Gtx 970 a Cryostasis Physx

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Gtx 970 a Cryostasis Physx

Příspěvek od Petra M »

Také mi Visty nevadily, ale přesněji napsáno - měla jsem je hned po vydání (no jo, někdy mi prostě nedá a musím zkusit co je nové, většinou mě to ale vytrestá :-D ), spousta aplikací nešla, padalo to, ovladače problém, denní BSOD apod., nemluvě o Vista seznamu kompatibilních her (děs zpočátku co vše nešlo a zrovna hry co jsem chtěla hrát, no nic, totéž pak bylo tuším i u Win7 ale hůř u Win 8 ) byl to tak rok "porod" kdy jsem fakt zvažovala vrátit se zpět k WinXP, nicméně věřila jsem, aktualizovala a pak si to vyladila tak, že mi připomínaly XP (Gadget panel na boku a další) a byla jsem spokojená, pak následovaly na delší dobu Win7, 8, 8.1 a teď 10, ale Vista mi až na ten cca rok provozu kdy mi tedy vadily (cca 2007 tuším, v tu dobu jsem měla E6600 tak to asi tak sedí) seděly a líbily se mi/neměla jsem problém. Nicméně k tématu - demo zkusím a pak editnu příspěvek s tím jak mi to jede.

Edit: K demu Cryostasis:

Nastavila jsem to na 1920x1080 (nativ u mě), Vsync OFF, Shader Model 4.0, HW PhysX ON, Advanced PhysX ON, Textury + Normal mapy + Specular + Shadows HIGH, Motion + Camera blur OFF, Water Reflect + Caustic ON, Aniso ON, Aliasing ON, v menu 600 fps, ve hře cca 60 fps ale když se něco děje, padá to klidně na 30, občas při nahrávání hra spadne, při ukládání se seká, možná by pomohl režim kompatibility/patch pro hru (ale pro demo jistě není) ale to jsem nezkoušela, hw jak jsem již psala i5-2500K default (4x 3600MHz), GTX 970 (1450/7600 MHz), ovladače 461.92 DCH, Win 10 20H2 x64, demo instalováno v SSD, SW režim PhysX jsem raději ani nezkusila, podle mě to nemá smysl. Asi zprasený engine :) Jo a CPU jelo asi na 20% a GPU asi na 40%... Engine no asi.
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Gtx 970 a Cryostasis Physx

Příspěvek od vinniczech »

Děkuju Péťo. Tak sme na tom dost podobně. Jinak jo Visty byly super. Sem si je hned zamiloval.
please wait... rebuilding
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Gtx 970 a Cryostasis Physx

Příspěvek od Petra M »

Rádo se stalo, hlavně že ta hra vůbec jede a docela hratelně myslím, navíc jak jsem uvedla se jistě dá najít řešení pro plnou verzi hry, komunitní patche a kdo ví co, tak to chce jen poladit, další info o hře a jak jí více poladit např. zde :)

PS: Citace z oné stránky mluví za vše: "Obrázek Badly optimized and has numerous problems with performance, even on systems with specs way above recommended ones" :)
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Gtx 970 a Cryostasis Physx

Příspěvek od vinniczech »

Péto ukazuje ti Gpu-z že máš physx? Já to nemám zaškrtly. Msi kombustor mi hlásí že nemůže zapnout physx gpu test protože nemám podporou gpu physx
please wait... rebuilding
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Gtx 970 a Cryostasis Physx

Příspěvek od Petra M »

Obrázek

... ano, zobrazuje mi to PhysX podporu (viz obrázek). Zkus přeinstalovat ovladač grafiky s možností čisté instalace, nebo instalovat samostatně PhysX ovladač (9.19.0218 - tuším že je poslední aktuální).
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Gtx 970 a Cryostasis Physx

Příspěvek od vinniczech »

Tak sem reinstaloval wokna a physx uz jede. Vypadá to parádně v tý hře. Děkuju všem za ochotu :)
please wait... rebuilding
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“