Zničený HDMI 2.1 port u RTX 3070

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
spenat
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011

Zničený HDMI 2.1 port u RTX 3070

Příspěvek od spenat »

Ahoj všichni. Bohužel se mi při testování HDMI 4K120Hz stala nepříjemná věc - podařilo se mi překopnout kabel tak, že jsem jej doslova "vyrval" z grafické karty a došlo k poškození portu (viz screenshot).

Nevěděl by někdo, zda se toto dá opravit (pokud ano, budu rád za doporučení servisu v okolí Prahy), případně zda je to konečná?

Předem moc děkuju za reakce.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Zničený HDMI 2.1 port u RTX 3070

Příspěvek od python.p »

Tak je to o tom vyměnit "jenom" konektor. :) Někdo šikovnej s mikropájkou by to měl zvládnout.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
spenat
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011

Re: Zničený HDMI 2.1 port u RTX 3070

Příspěvek od spenat »

Díky za informaci, v tuhle zprávu jsem upřímně doufal :) Zkusím obepsat pár servisů v Praze, jestli se někdo chytne.
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Zničený HDMI 2.1 port u RTX 3070

Příspěvek od Trek »

Naprosto běžná oprava, stačí se podívat na youtubu na opravovací kanály, tohle se stává bežně lidem jak u grafik tak u herních konzolí. Jenom servis musí mít adekvátní hdmi port ...
spenat
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011

Re: Zničený HDMI 2.1 port u RTX 3070

Příspěvek od spenat »

Díky za zprávu. Obvolal jsem zatím dva servisy: jeden servis to přímo odmítl, že to nedělá, druhý mi řekl, že by bylo nutné konektor vyměnit ze stejné (třeba mrtvé) graf. karty a vyšlo by to minimálně na 5000 Kč.

...Tak budu hledat dál :)
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Zničený HDMI 2.1 port u RTX 3070

Příspěvek od C1c1n »

Kdyby se ti nepodarilo sehnat nic oficial tak se muzes zkusit ozvat, na druhou stranu, je to takovy problem pro tebe mit nefunkcni to hdmi? kabel dp-hdmi se dela, akorat teda nevim jestli by zvladl tebou pozadovanych 4k120hz

btw mikropajkou se to nedela, to spis horkovzuch a nejlepe s predehrevem
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Zničený HDMI 2.1 port u RTX 3070

Příspěvek od Trek »

spenat píše:Díky za zprávu. Obvolal jsem zatím dva servisy: jeden servis to přímo odmítl, že to nedělá, druhý mi řekl, že by bylo nutné konektor vyměnit ze stejné (třeba mrtvé) graf. karty a vyšlo by to minimálně na 5000 Kč.
Za půlhoďku práce 5000Kč, nice. Bohužel v ČR jen samý vychcánci a neumětelové, je mi to líto. Jinak většinou při takový opravě se servis zříká zodpovědnosti, pokud se karta rozbije, protože neví co vše je na tý kartě špatný a není čas to testovat samozřejmě (aspoň tak to šlape v US).
Taky bych se zatím přikláněl nechat to být a oprava až před tím, než kartu budeš prodávat nebo podobně, pokud neseženeš příčetný servis.
spenat
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011

Re: Zničený HDMI 2.1 port u RTX 3070

Příspěvek od spenat »

Díky za zprávy, pánové. Objednal jsem teď aktivní převodník z DP 1.4 na 2.0b, což by mi mělo dát alespoň požadovaných 4K 60 Hz (s 10-bit HDR a 4:2:2 chroma). To byl primárně důvod, proč jsem to chtěl řešit - pasivní převodníky tohle nezvládnou.

Zatím to tedy nechávám být, pokud adaptér pošlape, jak má (*klep klep*), tak se na tu opravu pravděpodobně vykašlu :)
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“