Ticha skrin, zkusenosti Corsair 800d Obsidian?

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Volibear
Nováček
Nováček
Registrován: 01. led 2014

Ticha skrin, zkusenosti Corsair 800d Obsidian?

Příspěvek od Volibear »

Ahoj, shanim case s trosku vice prostoru pro vodnika oproti klasice middle toweru, poohlizim se po Corsair 800d, ktera by mi vyhovoala jak vzhledove, tak velikostne, ale nevím jak je to s kvalitou zpracování, zkusenosti s produkty Corsair mám pouze klávesnicí k70 a fany a ani s jednou věcí jsem nebyl spokojen, klávesnice sla 2x na reklamaci kvůli podsvícení a 2 fany zhruba po roce zacali jemne hucet i po pravidelnem cisteni po 4 mesicich zhruba, takze zustavam u Noctuy.

Momentalni skrin Lian-LI PC-P50 Armorsuit, jde mi o to, ze dilenske zpracovani tedle skrine je na 1, akurat na prvky ktere chci pouzit (velke radiatory) proste misto nestaci, tak jestli Corsair je hodne vedle nebo jak na tom je, nebo jestli previsuje kvalitou....

PS: Pokud víte o nejaké podobné skříni, která by byla kvalitne zpracovaná, klidne doporucte.

PPS: Fractal Design R4 mi prosím nepostujte, měl jsem možnost si ji prohlédnout u kolegy a nelíbí se mi plastové laciné prvky na dvířkách a celkově nemám rád bedny s "dveřmi" ve předu.

PPPS: U skrine bych chtel okno na bocnici, ale zadne osvetlujici prvky, nebo blaznivy design jako ma napr BitFenix...
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Ticha skrin, zkusenosti Corsair 800d Obsidian?

Příspěvek od CZECHYa »

http://www.corsair.com/en/pc-cases/obsi ... -case.html

Osobně bych zvolil tento Corsair, který má podporu pro široké radiátory, vypadá skvěle, má okno. U nás se dá sehnat kolem 4000 a poslouží mnohem lépe než zastaralá 800D (nemá vpředu intake fan).

Velmi detailní recenze (v angličtině)

http://www.youtube.com/watch?v=sCqSFB1wWl0

EDIT: na alze stojí ještě méně

http://www.alza.cz/corsair-750d-obsidia ... 483526.htm
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Volibear
Nováček
Nováček
Registrován: 01. led 2014

Re: Ticha skrin, zkusenosti Corsair 800d Obsidian?

Příspěvek od Volibear »

Zajimalo by me jeste, jestli se neda k ty 750d sehnat takova ta "policka" oddelujici spodni cast od vrchni, tesne nad zdrojem jak je v 800d.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Ticha skrin, zkusenosti Corsair 800d Obsidian?

Příspěvek od Dithius »

a k čemu by ti to bylo ? Zdroj nasáva ze spodu a když ho otočíš tak stejně to co si vezme ničemu nevadí (pokud nemáš GPU dole - jen případ multi GPU = nesmysl)

nevadi to airflow ani tak ani tak takže je to vpohodě, navíc přední ventilatory jsou níže takže bys zbytečně narušil airflow kde by spodní ventilator nahaněl vzduch do uzavřeneho prostoru a nahoře tři ventilatory by přesavaly pouhý jeden ventilator.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“