Blikajuce ciary v hrach

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Roman9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2004

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Roman9 »

dexterav píše:ano iba v hre si potom vyberiš rozlíšenie aké máš na DSR
normálne sa v hre ukazuje max natív na lcd tj napr 1920x1080 ked nastavíš DSR na 4k, v hre sa objaví rozlíšenie 4k
ano tou rezervou sa myslí to čo píšeš akurát FHD 144 FPS je málo na 4k/60 , resp dosť to záleží od hry, treba si uvedomiť že stále sa max motáme pri top GK (5700xt/2080/2080ti) okolo 4k/60fps a to sa nebavíme o max detailoch ani
je spústa hier kde 2080ti dáva dosť hlboko pod 100FPS pri 3440*1440 a to je riadne daleko od 4k (cca 2x) :(
to ze na 4K aspon 60fps vykonovo karty realne nie su som vnimal a to sa nebavime este o raytracingu

ale uslo mi ze
1080p monitor do 24"
1440p do 28"
4k uz moze byt 32"

(ale doteraz na starych hrach na 1080p a 32" som "ciarkovane" ciary na hranach objektov nevidel, zubatenie v pozadi povedzme)

Tie "ciarkovane" ciary sa vytvaraju ako odlesky od zdroja svetla v hre, pod urcitym uhlom ich nevidiet - mozno staci len najeke shadery alebo nieco podobne znizit resp vypnut v hre ...

kazdopadne
FIFA 18 dam 4k
AC Unity a Sniper Ghost Warior 3 v 2K
Watch Dogs 2, Homefront revolution, Quantum Break v 1080p ale tam obraz ujde - je tam dost moznosti nastaveni grafiky

no a najblizsie co som pozeral Far Cry Primal, Far Cry 5, Rise of Tomb Raider a Witcher 3 by malo ist 2K

na kartu na 4k a 60FPS za cenu okolo 500e urcite apon 3 roky pockame ...
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Atapi »

Ono taky dřív nebylo všude tolik detailů, předmětů, hry nebyly tak propracovaný no, takže to člověk ani tak nevnímal. Třeba v Monster Hunter to na mě působilo při full HD na 24" taky dost rušivě - všude spousta vegetace, ve městě všude lana, řetězy atd., bez AA se prakticky celej obraz kostičkoval jak prase... Možnosti ve hře byly nic moc, tak jsem tam dal reshade se SMAA a doostřením a vypadá to o dost líp.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“