Ultra latency mode

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Ultra latency mode

Příspěvek od vinniczech »

Zdravím. Zkusil jsem v nastavení v control panelu zapnout tuhle fičuru na "ultra". Nevím jestli je to placebo, ale snímky mi přijdou stabilnější, ale teplota gpu vyšší. Mám halušky? Nikde na netu sem nenašel, že by to zvyšovalo teplotu nebo prostě zatížení grafiky.. Co sem se tak dočetl tak, to nastavý pre-rendered snímky na 0. Co vy na to
please wait... rebuilding
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od spajdr »

Cest praci pane, o jakem navyseni teploty se bavime? Nemelo by to nejak zasadne, jestli vubec neco udelat s teplotou. Mozna to bude i tim, ze je venku uz tepleji :)
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od webwalker »

Tady je o latencích článek (včetně NULL):
https://www.gpureport.cz/clanky/298-sys ... 298&page=3
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od vinniczech »

Ja nevim. Prostě bez toho ultra modu teplota rychleji a víc klesne. Ale nadruhou stranu s ultra mi přijde že je výkon lepší:)) Jako kdyby procák a grafika spolu rychleji spolupracovali? Mam stařičkyho phenoma 1090 a gtx 970.

on
https://ibb.co/M13MYLW

ultra
https://ibb.co/Rp5YnyZ

docela rozdil ne?:))
please wait... rebuilding
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od webwalker »

No ještě tam přihoď ukazatel snímkové frekvence, jestli se ti náhodou nezapnul VSync :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od vinniczech »

Vsync je v ovladačích nastavenej na adaptivní. Všechno stejny, jenom ta latence jiná. Oba testy byly tak 5minut dlouhy kam až se teplota dostane
please wait... rebuilding
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od Atapi »

No a co jsi naměřil? Nech si afterburnerem zobrazit fps, graf frametime, power a porovnej si to v nějaké hře. :)
Obrázek
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od vinniczech »

Zas tak daleko nepůjdu:) Snímků je 60 s vsyncem. Jenom sem se chtěl zeptat, jestli je to normální, že to takhle navyšuje teplotu. Nejnáročnější hru mám Kingcome Come Del. a ani tam takhle grafárna nehřeje. Je pravda, že používám 4xsupersampling v Crysis.
please wait... rebuilding
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jdeš proti sobě. Vsync zvedá inputlag a zároveň do toho cpeš mód dělanej pro jeho potlačování. Možná se ti snížil inputlag tak proto ti to pocitově přijde lepší. Pokud nechceš inputlag a nemášč adaptive sync monitor musíš jít do vsync off.

Ten ultra mod stahne úplně všechny pedbuffery na nulu + dá max prioritu 3D aplikaci na popředí, má to i své nevýhody, když jsem hrál ňáký OGL věci tak při tomhle modu na enabled mi pak nešlo plynule dělat v jinejch aplikacích když jsem alt+tabnul mimo. Má to své pro a proti.
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od vinniczech »

Jo tak jo díky:) Stáhl jsem to z ultra na on a nastavil pre-rendered frames na 4 a je to možná i lepší. Jinak nebylo to jenom pocitově lepší, ale i co se týče snímků.
please wait... rebuilding
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak když jsi měl zapnutej vsync tak se na snímky dívat vůbec nemůžeš ze zcela jasnejch důvodů.

Proč jsi proboha nastavil pre-rendered frames na 4? Default je 3. Teď si naopak zvedáš inputlag, nastav tam 1.
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od vinniczech »

:DD Já sem případ, mějte se mnou trpělivost. Default mi to ukazuje 1. A nastavil sem 4 protože to líp běží. A to mi nvidia inspector nabízí 8 :D Žádnýho input lagu sem si nevšiml. Všechny tlačítka reagujou hned, nebo je za tim ještě něco jinyho?

Doctore nějakou dobu už mám tu geforcku od tebe a vypozoroval sem tyhle věci, který tady popisuju:))
please wait... rebuilding
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Když jsi doteď hrál s vsync což ti dá cca +30ms minimálně a nevadilo ti to tak si toho asi nevšimneš no, jsi zvyklej hrát s lagem. Ale ano, představ si, čím větší máš pedbuffer tím to poběží "lépe a plynuleji" ale bude tam větší inputlag protože v GPU limited situacích bude karta bufferovat více snímků dopředu.
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od vinniczech »

Tolik neřešim, kolik ms mám input lag. Nemám zapnutej graf a tak. Ale to sme uplně odbočili. Mě jenom zajímalo proč to tolik hřeje s ultra než s on. Nechám to na on. Musim to mít na on, protože jinak se crysis škube i v menu v dx10. Chvíli mi to trvalo na to přijít, ale dx10 běží líp v týhle hře. I když nevim proč na radeonu hd 7970 se mi to neskutečně škubalo na tý letadlový lodi. Možná radeony nemaj rády 10tou verzi? Že by proto vznikl 10.1?
please wait... rebuilding
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od webwalker »

Když zapneš vsync, pak ti klesne vytížení GPU a karta se ti fláká (musí pořád čekat na vsync). Proto tam pak máš nižší spotřebu a teploty, ale zase se ti zvýší latence a sníží FPS. Pokud neřešíš tearing, vsync vůbec nezapínej.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od vinniczech »

Já nevim jestli sem napsal něco blbě. Oba screenshoty jsou s vsyncem, stejny všechno až na low latency mod kterej je bud on nebo ultra. Oba 60 fps
please wait... rebuilding
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od webwalker »

No však to vypadá, že ti ten NULL shodil vsync. Ale to bys tam k těm screenům musel nahodit také ta fpska, případně vytížení GPU.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Ultra latency mode

Příspěvek od vinniczech »

on
https://ibb.co/kmkT9Jt

ultra
https://ibb.co/ZzBj6ft

Na ultra grafika nesnižuje takty
please wait... rebuilding
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“