Vhodná skříň

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Flik
Nováček
Nováček
Registrován: 20. kvě 2011

Vhodná skříň

Příspěvek od Flik »

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem skříně. Pořídil jsem si sestavu s AMD Phenom II X4 955 Black, grafika ATI Radeon HD6850 1GB DDR5, GB (4x2GB) DDR3 1333MHz+ , Transcend®/Kingston, HDD 750 GB SATA III, 7200 otáček, 32 MB ( 8.9 ms, Western/Seagate/Samsung). V zátěži je dost slyšet hluk ventilátoru a po otevření skříně mi přišlo, že je to ventilátor nad procesorem. Podotýkám, že jak procesor, tak i grafika mají referenční chladiče. Bohužel, můj předchozí počítač byl nic moc a tudíž mě ani nenapadlo, že s novým kupuji malé příruční "topení" ;) a proto jsem vůbec neřešil chlazení. Domníval jsem se, že pokud si vyberu u počítačové firmy sestavu, jsou již tyto věci zohledněny a ne, že to budu muset řešit dodatečně. Zkoušel jsem měřit teplotu pomocí různých programů a teploty se pohybují v závislosti na zátěži následovně: procesor se pohybuje v rozmezí 39-52C, teplota grafiky 41-63C a teplota HDD je mezi 45-49C a dále my ukazuje jedno čidlo Temp3 teplotu cca. 80C, kdy si myslím, že se jedná o čidlo na základní desce. Má stávající skříň nemá možnost umístit ventilátor na přední část a tudíž chtěl bych poradit s výběrem lepší skříně a chlazením uvedených komponent, protože jsem v tom úplný amatér. Zejména mi přijde, že teplota HDD je na hraně (někde jsem to vyčetl na netu) a nevím, jak to bez předního ventilátoru chladit. Rád bych se vešel tak do 2000,-Kč komplet (skříň, ventilátor na procesor a přídavný ventilátor do skříně). Díky za pomoc.
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodná skříň

Příspěvek od Jeltík »

renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Vhodná skříň

Příspěvek od renek1 »

Jo to co radi Jeltík je jiste dobra volba, tu skrin mam taky a jsou k ni rovnou vda ventilatory (predni 140 a zadni 120) a pruchod vzduchu je optimalni. I kdyz tebou udavane teploty procesoru i grafiky jsou podle meho naprosto v normalu, ale nerikam, ze by nemohli byt nizsi. U Hdd uz je to horsi, tam bych ti doporucil i treba pouzit aktivni chlazeni pokud by umisteni pred predni ventilator nepomohlo. Ja treba pouzivam tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... N000000IV2 , jelikoz jsem si Hdd kvuli odvibrovani strcil do 5,25 pozice
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodná skříň

Příspěvek od Jeltík »

Hnát HDD nějak hluboko pod 40°C se nevyplácí, optimální provozní teplota při plným zatížení by sice neměla jít přes 50°C, ale ultranízký teploty taky škodí, to není procesor, spíš bych to přirovnal k motoru v autě.
Flik má sice nízký teploty (relativně), ale za cenu brutálních otáček ventilátorů, s tou case a chladičem CPU by se měl dostat pod polovinu hluku, kdyby mu to přšlo i tak hlučný, není problém koupit redukci/regulační panel.
Flik
Nováček
Nováček
Registrován: 20. kvě 2011

Re: Vhodná skříň

Příspěvek od Flik »

Tak díky všem za rady a za pomoc ;)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“