Výběr skříně

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
StormCZ
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2010

Výběr skříně

Příspěvek od StormCZ »

Zdravím. Potřebuji poradit jakou skříň koupit. Mám v očku tři kusy
1. Thermaltake VI1000BWS M9
2. CoolerMaster Centurion Sileo
3. CoolerMaster Centurion 5

Pokud má někdo zkušenosti s nějakým modelem, budu rád za každou radu. Díky :wink:
Obrázek
Dvorix
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2009
Bydliště: Klatovy, Ústí nad Labem

Re: Výběr skříně

Příspěvek od Dvorix »

Jsou to dost odlišné typy (perforace, průhledná stěna), mám Sileo 500, tak se kdyžtak ptej...
StormCZ
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2010

Re: Výběr skříně

Příspěvek od StormCZ »

Dvorix píše:Jsou to dost odlišné typy (perforace, průhledná stěna), mám Sileo 500, tak se kdyžtak ptej...
Co ta tlumící pěna, je to opravdu znát? Stojí ty prachy za to? Koupil bys jí znovu nebo raději nějakou z těch co jsem psal v prvním příspěvku? Díky za odpověď. :wink:
Obrázek
Dvorix
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2009
Bydliště: Klatovy, Ústí nad Labem

Re: Výběr skříně

Příspěvek od Dvorix »

Musím uvéct, že jsem měl do té doby levný Eurocase. V tom starou sestavu s boxem... musím uznat, že to pomohlo, ale není to lví podíl tlumení. Nevyhnul jsem se výměně ventilátorů za Noctuu, protože dodávaným začal bručet motorek, navzdory tomu, že je to druhá revize skříně a měla by mít tišší ventilátory. U první revize bylo taky málo místa na chladič procesoru, druhá revize to má už ošetřené, ale furt se tam nevejde třeba Noctua D14...

klec na disky šla hned pryč, disky mám v Scythe Himuro, což hodně pomohlo tichu, stejně jako lepší zdroj. Prostě tlumící hmota má svůj klad, teploty nejsou nijak horší, ale aby byl počítač tichý, tak to nestačí. Záleží na ostatních komponentách.

Vzhledově je výborná, jen jsem přelepil diody, aby nesvítily tolik hlavně v noci.

Po půl roce používání bych asi koupil pevnější skříň a vylepil jí Silmou od Silentmaxu... (což jsem stejně udělal nakonec na přední a zadní stěnu...) Ale pokud se ti nechce dělat s lepením, myslím výborná volba.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“