nVidia G84 a G86 - informace, spekulace...

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

palda píše:tak prave jsem cerstvim majitelem 8600GT od Leadteku (za 2100Kc ...
Tak sup nejake OC a tak..jinak cena moc dobra!Asi neni nova co?
palda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. čer 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palda »

no je mesic stara... jeste 23 mesicu zaruka, chladic jeste ani nebyl zaprasenej... no OC nic moc, karta by sla vejs, ale chybi to externi napajeni.. po vmodu prej jadro dava 1GHz, skoro jako GTS, ta da na jadru podobnej takt (vmod rozhodne neplanuju....) ja se dostal na 540>640 u GPU a 700>750 u pameti... u vic karta vytuhava... neni stava.. teplota okolo 66 stupnu pri zatezi se stock chladicem, kterej bezi na 50% otacek... zdrojem to urcite nebude... LC Power 550 utah i 8800GTS 640 co jsem zkousel.

by chtelo jeste nejak poresit co ma vyssi vliv na vykon v pretaktovani pomoci nibitoru... jestli pretaktovani jadra nebo shader jednotek... musim setrit se stavou .. aby zbylo dost pro pameti, protoze ty urcite pudou vejs

jinak skore v silne optimalizovanem 3D marku je s 158.22 5190bodu (na konfiguraci v podpisu) :roll: :-D
myty
Nováček
Nováček
Registrován: 20. lis 2005

Příspěvek od myty »

Mate nekdo zkusenosti s 8600 GTS asus silent? Chtel jsem nejakou slusnou grafiku ktera by nehucela protoze casto koukam na filmicky ale jsem i narocnejsi hrac, problem je v tom ze po case se me zacne vypinat obraz a dale se rozpadne obraz a celej komp vytuhne.

Jelikoz vim ze je treba met lepsi case (coz mam) mam tam dve 120 a jednu 80 aby to prohnalo vzduch a chladilo velkej pasiv grafiky.

Jenze to stejne nepomaha a teplota grafiky je tak 70-80 ale spis 78 coz beru jako vysokou hodnotu.

Nejake rady?
Palec123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palec123 »

OC or default?

Ty teploty jsou podle me ok, ale muzes je zkusit jeste trochu srazit. Nejakej primej ofuk toho pasivu by to mel zkrotit.. To rozpadadani obrazu vypada prave na prehrivani karty..
myty
Nováček
Nováček
Registrován: 20. lis 2005

Příspěvek od myty »

Palec123 píše:OC or default?

Ty teploty jsou podle me ok, ale muzes je zkusit jeste trochu srazit. Nejakej primej ofuk toho pasivu by to mel zkrotit.. To rozpadadani obrazu vypada prave na prehrivani karty..
Defalut nejsem vyznavac Taktovani a super blbustek jako Mr. *ulan :)

Jiste ze rozpadani obrazu je nasledek prehrati coz me dosti vadi a pokud budu pridavat aktivni vetracek na grafiku pak pasiv ztraci smysl a mohl jsem poridit rovnou aktivne chlazenou o 500 levneji :)
myty
Nováček
Nováček
Registrován: 20. lis 2005

Příspěvek od myty »

Takze jsem zase malicko experimentoval a sundal jsem z procesoru artic colera 7 a soupl tam boxovanej (byl akorat po ruce :) ) a pasiv otocil dolu jak tojen slo aby byl co nejvice v proudu vzduchu od dvou 120 vetracku.

V idlu mam tedka 50-60 stupnu ale kdyz zapnu hru a dam max detaily stejne to jde 70-75 stupnu coz je podle me porad moc

Nejradsi bych to vymenil za 8800 GT (G92) ktera je tak sotva o 1500-2000 drazsi
Kynio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. kvě 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kynio »

zdravím. Dostal jsem se s taktama 86GTS na 853/1161(2322) a zdá se to být stabilní..jádro možná ještě půjde vejš..shadery zkouším taktovat zvlášť a zatím na 1950mhz se zdají bejt fpoho. jak vlastně poznám že shadery už mají dost?budou artefakty nebo se bude zasekávat hra atd?má vůbec cenu ty shadery taktovat zvlášť?díky
MB: ASUS P5Q Deluxe (bios 1611) CPU: Core2Duo E8400 3Ghz@3,6Ghz CHLADIČ: CM Hyper 212 GPU: Gigabyte ATI HD5770 silent RAM: 2x 2GB DDR2 Corsair DHX 800Mhz@1066Mhz (5.5.5.12 2,1V) HDD: SSD Crucial M4 128GB + WD 640GB AAKS + WD EARS 2TB + 2x Acutake Dark Disc 2 ZDROJ: Seasonic X-460 FanLess Gold DVD: DVD+/-RW Samsung SH-S223Q LS LCD: LG IPS226 (občas i telka Samsung F6740) OS: Win 8.1 AUDIO: AVR Onkyo SR-508 + set Jamo C405 a Asus Xonar DX (optika)
unh4ppyboy
Nováček
Nováček
Registrován: 17. lis 2007

Příspěvek od unh4ppyboy »

poradte nejaky dobry Vmod na 8600GT... vobec totiz neviem od akeho vyrobcu si mam kartu kupit. nechcem kupit hocijaku znacku a neskor zistil ze na nu na webe neexistuje Vmod.
ano, jeden Vmod sa tu uz spominal, ale neviem aka karta(ktory vyrobca) bola pouzita. alebo sa da ten Vmod pouzit na vsetky 8600GT karty?

dik
paax
Nováček
Nováček
Registrován: 06. čer 2004

Příspěvek od paax »

Zdar,
tak jsem před cca půl rokem koupil "novou" kartu. Asus 8600GT, měla mít 256MB. Přinesl jsem ji domů, zasunul do PC a zjistil, že mě všechny testovací softy a systém ukazují, že moje karta má 512MB. Moc jsem to nechápal... je to možné?
To ovšem není ta podstatná věc. Píšu tu proto, protože mám problém s instalací nových GeForce Release 175 ovládačů. Po instalaci se mě při nabíhání XP zobrazí modrá obrazovka s chybovou hláškou, že se ovládače uzavřeli v nekonečné smyčce a šlus. Má s tím někdo podobné problémy?
Díky za info.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“