GTX 1080 ztráta vytížení/napájení

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
lnds1337
Nováček
Nováček
Registrován: 30. bře 2016

GTX 1080 ztráta vytížení/napájení

Příspěvek od lnds1337 »

Zdravím, poslední dobou mám problémy s GTX 1080. Čas od času spadne LOAD/Power consumption a tím rapidně spadne výkon grafické karty a to má za následek několika sekundový freeze ve hře.
Nedokážu ani určit kdy a za jakých podmínek k těmto výpadkům dochází. Někdy se to stane jednou za den, někdy každou půl hodinu (vždy se bavím o tom, když je grafika v zátěži).

Zkoušel jsem dotahovat všechny kabely v PC a ze zdroje jsem měl jeden volný kabel do napájení grafiky, tak ten jsem vyměnil, zdali tam není nějaký problém s kabelem, ale nepomohlo.

Zkusím ještě reinstall Win, abych vyloučil SW problém, ale předpokládám, že ani to nepomůže. Dokáže mi s tím někdo pomoc? Lze to nějak více analyzovat, abych zjistil s čím přesně je problém?

Ovladače mám poslední aktuální od Nvidie
Deska: MSI Z370-A PRO
RAM: 16GB DDR4; 3800Mhz
CPU: i5 8600k

Díky všem!

#UPDATE:
spustil jsem stress test na grafiku a zhruba po 13minutách mi kompletně zamrzl PC (hlavní monitor zčernal) asi tak na 2-3 sekundy. Aplikace (MSI Kombustor) spadla a v ten moment spadl jak LOAD na 0% tak Power Consumption asi na 20%.
Maximální teplota při maximální zátěži byla 81 stupňů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: GTX 1080 ztráta vytížení/napájení

Příspěvek od GaGy »

Problém kde je nevím, ale vypadá to že odchází do křemíkové nebe.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GTX 1080 ztráta vytížení/napájení

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm, v tomhle případě se musí souhlasit. Ten chvilkovej výtuh bude výtuh grafiky a následnej restart driveru. Odpovídá to i tomu co jsi popsal v kombustoru. Můžeš zkusit podtaktovat o 100Mhz jádro i paměti jestli se něco změní ale nevypadá to dobře.
lnds1337
Nováček
Nováček
Registrován: 30. bře 2016

Re: GTX 1080 ztráta vytížení/napájení

Příspěvek od lnds1337 »

DOC_ZENITH píše:Hmm, v tomhle případě se musí souhlasit. Ten chvilkovej výtuh bude výtuh grafiky a následnej restart driveru. Odpovídá to i tomu co jsi popsal v kombustoru. Můžeš zkusit podtaktovat o 100Mhz jádro i paměti jestli se něco změní ale nevypadá to dobře.

Před reinstalem jsem v jedné z her měl nastavené neomezené fps a tím se grafika dostala do většího vytížení. Nechal jsem omezení na 100fps a grafika pracuje zhruba na 40-60% a k žádným problémum nedochází. Nicméně jsem udělal ještě druhý test v MSI kombustor a po 30 minutách v plném vytížení jsem nezaznamenal jediný freeze.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“