Blikajuce ciary v hrach

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Roman9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2004

Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Roman9 »

Ahojte

Mam novy comp cca mesiac a objavuju sa mi v hrach blikajuce ciary (vyzera to v principe takto)

https://www.youtube.com/watch?v=maOt8CJ2OLk

https://www.youtube.com/watch?v=Z07Hs1duaJQ

https://www.youtube.com/watch?v=e3hawiRLXcg

Co som pozeral na nete tento problem ja znamy aj viac ako 5 rokov dozadu a nejake jednoznacne riesenie nie je - v podstate to vraj moze byt (sietovym napetim, zdrojom, monitorom Hz, kablami alebo sa pohrabat v nastaveni nvidia settings) ale k vysledku sa nemusite dostat. Dokonca tym trpia aj konzoly a notebooky.

naviac to vidiet na hranach objektov (ploty, kolajnice, rebrik, kable) v pozadi v hre 3D (t.j. cim su vyssie k hornej casti monitora)

moja zostava je
i5 9600K
RTX 2060 Super gaming OC
monitor mam TV Sony 60Hz z roku 2011, hram 1080p Full HD
W10

idem vyskusat postupne stary comp, potom to zoberem mimo domu a este nejako novy monitor.
nvidia settings som skusal ale to vobec nepomoze

Dakujem za akukolvek radu
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od shorty25 »

Nemáš vadný kabel nebo lcd? Mě nic nebliká.
Vždy prodávám i jinde.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Krteq »

To vypadá jak standardní aliasing. Jaké máš nastavení anti-aliasingu v těch hrách?
Roman9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2004

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Roman9 »

na MAX

hovorim o hrach FIFA 18, Sniper Ghost Warrior 3, AC Unity (tuto to je masivne)

najmenej to vidiet na Watch Dogs 2

nvidia settings mam vyhladzovanie nastavene na KVALITA

nie je to len blikanie ale ako keby vlnenie, hlavne ked sa pohybujete v hre
Barnews
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. říj 2012

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Barnews »

Nenastavoval si v nvidia control panelu některý ty mody antialiasingu dole v 3D nastavení pro průhlednost a další takový věci?

Zkusil bych resetovat nastavení 3D v nvidia control panelu.
Roman9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2004

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Roman9 »

nie pojmom nvidia control panel som zacal studovat, modifikovat az ked sa mi to objavilo

uz som aj dal nove ovladace grafiky ale ziadna zmena

aj resetovane nastavenie nvidia control panel
Barnews
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. říj 2012

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Barnews »

Jako abych řekl pravdu, ty videa jsem jen rychle shlédl a nenašel jsem žádný problém. Ale nezkoumal jsem to pořádně s lupou atd :-D

To co ty popisuješ je asi jen běžný kostičkování na hranách objektů atd z důvodu malýho rolišení zobrazovaného obrazu atd...
Toho se dá zbavit asi jen masivním rozlišením, upscalingem, antialiasing a bůh ví čím dalším ještě :-D ale to je žrout výkonu strašnej. Nebo lze použít post process antiaiasingy jako FXA který ale udělaj obraz celkově rozmazanější.

Je to normální všeobecně- Jinak nevím na co jiného u videí narážíš.
Roman9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2004

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Roman9 »

Barnews píše:Jako abych řekl pravdu, ty videa jsem jen rychle shlédl a nenašel jsem žádný problém. Ale nezkoumal jsem to pořádně s lupou atd :-D

To co ty popisuješ je asi jen běžný kostičkování na hranách objektů atd z důvodu malýho rolišení zobrazovaného obrazu atd...
Toho se dá zbavit asi jen masivním rozlišením, upscalingem, antialiasing a bůh ví čím dalším ještě :-D ale to je žrout výkonu strašnej. Nebo lze použít post process antiaiasingy jako FXA který ale udělaj obraz celkově rozmazanější.

Je to normální všeobecně- Jinak nevím na co jiného u videí narážíš.
nemusis hladat lupou - pozri toto

https://www.youtube.com/watch?v=akiJ4pTIuT8[/b][/b]
Barnews
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. říj 2012

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Barnews »

Jj vidím, to je zubatost okrajů, dost výrazná. Předpokládám, že jí chceš nějak zmírnit. Pokud teda myslíš ty plaňky v mostě :D
Barnews
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. říj 2012

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Barnews »

Ono sou hry kde jsou hrany zubatý i s velkým rozlišením a antiliasingem :-D
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od AllowedCry »

Nepřijde mi to moc ok. Zkus udělat screen v plné kvalitě, jestli tam vůbec nějaké AA je.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Roman9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2004

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Roman9 »

Barnews píše:Ono sou hry kde jsou hrany zubatý i s velkým rozlišením a antiliasingem :-D
pozri cas 0:46
https://www.youtube.com/watch?v=e3hawiRLXcg

myslis ze tie ciary pod oknami su graficky OK?
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od AllowedCry »

Používáš nějaký vyšší scale ve hrách? Postni ten obrázek.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Atapi »

Roman9 píše: pozri cas 0:46
https://www.youtube.com/watch?v=e3hawiRLXcg
myslis ze tie ciary pod oknami su graficky OK?
Vypadá to hnusně, ale jsou. Ten pruh světla nebo co to je, je z dálky tak tenký, že se to chvílema nevykresluje. Jakmile je šířka už dost velká aby to zabralo celej pixel nebo víc, tak to je mnohem lepší a nic nebliká. To je ten aliasing o kterým se tu mluví od začátku a nejvíc vidět to je právě na hranách a tenkejch objektech... Tady si pučím jeden obrázek, koukej na to pletivo třeba, taky tam kusy chybí a při pohybu by to blikalo a chybělo vždy v různých místech (je tam prostě málo pixelů na to, aby se tak tenkej plot dokonale vykreslil), proto je potřeba antialiasing.
Obrázek
Obrázek
Roman9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2004

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Roman9 »

AllowedCry píše:Používáš nějaký vyšší scale ve hrách? Postni ten obrázek.
nie hram 1920x1080

tu som dal cerstve video (tocene mobilom ale je to tam vidiet) - pozrite ten stol

https://www.youtube.com/watch?v=9OytuE0 ... e=youtu.be
Barnews
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. říj 2012

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Barnews »

Roman9 píše: ...
nvidia settings mam vyhladzovanie nastavene na KVALITA
...
Mám ten dojem že to určuje kvalitu antialiasing jen když je zaplý, tohle ale z těch videí vypadá, že ho máš úplně vyplý, takže kvalita nehraje roli nebo ne?
Roman9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2004

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Roman9 »

Barnews píše:
Roman9 píše: ...
nvidia settings mam vyhladzovanie nastavene na KVALITA
...
Mám ten dojem že to určuje kvalitu antialiasing jen když je zaplý, tohle ale z těch videí vypadá, že ho máš úplně vyplý, takže kvalita nehraje roli nebo ne?
Zapnuty myslis kde v hre?
tam ma vsetko na max

a v nvidia setings - tam je rezim ... ovladane aplikaciou t.j.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Atapi »

Ne no, ono co koukám u mě je "kvalita" u AF, vyhlazování tam jde taky samozřejmě zapnout, ale v defaultu si to řeší aplikace a "kvalita" tam teda nemám u AA.
Jestli to chceš zapnout skrz ovladače, tak si zapni DSR u starších her (bezvadnej obraz, teda podle nastavení že... ale taky velký nároky), nebo dát vyhlazování jako "potlačit nastavení aplikace" a dát vyhlazování na 4x, někdy to může bejt lepší než to ve hře a někdy to ani nebude fungovat. Pak je tam ještě FXAA, to funguje všude a je to nenáročný, ale je to hnusnej rozmaz... No a pak jsou ještě všelijaký různý a záleží na hře, co tam strčí. :)
Obrázek
Roman9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2004

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od Roman9 »

Atapi píše:Ne no, ono co koukám u mě je "kvalita" u AF, vyhlazování tam jde taky samozřejmě zapnout, ale v defaultu si to řeší aplikace a "kvalita" tam teda nemám u AA.
Jestli to chceš zapnout skrz ovladače, tak si zapni DSR u starších her (bezvadnej obraz, teda podle nastavení že... ale taky velký nároky), nebo dát vyhlazování jako "potlačit nastavení aplikace" a dát vyhlazování na 4x, někdy to může bejt lepší než to ve hře a někdy to ani nebude fungovat. Pak je tam ještě FXAA, to funguje všude a je to nenáročný, ale je to hnusnej rozmaz... No a pak jsou ještě všelijaký různý a záleží na hře, co tam strčí. :)
no je tam mfaa, fxaa, priehladnost

co su to starsie hry?

to DSR mam aj kombinovat s nejakym nastavenim (mfaa, fxaa, priehladnost )?
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Blikajuce ciary v hrach

Příspěvek od AllowedCry »

O čem se tady sakra bavíme, když sám nedodal vlastní video :roll:

To co dodal, tam mi to nijak divné nepřijde, předpokládám, že TV bude do metru, úhlopříčka.

E// Co máš přesně za TV?
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“