GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
mphck
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2020

GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od mphck »

Ahoj, ze zoufalosti posílám svůj níže popsaný problém i sem:

Postavil jsem z použitých dílů PC (i5 2500k + teď MSI P67A-G45 + 8 gb RAM + GTX 780 AMP!), více viz http://speccy.piriform.com/results/CEx8 ... 2vY0upYqPj

Problémem je zamrzání PC ve hrách - odzkoušeno v CS:GO, Fortnite, Valorantu - které se projevuje jako zcela nenadálá jednobarevná obrazovka, nefunkční NumLock, nefunkční Ctrl+Alt+Del a pomůže jen hard reset. Zmrznutí je zcela náhodné ve Fornite (nikdy v menu, vždy až ve hře, někdy po 5 min, někdy po 20 min) i Valorantu. V CS:GO naopak to naprosto vždy zmrzne ve chvíli výběru strany.

Podezřívám, že je něco s GPU (Zotac GTX 780 AMP!), popřípadně, že odchází zdroj (Seasonic SS-650HT-F3 650W, taky kupován jako použitý)

Proč to sem ale píšu - PC zvládlo všechny stres testy(benchmarky) a nikdy nezamrzlo, a to mi právě přijde divné.

Prime95 - ok
Memtest ramek - ok

OCCT - VRAM test - OK(!)
OCCT - 3D test - OK(!)
OCCT - Power test - OK(!)

3D Mark Fire Strike - OK (a výsledek https://www.3dmark.com/3dm/50650607)

Myslel jsem si nedávno, jestli není vadná deska, ale zřejmě ne - hry zamrzaly jak s původní Asus P8P67-M, tak se současnou MSI P67A-G45.

Teploty bych řekl, že jsou taky v pořádku (CPU chladí Scythe Ninja + 120 mm FAN 1000RPM).

Screenshoty hwinfo těsně po Fire Strike benchmarku jsou tady:
https://pasteboard.co/JsrgFYV.png

Kdyby mě někdo nasměřoval správným směřem, byl bych mu vděčný. PC je postaveno jako co nejvíc buget, nechce se mi proto "vyhazovat" peníze za zdroj + GPU, abych pak zjistil, že problém je (ještě) někdě jinde :)

Předem díky!
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od Jey »

Hm, jednobarevná obrazovka. To je jako jiná barva než černá? Odcházející grafika. Jinak (černá barva) nejspíš taky.
mphck
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2020

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od mphck »

Obvykle je to nějaká barva z poslední scény před zamrznutím - modrá, hnědá, červená, zelená atd., pokaždé jiná, ale nikdy černá. Zaráží mě právě to, že se to děje jen ve hrách, ale ne v testech.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od Jey »

OCCT je fajn na test stability CPU, ale tomu testu stability GPU bych moc nevěřil. Tvoje grafika je už dost zastaralá, bůhví jak a jestli vůbec jí pořadně otestuje. Hry jsou v tomto případě maximální využití a reálné nasazení grafiky. Vyměnit grafickou kartu.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od werygood »

Tipuju zdechající grafiku. Zkusil bych ještě chvíli provoz na iGPU, pro jistotu.
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od Mirek E. »

Hry máš na tom 1TB Toshiba disku?
Zkus HDTune a projet vadné sektory.
Kdysi se mi dělo něco podobného, hry zamrzaly a pomohl jen reset. Nakonec to byl právě disk s vadnými sektory.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od GaGy »

Zkus fuňark nebo mši kombustor na test gpu
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od C1c1n »

Měl jsem minulý měsíc problém s jedním starším PC.
GPU jsem testoval pomocí Unigine Heaven/Super Position Benchmark a PC zamrzalo, po výměně gpu jelo krásně.

Máš jinou gpu kterou můžeš otestovat stabilitu sestavy?
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od werygood »

Minimálně integrovanou má. Tím bys mohl vyloučit i ten disk...
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od C1c1n »

werygood píše:Minimálně integrovanou má. Tím bys mohl vyloučit i ten disk...
tohle nezní jako špatný nápad:)
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
mphck
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2020

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od mphck »

Mockrát díky všem za podněty :)

1) jinou grafiku nemám, CPU sice integrovanou má, ale čipset P67 ji nepodporuje (prostě to nemá ten integrovaný výstup) a jiné desky než P67 nemám.

2) SSD i HDD jsou úplně nové (koupené 7/2020); Forntite bylo jak na SSD, tak na HDD, ale padalo na obojím. Právě běží ten error scan, ale úplně to na disky netipuju.

3) včera jel MSI-Kombustor cca 1,5 hodiny v kuse (nejdřív 20 min "MSI Furmark GL", pak jsem si všiml, že využívá jen cca 530 MB z VRAM, takže pak jel hodinu "Furmark-Donut-1700MB") - výsledek? naprosto bez problémů (žádné artefakty, žádné zamrznutí, nic), CPU po 1,5 hodině cca 70 stupňů, GTX780 měla asi 73 stupňů.

Vyzkouším teda ještě ten Unigine Heaven/Super Position Benchmark.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od Jey »

To je pořád dokola. Bazarovou grafiku na vyzkoušení tu seženeš za 500 a disky stačí zkontrolovat SMART (CrystalDiskInfo).
Pajka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2017
Bydliště: Mimoň

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od Pajka »

Na jaky nastaveni ty hry jedou? Zkusil bych low detaily Zkousels treba dotu2 nebo lolko? Jine jeste min narocne hry? Napada me ze to crashuje kvuli nejakym efektum ve hre, ktera ta karta poradne neumi, zkus treba stary ovladace 2-3 roky, nebo posledni kde ta grafika dostala nejaky update/fix
mphck
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2020

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od mphck »

Neměl jsem na to už nervy, takže jsem GTX780 vyměnil za RX 570 4gb, nic nepadá, vše funguje, tak to bylo s nejvyšší pravěpodobností jen tou kartou. Mockrát díky všem za nápady :)
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: GTX 780 AMP! - zamrzání PC ve hrách, testy ok

Příspěvek od Jey »

Tak hlavně že se to vyřešilo. Ty zamrzající (barevné) obrazovky by ovladače fakt způsobovat neměly. Jedině odcházející grafika.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“