Fractal Design Define XL - vibrace disků?

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Fractal Design Define XL - vibrace disků?

Příspěvek od zombux »

má někdo tuhle zajímavou kejsu a v ní hodně disků? zajímalo by mě, jak kvalitně jsou odstíněné klece s disky s ohledem na vibrace/rezonance. potřebuju nový case na opravdu hodně disků s cílem extrémně tichého PC a tohle mi přijde jako jediná použitelná volba - nicméně budu chtít provozovat 4 stále běžící WD Green v RAID10, ty bych šoupnul do té vyšší klece na disky, takže mě zajímá jak dobře fungujou ty gumové antivibrační mechanismy.
zbytek disků plácnu do spodních klecí, ale ty poběží jen občas takže tam to neřeším.
alternativa by byla case s hromadou 5,25" pozic odshora až dolů a všechny disky dát do tlumících boxů, ale všechny přijatelné case (např. Lian-Li Armorsuit PC-P80) stojí skoro desítku a zas takový magor nejsem :mrgreen:
díky za vaše zkušenosti
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Fractal Design Define XL - vibrace disků?

Příspěvek od zombux »

ok, odpovím si tedy sám - vibrace jsou tlumeny dokonale a seeky jsou taky na minimu, takže pokud někdo potřebuje case pro hodně disků a má strach z vibrací, u téhle skříně mít strach opravdu nemusíte.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“