ARC MIDI

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

ARC MIDI

Příspěvek od Riku »

Ahoj,
mám tuto case http://www.fractal-design.com/?view=product&prod=57
a zajímalo by mě jak mám udělat co nejlepší airflow
jsou v ní 3x 140mm FANy, 1x vzadu, 1x vpředu, 1x nahoře..

nebylo by lepší ten horní dát do předu pro více čerstvýho vzduchu? ještě bych vyndal horní koš na disky..
ale tím zas uberu odsávání horní od CPU.. co myslíte že je lepší varianta??

a ještě k ní je manuální regulátor na 3 fany, ale jsou to takový kabely navíc, když zapojím fany do desky (msi z77a g45) , tak půjdou taky nějak regulovat?
PS5 | LG OLED CX55
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: ARC MIDI

Příspěvek od Mr Lucas »

Nejefektivnější bude klasicky 1x intake - vpředu dole, 2x outake - vzadu a nahoře. Možná to už takhle je od výroby. Ostatní díry doporučuju něčím ucpat.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: ARC MIDI

Příspěvek od Butch »

Ja mam tedy mini verzi ale rozvrzeni ventilatoru je stejne.

Vepredu 2x 12cm fany regulovany(cca 400-500ot), vzadu taky jeden 12cm, nahore vzadu jsem ten 14cm vymenil za tissi 12cm.

S tim ze ten jejich regulator pouzivam, ale mam ho skoro na minimu protoze na vyssich otackach uz je ten aerodynamicky hluk neprijemny i kdyz jsou pouzite tiche fany.

Jo a to bocni okno jsem zalepil zevnitr tlumici hmotou. Je to bez problemu, zvenku se na to prach nechyta a nevypada to spatne, muzu pripadne vyfotit...
O pouziti spodniho fanu jsem nikdy ani neuvazoval, to same o bocnim.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: ARC MIDI

Příspěvek od Riku »

No já ten co byl jako horní outake jsem dal dopředu jako intake. Takže mám 2x intake vepředu a 1x outake vzadu. Píchnul jsem je do desky ale vůbec mi přes ní nejdou regulovat, takže až bude čas tak je píchnu do toho manuálního regulatoru od casu. Je to normální že ve speedfanu mám FAN1, FAN2, FAN3 ale FAN1 je větrák na CPU a ty zbylý dva nejdou regulovat? A třetí fan vůbec nevidím...

Bočnici asi taky zalepím, kvůli prachu, hluk mě moc netrápí.
PS5 | LG OLED CX55
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: ARC MIDI

Příspěvek od Jeltík »

Jestli cheš co nejlepší airflow, tak se zbav toho strašnýho koše na HDD a prdni je do nějaký redukce na 3,5"
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: ARC MIDI

Příspěvek od Riku »

horní koš jsem vyndal, ten spodní odmontovat nejde pokud vím.. a flexu bych na to radši nebral :roll:
PS5 | LG OLED CX55
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: ARC MIDI

Příspěvek od Butch »

Ja jsem se na speedfan vybodl a reguluji vetraky pomoci regulace co ma deska.

Muj asus umi nastavit cpu fan a dalsi fan otacky podle aktualni teploty, da se to tam i v grafu nastavit. S tim ze jeste jednu 12cm mam pod grafikou na Acceleru a to je AC TC, a to cidlo mam nasunute do pasivu, takze kdyz se grafika zahreje, zvysej se lehce i otacky ventilatoru,
Jeden predni je taky AC TC, takze jede na minimalnich otackach, druhy predni je fractal a je napojeny na ten regulator k case, to same ten zadni vetrak i ten horni.
Takze dalsi sw na regulaci jsem ani nehledal.

Jinak co se tyce prachu tak neni sebemensi problem, teprve nedavno jsem vysaval ty "filtry" zepredu a nahore(ve spodu pod zdrojem byl temer cistej). Ve skrini temer zadny prach nebyl. Taky mozna proto ze compa nemam primo na zemi.

Podle me speed fan byl dobrej drive, od te doby co funguje ruzne podle desek ho uz vubec nepouzivam, ale pripadne radsi koupim regulator jako predtim jsem mel Akasa Fan Controller Junior, ted uz ale zadny dalsi nepotrebuji.

Jinak sundani kose je take moznost, ale ja mam jen dve pozice 5,25 a v jedny je vypinac na disky a v druhe je kabelaz. Pak 5x HDD a 2x SDD, takze bych to nejak nemel kam dat :-))
Kazdopadne v Midine, by mista melo byt vice a vrznout treba dva nebo tri disky do redukci nebo Sillentmaxxu nahoru a uvolnit kos neni spatny reseni urcite.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: ARC MIDI

Příspěvek od Riku »

No speedfan mi umí regulovat jen ten FAN1 což je cpu chladič.. takže speedfan odinstaluju a tím by se měl chladič sám regulovat dle teploty že? a ty 3 FANy ze skříně píchnu do regulátoru.
PS5 | LG OLED CX55
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: ARC MIDI

Příspěvek od Butch »

Podle me deska sama o sobe umi regulovat ten 4 pin jak mas cpu chladic + mozna jeste dalsi system fan.

Nastaveni urcite najdes v boisu, umi to i historicka Asus M2A-VM co mame v praci.
Minimalne ten cpu fan regulovat pujde a speed fan muzes "vyhodit"
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: ARC MIDI

Příspěvek od Riku »

Tak jsem zapojil FANy do toho manualniho regulátoru, ALE něco mi strašně pískalo v PC.. po zapojení zpátky do MB nic nepíská.. :? to se snad nedá špatně zapojit ne?
PS5 | LG OLED CX55
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: ARC MIDI

Příspěvek od Riku »

Dá se nějak vyřešit problém takovej, že když zasunu grafiku do pci-e slotu a zacvaknu, tak ten kov vzadu pro přišroubování nelícuje s otvorem ve skříni, tudíž abych tu kartu přišrouboval tak jsem musel tam ten šroub musel narvat silou. Nemůže se tím nějak poškodit grafika? Že se třeba napíná pcb nebo tak?

Nesedí to tím způsobem že kov je cca 3cmm nad tím otvorem ve skříně a cca 1mm do strany. Takže když jsem grafiku nedal uplně nadoraz do slotu, tudiž nezacvakla ta pojistka, našteloval to tak aby to šlo lehce přišroubovat tak ve předu ta pacička byla o kus výš a silou jsem to tam zacvak. :?

Mám to sice takhle 3,5 měsíce a nic se neděje, ale uvažuju o nový grafice a chci se vyhnout tomu že bych to tam musel zas tak složitě a rvát.
PS5 | LG OLED CX55
insomnic
Nováček
Nováček
Registrován: 04. lis 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: ARC MIDI

Příspěvek od insomnic »

Riku: a nemáš skříň nějak pokroucenou? Případně tray.
Jinak kterou verzi speedfanu používáš? Já jsem s ním měl taky trable. Nevím, jestli pomohlo to, ale poslal jsem tomu chlapíkovi, co SF vyvíjí, podrobnosti o svojí desce a s vydáním novější verze jsem už mohl ovládat vše, co jsem chtěl vč. všech fanů zapojených do desky.
Od jisté verze byl navíc zjednodušený systém ovládání rychlostí (byla přidána záložka fan control). Přesto se s tím ale vždy, než si regulaci fanů nastavím, docela pářu, protože se mi stává, že teploty komponent i otáčky fanů zřejmě monitoruje několik čidel/čipů a zjistit, který je ten pravý, mi vždy zabere nějaký čas. Každopádně na speedfan spuštěný se zapnutím PC už nedám dopustit.
ZD: Asus M4A89GTD Pro/USB CPU: Phenom II X6 1055tChladič: Thermalright IFX 14+ Noctua NF-P12 RAM: 4 GB DDR 3 Kingston HyperX BlueGK: Gigabyte GTX 560TI OC HDD: Samsung 840 120GB+ Seagate 7200.12 500GB Zvukovka: Asus Xonar DG PSU: Seasonic S12-II bronze 620W Monitor: Acer P246 HBD
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“