PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

Fractal Design R4 - Arctic White: OLUPOVÁNÍ A KVALITA
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=100&t=213004
Stránka 1 z 1

Autor:  FrankOM [ čt 18. září 2014, 22:39 ]
Předmět:  Fractal Design R4 - Arctic White: OLUPOVÁNÍ A KVALITA

Dobrý večer,

jak je na tom s kvalitou bílá varianta Fractal Design R4 - Artic White?

Na konkurenčním fóru mi bylo od jednoho zkušeného uživatele řečeno, že se olupuje a sám by ji rozhodně nedoporučil. Nic takové jsem se zatím nikde v žádných recenzích ani fórech nedočetl.

Je to tedy pravda? Poprosím o zkušenosti vlastníků bílé varianty.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Bohužel to tam žádný jiný uživatel nevyvrátil ani nepotvrdil. Včera bylo téma smazáno, autor začal upravovat své původní příspěvky (které původně vypadaly úplně jinak,než vidíte nahoře)....

Autor:  CZECHYa [ pá 19. září 2014, 00:07 ]
Předmět:  Re: Fractal Design R4 - Arctic White: OLUPOVÁNÍ A KVALITA

Zdravím,

ne ani jedna z verzí R4 nemá problémy s lakováním a uživatel tě jen fabuluje. Zde ji má hromada lidí a kromě problémů s fan regulací (asi 2 případy) jsme zde neměli žádné problémy.

1. Bílá barva není lesklá a ze všech variant nejvíce odolává prachu a je na ní nejméně vidět
2. Titanium Grey má dveře z tvrdé plastu - tedy žádný kov, R3 měla mnohem bytelnější dveře a jedná se fakticky o jediné "slabší" místo. Při přenášení se zkrátka nedrží za přední panel, ale za spodek nebo zadní část.
3. Samozřejmě že lakovaný kov v černé barvě se poškrabe, když po něm někdo bude rýt velmi ostrým předmětem.
4. Nevím o jaké forum se jedná, ale bude to nějaká hardware žumpa. Fractal má velmi dobrý support a build kvalitu za rozumné peníze a zde ti ho doporučíme.

Bílou variantu zde na foru má třeba uživatel PET5, já bohužel vlastním jen R4 Titanium Grey, Black a R3 Titanium - takže nemůžu přímo referovat o bílé variantě.

Osobně bych se tomu foru vyhnul a ignoroval takovéto "bláboly" bez jediného důkazu.

Autor:  Stratos [ pá 19. září 2014, 10:29 ]
Předmět:  Re: Fractal Design R4 - Arctic White: OLUPOVÁNÍ A KVALITA

R4 mi rukama proslo uz hodne, sam jsem ji vlastnil nakej cas v XL edici a zadny problem.. Bud narazil na vyslovene vadnej kus nebo keca..

Autor:  PET5 [ pá 19. září 2014, 12:53 ]
Předmět:  Re: Fractal Design R4 - Arctic White: OLUPOVÁNÍ A KVALITA

Jako vlastník bílé varianty se nemohu ztotožnit s tvrzením o odlupování laku. Skříň mám od listopadu 2013 a několikrát jsem s ní manipuloval kvůli různým úpravám komponent. Samozřejmě jsem byl opatrný, abych ji zbytečně nepoškrábal, ale nedovedu co představit, co bych s ní musel udělat, abych odloupl lak z plechu. Nemohu však posoudit odolnost laku proti poškrábání, protože se mě nechce do něj rýt, ale bude to obyčejný email, ne prášková barva. Je to moc dokonale lesklé.
Přední část s dvířky je komplet z plastu. Plast zatím nežloutne, ale skříň nemám na slunci, které by mohlo působit intenzivněji. U té přední části mě zlobí její uchycení pouze pomocí plastových špuntů, takže se při manipulaci se skříní rozhodně nesmí za tuto část držet, jinak se může urvat. Když jsem ji poprvé tahal z pod stolu, tak se mě uvolnila.
Jinak jsou ty plasty perfektně rovné, s hladkým povrchem, takže se dobře udržují v čistotě. Na té bílé není prach moc vidět. Rozhodně bych jinou barevnou variantu nebral, přestože mám klávesnici, myš, a monitor černé.

Autor:  Walker1134 [ pá 19. září 2014, 15:45 ]
Předmět:  Re: Fractal Design R4 - Arctic White: OLUPOVÁNÍ A KVALITA

Tuto skříň mám již něco málo přes rok a k žádnému odlupování barvy u mě nedochází, jediný problém byl v předním černém plastovém rámečku, co drží přední větrák, že nepasoval úplně na 100%, což způsobovalo nechutné drnčení => vyřešeno kouskem složeného papíru...
K té barvě ještě: skříň jsem za ten rok několikrát otevíral (myslím bočnice), a barva stále drží i na rozích.
Přední část je plastová a má lehce světlejší odstín, ale nejde to moc poznat. (téměr vůbec) Dodávané větráky jsou dostatečné, a na 5V i celkem tiché. Skříň má vestavěný regulátor na 5V/7V/12V, ale to už asi víš.
Každopádně ti můžu tu skříň s čistým svědomím doporučit.

Později můžu udělat i nějké foto.

Autor:  FrankOM [ po 22. září 2014, 16:15 ]
Předmět:  Re: Fractal Design R4 - Arctic White: OLUPOVÁNÍ A KVALITA

Děkuji za vaše zkušenosti. :)

CZECHYa: Bílá varianta je samozřejmě lesklá.

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/