Fractal Define S nebo NZXT S340?

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Dash
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2004

Fractal Define S nebo NZXT S340?

Příspěvek od Dash »

Ahoj,
Hledám prostornou tichou funkční case s čistým designem a bez mechanik. Nejvíce se mi zamlouvají právě ony dvě zmiňované. Někdo se zkušenostmi s nimi, kdo by pomohl s rozhodnutím se? S vodním chlazením hned teď nepočítám, ale nevylučuji někdy v budoucnu nákup.
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: Fractal Define S nebo NZXT S340?

Příspěvek od Fidor »

Řeším totožný problém, už delší dobu se přesně mezi těmito dvěma nemohu rozhodnout tak jsem nákup ještě odsunul, ale byl jsem upozorněn že NZXT S340 nemá reset button :(
Já jsem zatím spíše nakloňen Define S, má více pozic pro ventilátory a příjde mi více "utěsněná" (horní záslepky ventylátorů + zadní perforace). U NZXT se mi nelíbí ta horní pozice pro ventilátor, kterou bych musel něčím utěsnit aby mi tam nepadal prach, nebo ji osadil ventilátorem. Naopak NZXT má již v základu průhlednou bočnici a u Fractalu je za příplatek. NZXT je zas menší, takže by se mi líp vozila na LANky. A samozřejmě cena.
Udělej si plus a mínus tabulku a podle té se rozhodni, obě jsou to dobré skříně.
Pak dej vědět co jsi pořídil a jak jsi spokojen :-D
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Fractal Define S nebo NZXT S340?

Příspěvek od PKBO »

A co takhle Nanoxia ? dělají podobné skříně Fractalu, ale přijdou mě za stejné peníze vychytanější...
Třeba tenhle základní model by se vám mohl zamlouvat
http://www.czc.cz/nanoxia-deep-silence- ... 99/produkt
Dash
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2004

Re: Fractal Define S nebo NZXT S340?

Příspěvek od Dash »

Mám tu dle recenzí úplně stejiný výčet jako ty ☺ taky jsem zatím spíše pro fractal. Má i prý lepší odhlučnění hdd a lépe řešený vrchní vcuc a hodně prostoru což je za vybráno velikosti :)) nzxt zase okno, a je trochu menší.
Dash
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2004

Re: Fractal Define S nebo NZXT S340?

Příspěvek od Dash »

Na tu nanoxia jsem taky koukal ale ty sloty na mechaniky nevyužiju a za dvířka se bude zbytečně prášit a už tak by to jen prohloubilo moje dilema :) na Lanky už léta nejezdím tak asi vemu ten fractal bez okna.no ještě uvidím jestli někdo napíše :D
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Fractal Define S nebo NZXT S340?

Příspěvek od Blue Storm »

Ze svých zkušeností se Source 340 i s Define S rozhodně doporučuji Define S. Lepší odhlučnění, lepší protiprachové řešení, o něco kvalitnější provedení a hlavně mnohem kvalitnější větráky.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Dash
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2004

Re: Fractal Define S nebo NZXT S340?

Příspěvek od Dash »

Moc Ti děkuju, ušetřil jsi mi další hodiny vybírání :) z hlediska schopností chlazení také tak?
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Fractal Define S nebo NZXT S340?

Příspěvek od Blue Storm »

To bych řekl tak plus mínus stejně...
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“