GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ty 2 GB navíc ti pomůžou, ale nezachráněj to navždy, max tak na další rok. Ale ono, člověk co kupuje 3080 a pak upgraduje na předraženou 3080TI to asi řešit nebude protože jakmile přijde další generace budeš asi znova hned upgradovat.

Tak i tak ale ten cenovej rozdíl mezi 3080TI a 3090 už je tak malej že se skoro více vyplácí ta 3090. 3080 byla populární díky nízké MSRP, jinak to neni žádná hvězda. Nenažraný, velký, jen 10GB, atd. Ta cena to zachraňovala, ale tu vzal čert.

Někde jsem ale slyšel že NV hodlá omezit produkci 3090, protože když jí 3080TI cenově nahradí tak pro NV je to jen výhra. Více vydělaj a 3090 jim je už déle trnem v oku protože lidí jí kupujou na profi nasazení a tam chce NV prodávat Quadra. Viz jak nedávno NV vydala zákaz vyrábět radiální 3090tky protože je lidi dávali do serverů. Už v minulosti se pokoušeli zamezit použití herních karet v profi sféře změnou EULA v driverech, s čímž si ale každej vytřel zadek tak to začínaj řešit jinak.
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Trek »

Jinak z druhé strany, já jsem s upgradem na 3080ti spokojen, protože pokud nakoupíte za msrp, tak na tom člověk ještě při odprodeji vydělá nebo aspoň upgrade zdarma. A měl jsem obyč 3080 tak že tam nárust je nějakej.
Ale je to loterie, protože co jsem různě viděl výsledky tak pokud je blbej čip tak i lepší edice 3080 ti dá třeba jen 12800 score v port royal což je asi jako lepší 3080?
A opět, počítejte, že v recenzích byly lepší kouksy.

Co zkouším benchmarky tak zatím vše vyšší než FE i než Gigabyte 3080ti co byly v recenzích na pct, takže tahle karta co nyní mám je první, co má lepší výkon než kusy na recenzi co měli v pct. Výkon se blíží 3090 a to mám kartu v defaultu ani ne na oc ale na normál bios. Nice.
Bandy666666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. črc 2013

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Bandy666666 »

Utiahne mi zdroj Corsair RM 650 grafiku Gainward RTX3080ti a 10600k? CPU je na 4.9ghz All Core pri 1.250mv ten si nevezme viac ako 150w pri tomto napätí a grafiku plánujem samozrejme undervolt niekde okolo 0.800mv. Rátam že celkova spotreba v takomto nastavení si nevezme viac ako 450w ,mám aj wattmeter tak uvidíme .
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Jo, ale chtělo by to trošku silnější pro větší rezervu. Ale strach bych neměl.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od spajdr »

S undervoltem by to melo byt v pohode, jinak bych zdroj urcite vymenil za lepsi.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@Bandy666666: Když máš na RTX 3080 Ti, pak ty drobné na nový a výkonnější zdroj snad najdeš také. Ne vždy a v každé hře ti statický undervolting zajistí nižší spotřebu!
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tenhle zdroj má single 12V větev, měl by to ustát.
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Trek »

On má ten zdroj max load 54A na 12V což stačí bez problému. Pravděpodobně se nevypne ani při špičkách, který moderní karty mají. OCP je vetšinou nastavený vysoko. Kdyby se to vypínalo tak novej zdroj, ale nemyslím si. Každopádně zdroj zamaká a bude hřát.

Koukám, že má ten zdroj OCP na 12V 70A, takže by se neměl vypnout ani v přetaktu.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Jenže nejde jen o OCP/OPP, ale také například o úbytek napětí, zejména pak na PCIe sběrnici, kde mohou být zapojeny například systémové NVMe disky. Ty pak větší úbytek napětí nemusí tolerovat a problémy jsou tu (navíc fakt blbě odhalitelné, protože všechno vlastně funguje). S 650W zdrojem bych fakt moc neriskoval a držel se doporučení výrobce (ten za to ostatně také ručí).
Navíc právě Gainward RTX 3080 Ti Phoenix je na tom docela na hraně, bez OC si z PEG 12V sosá přesně 5,5A a po OC ještě víc. Dneska PCI SIG nesplňuje prakticky každá třetí karta :(
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tenhle úbytek o kterém mluvíš se projevuje klesající voltáží a silnější zdroj by zde nepomohl, ten se stará jen o to kolik jde z něj, jakej úbytek bude přes board moc neovlivní, nemůže riskovat zvedání voltáže na 12V aby kompenzoval ňákej úbytek když má jen jednu 12V větev, prostě si dle loadu bude hlídat aby z něj šlo těch 12 nebo lehoulince přes. S tim se všim počítá, vše je za kaskádama a vaří se tady čistá voda, klid hoši.

To co Ampery shazovalo na některejch zdrojích bylo to že měly dělený 12V větve a nebo příliš agresivní OCP, ani jedno se zde nekoná. Mělo by to bejt v pohodě.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@DOC_ZENITH: No však se můžeš zeptat Elkima na jeho anabázi se kilowattovými Seasoniky a GeForce RTX 3080, se kterýma se na PCIe dostával tuším i pod 12V (nebo pod 3V, teď si to už nepamatuji) :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od MonsterMX »

Pokial to zdroj neutiahne je to srot, mam Enermax platimax 600W 5900x PBO+200 na vode s 3080TUF 1980mhzs@0,956V +pumpa+7 fanov a bez najmensieho problemu.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze (tentokrát na Alza.cz):
Gainward RTX 3080 Ti Phoenix 12G >>
gainward-rtx-3080-ti-phoenix-12g-review-alza.jpg
[/url]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Trek »

To je divný, to měl asi vadný kus nebo nějaká vadná série, protože jsou recenze a tam v loadech máš hodnoty 12V a neviděl jsem snad v žádný recenzi, že by kleslo napětí pod 12V.
Nebo starší zdroje, který měly design, kterej nedává dnešní žroutský grafiky?

Podle mě pakliže nemáš 10 let starý zdroj, tak je to jedno. Všiml jsem si, že ty zdroje řešíš i v recenzích, ale podle mě, pokud to není starej zdroj/model/design tan je tohle irelevantní.


Jinak dobrá recenze, Alza ale mohla dát rovnou odkazy na bazoš než do dvého shopu.
Jo a ta muzika u toho rgb videa nevím ale radši bych slyšel kartu než nějakou stock stupid muziku.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Zofrenko »

Mne ide rtx gigabyte 3080 extreme ktorá má spotrebu v špičkách aj 450w. Na evga 750w zdroji absolútne bez problémov. Odporúčaný zdroj pre tu kartu je 850w.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@MonsterMX: tak to ti samozřejmě gratuluji :)
@Trek: Myslím, že Michal nakonec ze Seasoniku přešel na Corsair X a byl klid (já osobně preferuji EVGA nebo Corsair X).
Jinak, já vlastně v recenzí neřeším ani tak zdroje, jako dodržování specifikací PCI SIG. No a musím říci, že je to v téhle generaci fakt bída. To video je samozřejmě o LED, ne o hlučnosti (od toho je měření dBA).
@Zofrenko: Ta Extremka má doporučeno 850 W kvůli možnosti navýšení PL na 121%, kde si ve špičkách řekne o 500 W. Pokud tedy nebudeš zvedat PL, pak by těch 750 W mělo být OK. Navíc tam máš 3x 8-pin, které ti hodně ulevují PCIe.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Zofrenko »

može byt ešte k tym zdrojom aby som nezabudol, kamoš používa na mining Gigabyte Aorus 850w . na rigu ma zapojeny iba jeden tento zdroj, a ma na nom 4x 3070 a 1x 3060 . občas ked ma vypadok musi reštartovat rig a spušta grafiky bez podtaktovania ,čiže idu na defualt a ten 850w zdroj, taha grafiky 970w na ZASUVKE cez mereač, čiže o 120w viac :D už mu to tak bežalo aj 5 minut dlhšie neskúšal. čo to vlastne znamena? v realite su tie zdroje neake naddimenzované ? a v realite su ako keby 1000w napr ? možno preto , niektore zdroje ktore su papierovo 600w zvladaju tie 3080 karty a niektore maju problem aj s vyššim vykonom
Bandy666666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. črc 2013

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Bandy666666 »

Zdroj to dáva uplne v pohode grafiku som kôli teplote a hlučnosti naladil na 1815mhz pri 0.800mv v hrách si zoberie 270w cca a pri syntetických testoch 300w wattmeter mi ukazuje čisto PC 400-420w čiže to je úplne ok .. kvalitnejší 650w zdroj nebude mať problém.Grafika nepresiahne teplotu 70C a ani viac ako 1700ot/min.Vykonom som nadšený .
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:
Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti VISION OC 12G >>
gigabyte-rtx-3080-ti-vision-oc-12g-review-pct.jpg
[/url]
Docela fajn dizajnovka pro ty, kteří si staví PC do bílé barvy :oops:

Jo a na titulce tam máte další talk s Igorem Staňkem (tentokrát hodně kolem DLSS).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3080(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od havli »

Zofrenko píše:970w na ZASUVKE cez mereač, čiže o 120w viac :D
Nominalni vykon zdroje se udava vzdy na vystupu. Cili 970W na zasuvce +/- odpovida plne zatizenemu zdroji, tj tech 850W na vystupu (88% ucinnost).
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“