Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od Donic »

Potřeboval bych doporučit nějakou vhodnou-odhlučněnou a tichou skříň v cenové relaci do 2.tis.Kč
- postačují mi 2 mřížkované otvory pro ventilátory - tj. na přední a zadní straně skříně (horní otvor na skříni nepotřebuji)
- uvítal bych 1 pozici pro instalaci 3,5" flopy mechaniky
- uložení pevného HDD s minimalizováním vibrací, případě aby šel bez problému nainstalovat do skříně HDD s Acutake DarkHddSilencer
- nemusí to být ani žádné "retříčko" či "fešanda", neboť počítač mám schovaný pod stolem
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od Donic »

Neříkám, že ta skříň vypadá špatně...ale chybí mě tam ta externí 3,5" pozice :roll:
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od Mr Lucas »

... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od Hladis »

Mr Lucas píše:Stačí dokoupit toto: http://www.czc.cz/ramecek-5-25-3-5-plas ... 13/produkt
Asi tak.

Neznam moc kvalitnich skrini ,ktere ja bych bral s odhlucnenim s 3,5 floppy pozici (Floppy mechaniku snad uz nikdo nepouziva). Ale klidne si vyber jinou ,ktera to ma.
Obrázek
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od Donic »

Sice jsem napsal pro "flopy mechaniku", ale je to pro ACUTAKE Dark2Panel regulační panel do 3,5" pozice

http://www.softcom.cz/DetailPage.asp?CD=CHACU010

Bohužel ten rámeček se mi moc nelíbí :( Je to škoda, že jedna (jenom jedna) externí 3,5" pozice v nějaké odhlučněné skříně je takovým problémem...
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od elcrys »

Můžeš zauvažovat o Cooler Master Sileo 500.
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od Donic »

Bohužel mám stále ve své skříni Thermaltake Sving problém s odvibrováním pevnéno disku. Nejdříve jsem ho měl uložen ve ztišovacím boxu Silentmaxx HD,ale po několika letech provozu odpadly gumová těsnění. Teď jsem se snažil usadit HDD pomocí ACUTAKE ACU-DARKHDDSILENCER, ale nemohu ho ani přichytit (vůbec bych nevyužil ty gumové opěrky). Prostě v té skříni je to celkově takové divné... :roll: A tak pevný disk (i když jednoplotnový) "krásně" vibruje a přenáší se to...Nemohu ho tam přichytit a tak mi tam jen tak leží...Potřeboval bych nějakou tichou skříň, abych mohl disk usadit v interní šachtě a zároveň nevibroval...
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od shelby_nr »

Tak v tom prípade si priplať za Fractal R3.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od Donic »

shelby_nr píše:Tak v tom prípade si priplať za Fractal R3.
No,pokud bych koupil tuto skříň (okolo 2500 Kč), tak bych už do ní nepoužil ani ACUTAKE Dark2Panel regulační panel do 3,5" pozice a ani ACUTAKE ACU-DARKHDDSILENCER, jestli to říkám dobře...
- neboť na HDD to má takové šuplíky v bílé barvě a v nich černé silikonové úchyty, které by měly minimalizovat vibrace?
- ale zeptal bych se ještě na ten regulátor otáček pro 3 ventilátory, který by měl být v balení - to je v té skříni přímo nainstalován nebo jak je to s ním? A lze s tím regulátorem snížit otáčky u zadního i předního ventilátoru z těch 1350 ot./min na méně, třeba polovinu?
Omlouvám se za ty otázky, ale nemám s ním zkušenost a rád bych to věděl než bych ho koupil...díky
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od shelby_nr »

- áno (snáď jedno z najúčinnejších riešení už v "základe" skrinky, a najlepšie je dať HDD do 2. šuplíka od vrchu a uchytiť to len na 1 závit)
- ten regulátor je do PCI slotu. Samozrejme, že s tým idú zregulovať.

Stačí pozrieť nejakú recenziu, napr.: http://pc.zoznam.sk/fractal-design-defi ... cna-skrina

Ponáhľa to? Lebo ak ani nie a počkal by si, tak za chvíľu bude nová R4...pozri http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=100&t=186553
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od Donic »

Škoda, že Fractal R3 nemá plnou bočnici a plný horní kryt. Přiznám se, že jsem úplně nepochopil, proč tak tichou skříň bych měl osadit 7 ventilátory...Přední a zadní ventilátory (celkem 2) pro mé potřeby by měly postačovat, ale toť můj názor :|
Existuje nějaká podobná-odhlučněná skříň s plnou bočnicí a plným horním krytem? Vím o Corsair 550D, ale ta je zase dražší...
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od Mr Lucas »

Bočnice i vrchní strana skříně se dají ucpat, v tom bych poblem neviděl viz recenze výše.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od shelby_nr »

No ak ti ide o dizajn (bez otvorov) tak buď ten Corsair alebo http://www.tiphardware.cz/komponenty-a- ... ilent.html
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Jakou tichou-odhlučněnou skříň do 2.tis.Kč

Příspěvek od Donic »

Tak úplně o desing skříně mi nejde, ale nakonec jsem se raději rozhodl pro tu Fractal R3.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“