlab OMEGA Classic, RME ADI-2 DAC FS+Denon AH-D9200
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od Sasakr »

Nerenderuj víc než 60 snímků. Úplně zbytečně propálená elektřina a navíc tearing a stutter.
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od madMax »

Hrál jsem si asi půl hodiny s křivkou frekvence/voltáž v MSI afterburner a stejně mě to nepustí níže. Ikdyž si křivku upravím a 100 bodů manuálně snížím do roviny a přes alt to posadím celé dolů, tak to stejně nedokáže grafiku více podtaktovat než když to stáhnu jednoduše jezdcem v Power limit a Core clock. Níže než nějakých 170 fps ve WOT to nedostanu, tedy cca 1750Mhz. Ale i tak je tam proti sérii 50W úspora a hlavně ventilátory jsou podstatně tišší.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od icebosss »

Lepsi by bylo klukum poridit monitor co umi vic jak 60hz. Nejaky fhd monitory s frekvenci nad 165 jsou za 5 tisic. Ted to rovnou muzes locknout vsyncem na 60 a usetris jeste vic, ale ty si stejne jedes tu svou :D nemusis si hrat s powerlimitem, staci kartu podvoltovat, locknout na fps co chces a karta si snizi spotrebu sama a bude udrzovat dany fps

Zapni si aspon ten fast sync v ovladacich nvidie pro ty hry kde jedes na dvojnasobku fps obnovovaci frekvence, chudaci kluci :D
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Podtaktování ASUS Dual 4070 OC Edition 12GB

Příspěvek od madMax »

Já bych to rád locknul na 60hz vsyncem, ale ještě jsem nepřišel na to jak. Jdu se hrabat do ovladačů nvidie.

EDIT: tak už jsem to zapnul a běžím na 60 fps.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“