Zalman ZM-T2

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Zalman ZM-T2

Příspěvek od thorgal »

Obrázek
Foto: 3ona51.com

Pro všechny potencionální kupce této mATX skříně zakládám vlákno, které jim snad pomůže s rozhodováním. Předesílám, že šasi je shodné s modelem ZM-T1, takže až na čelní panel by měly být specifikace stejné.

Informace o produktu a obrázky instalovaného interiéru najdete na stránkách Zalman, kde je i manuál ke stažení.

Specifikace:
Typ skříně: Mini Tower
Rozměry: 430mm (výška) x 340mm (hloubka) x 169mm (šířka)
Hmotnost: 2.95kg
Materiál: ocel (šasi, tloušťka 0,65mm, černá prášková barva včetně interiéru), plast (čelní panel - lesklý T2 nebo matný T1)
Základní desky: mATX, DTX, ITX
Zdroj: bez zdroje (ATX do délky 185mm, ventilátor otočen dolů - ven ze skříně)
Chladič procesoru: do výšky 135mm
Grafika: možno instalovat do všech 4 slotů s délkou až 290mm
Mechaniky a HDD: 1x externí 5.25" s fixní záslepkou pro CD/DVD/BD mechaniku, 2x interní 3.5" HDD, 1x interní 2.5" HDD
Porty: 2x USB 2.0, 1x mikrofon, 1x sluchátka, 1x vypínač, 1x reset, 1x stavová dioda, 1x dioda HDD (audio panel AC97, vše umístěno nad optickou mechanikou s orientací nahoru -T2 nebo dopředu - T1)
Ventilátory: 1x přední 120mm (neobsazeno), 2x boční 92mm (neobsazeno), 2x horní 120mm (neobsazeno), 1x zadní 80/92mm (instalováno)
Prachové filtry: na pozicích pro přední, horní ventilátor a pro zdroj - hrubá a jemná plastová mřížka bez rámečku
Cena: cca 800Kč

Balení:
- obsahuje samotnou skříň s jedním 92mm ventilátorem, montážní příslušenství a manuál v angličtině.
- kartonová krabice 490mm (délka) x 410mm (výška) x 230mm (šířka), dva polystyrenové chrániče, igelitový přebal, váha 4kg (odhad, bude upřesněno)

Klady:
1, Lehká a snadno přenosná
2, Kompaktní rozměry a úzká tak akorát na šířku 5.25" mechaniky a ATX zdroje. Na mATX skříň by ale mohla být ještě o něco nižší.
3, Prachové filtry (ikdyž občas na pozicích, které je nepotřebují, např. nahoře a chybí tam, kde by byly potřeba, např. v bočnici)
4, Pojme i SLI a CF z poměrně výkonných a dlouhých karet do délky 290mm (otestováno na referenční 6950) a výkonné zdroje s větší hloubkou než je obvyklých 140mm.
5, Horní pozice pro ventilátory, pokud není instalovaná optická mechanika je možné využít pro 2x120mm radiátor tl. až 45mm a přední pozice pro 1x120mm radiátor libovolné tloušťky. Skříň má i dva prostupy na zadním panelu pro hadice vodního chlazení.
6, Všechny polohy pro harddisky jsou vybaveny gumovými podložkami pro tlumení vibrací
7, Plech pro montáž hardisků zakryje většinu kabeláže zdroje i SATA kabely. Pod deskou je možné vést kabely k čelnímu panelu a k ATX 12V konektoru, což částečně supluje cable management.

Zápory:
1, skříň je z hodně tenkého materiálu, takže se už i při mírném tlaku kroutí. Je třeba mít instalovaný i boční plech pro harddisky pro dostatečné ztužení
2, konstrukce je samonosná, neobsahuje ani panel pro upevnění základní desky - k tomu slouží dva výlisky přišroubované k pravé bočnici, která je fixní a s výrazným prolisem.
3, do externí 5.25" pozice může být instalovaná pouze optická mechanika a i ta se šroubuje jen z levé strany, takže je potřeba nastavit správně její zapuštění, aby fungovalo tlačítko k vysunutí šuplíku
4, Při vzduchovém chlazení není možné instalovat většinu výkonných věžových chladičů
5, Jen USB 2.0 porty a AC97 audio panel.
6, U modelu T2 lesklý čelní panel.
7, Chybí možnost instalovat např. čtečku paměťových karet.

Osobní hodnocení:
Skříň je malá a překvapí především až subtilní šířkou a nízkou hloubkou při zachování možnosti instalovat výkonný hardware. Výška by mohla být nižší, ale pro někoho může být naopak výhodou možnost instalovat až 240mm dlouhý radiátor vodního chlazení, který nahradí nedostatek v podobě instalace chladičů procesoru jen do výšky 135mm. Potěší prachové filtry, dostatek pozic pro ventilátory, instalace až 3 harddisků. Na druhou stranu je asi jasné z předchozích řádků, že nízká cena si vybrala svou daň a tak je zde plno kompromisů, které nemusí každému vyhovovat. Narážím tím především na fixní pravou bočnici od které se odvíjí poněkud netradiční uchycení disků a mechaniky. To má však svůj význam jak estetický tak praktický. Takže pokud ale skříň nehodláte často přenášet, zaujme na vašem stole neotřelým designem. Mé potřeby splňuje a jediné co bych snad ještě uvítal je model s plnou levou bočnicí, po designové stránce méně výrazné prolisy kolem ventilátorů a rozšířenou funkcionalitu s USB 3.0 konektory na čelním panelu.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“