MSI rtx 2080 super ventus OC - chladenie

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
TShark
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2010
Bydliště: Slovensko

MSI rtx 2080 super ventus OC - chladenie

Příspěvek od TShark »

Ahojte. Mám na vás prosbu chcel by som si zakúpiť nové chladenie na svoju MSI GeForce 2080 super ventus OC ale nikde žiaden nemôžem nájsť. pozerám po nejakom AIO vodnom komplete ale keď zadám na aquatuningu vyhľadať podľa čísla to moje nenájde. už som s toho zúfali :cry: na karte som menil originál 2x ventilátory za 3x noctua ale nieje to ono stále mám vysoké teploty. budem vďačný za každú radu ďakujem.
TShark
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2010
Bydliště: Slovensko

Re: MSI rtx 2080 super ventus OC - chladenie

Příspěvek od TShark »

teploty gpu mám do 75°C ale karta potom obmedzuje výkon a takty padajú, fps pri hraní KCD mi padajú na 50. pamäte sa pečú na 105°C sledované cez program gpu-z :| zostavu mám nasledujúcu: doska MSI MEG X570 ACE , pamäte 4x 16gb na 3200mhz, zdroj Seasonic Prime Ultra 650 W Titanium , procesor je AMD RYZEN 9 3900X chladič na cpu Noctua nh-d15 pastu pod cpu a pod gpu Thermal Grizzly Kryonaut skrinku mám Fractal Design Define S2 Black
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: MSI rtx 2080 super ventus OC - chladenie

Příspěvek od Hexik21 »

Pokud máš vysoké teploty, můžeš zkusit přepastovat GK a nebo jí alespoň vyfoukat ale co ti asi nejvíce pomůže bude undervolting. Já kdysi čerpal z tohoto návodu. https://gpureport.cz/clanky/157-geforce ... 157&page=1
TShark
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2010
Bydliště: Slovensko

Re: MSI rtx 2080 super ventus OC - chladenie

Příspěvek od TShark »

ďakujem za radu kartu mám prepastovanú thermal gryzzlim a je čistá bez prachu. undervoltoval som ju cez afterburner ale tie fps tiež padali ku 50 pri určitých miestach v hre (možno blblá optimalizácia?) lebo normálne mám fps nad 100, mne ide o to mať plný výkon karty pri dobrom a nie hlučnom chladení. bez vody to určite nepôjde len neviem nájisť správny AIO na moju kartu.
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: MSI rtx 2080 super ventus OC - chladenie

Příspěvek od riXo »

Par poznamok

KCD je otrasne optimalizovana hra, ak chces porovnavat konstantnost vykonu, tak odporucam nieco ine.

AIO na GPU asi jedine cez NZXT Kraken G12? Neviem ci je nejake ine riesenie, potom jedine full cover blok ale kvoli GPU nahadzovat vodnika asi nie je bohvie co..

Ked si prepastovaval GPU, tak pamate maju dobry kontakt s chladicom? Nemas zle polozene thermal pads? Ja mam 2080 Ventus (nie Super) a obecne su to tie horsie edicie, ale spravil som si kratky test a cez 85C mi pamate nesli, teplota jadra 76C. A to mam momentalne v byte nechutne teplo.

Pozeral si ci sa pamate podtaktuju ked to dosiahnu tu teplotu? 76C na jadre ti zhodi par MHz ale zasadny vplyv na vykon to nebude mat.

Ak sa chces vyhnut AIO, tak este co mozes skusit je deshroud. Dat dole plasty a povodne ventilatory a nasadit vlastne fany, odporucam NF-A12x25mm aj z vlastnej skusenosti, pripadne Arctic P12/P14. Pisal si, ze si nieco podobne robil, len by to chcelo viac detailov ze ako to vyzeralo a ake fany si pouzil.
https://www.youtube.com/watch?v=Y5WcIAa7Jv8
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
TShark
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2010
Bydliště: Slovensko

Re: MSI rtx 2080 super ventus OC - chladenie

Příspěvek od TShark »

ďakujem za rady ale už som to vyriešil :P . najväčší bordel v skrini s teplotami mi robila noctua nh-d15se am4 aj keď mám 4intake a 4outake 140mm fany fúkala mi rovno na blackplate grafiky tak som ju noctuu vyhodil a kúpil som si alphacool eisbaer 420 rgb aio trocha som podtaktoval gpu ale fakt minimálne vymenil som teplovodivú pastu za grizzly kryonaut a úplna paráda.pri tomto pekle čo je vonku sú teploty následovné: cpu max záťaž 60°C a grafika pri furmarku 55°C max čo sa týka pamätí a hotspotu tak to je zázrak s pôvodných 105°C mám krásnych 69°C. vzduchové chladenie na toto cpu už fakt nieje ideálne. :?
TShark
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2010
Bydliště: Slovensko

Re: MSI rtx 2080 super ventus OC - chladenie

Příspěvek od TShark »

mimochodom v druhom príspevku som napísal že pod cpu a gpu som dal kryonaut ale som sa zmýlil mal som hydronaut. kryonaut som kúpil až teraz keď som s tým laboroval. pc je je konečne tiché až nepočuteľné aj pri hraní takže max spokojnosť. :-D
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“