Alternativa pre Antec Solo

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Roh
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2004

Alternativa pre Antec Solo

Příspěvek od Roh »

Chcem po 8 rokoch vymenit skrinu. Doteraz som mal Antec Solo, ktore som si vybral hlavne kvoli pruznemu zaveseniu diskov, co je podla mojich skusenosti jedine riesenie ako odizolovat skrinu od HDD seek vibracii (v este starsom pocitaci som mal disky polozene na karimatke na dne skrine :) )

Problem je, ze skrina je uz dost otrieskana, odislo power aj reset tlacidlo kvoli idiotskemu designu (plastova spirala) a rad by som USB 3 sloty vpredu. Plus idem kupit novy zdroj (staremu uz zacal hucat ventilator) tak nech uz vymenim aj skrinu aby som to nemusel robit na dva krat.

Poradte mi nejaku alternativu, v podobnej velkosti s pruznym zavesenim diskov alebo niecim podobne ucinnym. Priorita je tichost, nie spickova teplotna efektivita, nepouzivam ziadnu externu graficku kartu, CPU chladic je Mugen 4. 1 ssd disk a dva klasicke.

Dalsia priorita je jednoduchost designu, cim tmavsia, nenapadnejsia, tym lepsia. Urcite bez dvierok. Prachovy filter by bol fajn.

Nizka cena nie je priorita.

Som si vedomy ze existuje Solo II ale je prakticky nezohnatelne.

Dik za rady
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa pre Antec Solo

Příspěvek od *obelix* »

no koukal jsem a je to bída...

cenově nedostupný tzn. kolem 2800 se dá koupit od lian li

http://www.lian-li.com/en/dt_portfolio/pc-a04/

pěkný elegantní hliníkový case ale jen s jedním usb 3.0 a koše ss disky má s gumovými podložkami a variabilně jdou poskládat ...

s dvěma usb 3.0 pak mají

http://www.lian-li.com/en/dt_portfolio/pc-a41/

ale koše přeskládat nejdou .. spíš jen odejmout
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Alternativa pre Antec Solo

Příspěvek od Blue Storm »

Gumové průchodky pro disky nejsou ani zdaleka tak účinné jako to gumové zavěšení od Antecu, tudíž Lian Li alternativou není.

Bohužel mám však obavu, že jedinou možností je opravdu jen Solo II, protože nevím o žádné skříni, která by podobné uchycení disků měla.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa pre Antec Solo

Příspěvek od *obelix* »

a neni prostě jednodušší a levnější koupit normální case a přikoupit odhlučnění pro disky zvlášť
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Alternativa pre Antec Solo

Příspěvek od racecar »

Asi bude. Na tvojom mieste si vyberiem bednu aka sa ti paci podla hore uvedenych poziadavok a tvoje 2 disky by som zavesil na http://www.tichepc.sk/TichePC-sk-HDD-Vi ... l?arg1=001 .
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Roh
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2004

Re: Alternativa pre Antec Solo

Příspěvek od Roh »

K podobnemu zaveru som dosiel aj ja a zacal som spekulovat ako zavesit hdd do beznej skrine na nejake gumky.

Dik za rady a tip na vibration killer, vyzera to zaujimavo, poprecitavam rezenzie. Len dostupnost vyzera ze bude problem. na tichepc.sk do 14 dni, co imho v preklade znamena 'bohviekedy'.
Roh
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2004

Re: Alternativa pre Antec Solo

Příspěvek od Roh »

tak vyzera ze to bude R5. Velmi pekna skrina, tiche ventilatory, dvierka su tak implementovane ze mi nevadia.

vyskusam dat disky najpr do standardnej klietky a ak to bude zle tak skusim spravit bungee mod alebo kupim ten vibration killer.

Co vidim len ako problem je ze R5 ma 2 pozicie na 5.25" cize tam zavesim dva disky a nezostane mi miesto na DVD mechaniku.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“