Rada při výběru case

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Tonda27
Nováček
Nováček
Registrován: 25. črc 2016

Rada při výběru case

Příspěvek od Tonda27 »

Dobrý den chtěl bych se zeptat jaká by byla vhodná case pro tuto sestavu:

MB: GIGABYTE G1.SNIPER B7 - Intel B150
CPU: Intel Core i5-6500
GPU: ASUS GeForce GTX 1060 TURBO-GTX1060-6G, 6GB GDDR5
RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133
HDD: Seagate Desktop HDD - 1TB
SSD: Kingston Now UV400 - 120GB
Zdroj: CORSAIR VS550, 550W

Přemýšlím o Zalman Z1 Neo nebo CoolerMaster N300. Byl by tento výběr dobrý? popřípadě která case by byla nejlepší okolo 1000Kč?

Děkuji za odpověď.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Rada při výběru case

Příspěvek od kotas »

http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... start=1480

Jinak z těch dvou za mě ten CoolerMaster N300, za málo peněz, hodně muziky. Docela ujde :wink:
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Rada při výběru case

Příspěvek od -Vladimir- »

Tonda27: především máte velmi nekvalitní zdroj - pokud se to chystáte teprve kupovat, rozhodně bych také místo plastové non-FE refky vzal sociální Gainward.

Zdroj - Seasonic S12II-520
GK - viz výše

kotas: jinak bych neopomínal Regnum RG1 + 120mm větrák navíc. Do 1000 Kč jasná volba.
ignorelist: Stratos (již trvale)
Tonda27
Nováček
Nováček
Registrován: 25. črc 2016

Re: Rada při výběru case

Příspěvek od Tonda27 »

kotas: Děkuji :)

VladimirS: Super, děkuji za radu a GK tedy tuhle? https://www.czc.cz/gainward-geforce-gtx ... 50/produkt
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Rada při výběru case

Příspěvek od -Vladimir- »

jj, pak napište budete-li mít tu kartu, chuť a náladu.
ignorelist: Stratos (již trvale)
rs8
Nováček
Nováček
Registrován: 22. kvě 2015

Re: Rada při výběru case

Příspěvek od rs8 »

Zdravím,nechci zbytečně zakládat nové téma tak to vložím sem.Jelikož nastal čas na výměnu mé staré (asi 13leté) skříně,snad mne některý z vašich příspěvku pomůže při výběru.
PožadavkyPožadavkyPožadavkyPožadavkyPožadavkyPožadavky podpora atx formátu.Neplánuji provozovat vodníka.Vstupy na horní straně.Oželím i optiku.Jednoduchý a čistý design,cena do 2500kč max.Něco jsem si tady pročítal a nějak mi z toho vypadlo FD define R5 jako ideál za slušné peníze.
Tady je nějaký zúžený seznam- Fractal Design Define C / S
Cooler Master Silencio 452
NZXT S340
SilentiumPC Regnum RG1W
Corsair 400C Carbide Series
Corsair Carbide 100R Silent Edition
Osobně mne zaujala- Phanteks Eclipse P400S.
Předpokládám, že skříně co jsem vybral jsou sami o sobě docela povedené, spíš by mne zajímaly postřehy ohledně toho, co je v dané skříni vyřešeno moc dobře a naopak mohlo by být uděláno lépe.
Třeba, že u Coller Masteru je za prvou bočnicí málo místa pro kabely a nebo u R5 přendavací panty.
Dík.
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: Rada při výběru case

Příspěvek od mstK »

R5 - kvalitni, odhlucnena, ale drazsi

NZXT S340 - taky dobra skrin, dost oblibena, donedavna jsem ji pouzival. Jednoduchy cable management diky krytu zdroje a pricce uvnitr, za ktere se skryjou kabely. Doporucil bych novejsi verzi elite s tvrzenym sklem - lip vypada a je odolnejsi proti poskrabani.

Corsair 400C Carbide Series - mam ted Corsair 460X RGB coz je ta sama kostra, akorat predek a leva bocnice jsou z tvrzeneho skla. Obe dve jsou moc pekne akorat u prave bocnice neni moc mista na cable management. Bezne PC bude v pohode, ale pokud nekdo pouziva treba opletene nastavce kabelu od zdroje, muze byt problem.

S ostatnimi nemam zkusenost.
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Rada při výběru case

Příspěvek od Srandista »

Pokial ti stacia dva 3,5" disky, za seba kludne odporucim Define C. Povodne som chcel kupit Define R5, ale nakoniec som sa vykaslal na DVD aj Himuro, 3,5" disk som vymenil za kapacitne vacsi 2,5" a som vysmiaty. Skrina je kompaktna, ma vynikajuci cable management, je ticha, ved v podstate je to R5 bez tolkych pozicii na disky a s PSU shroudom.

Nad S340 Elite som rozmyslal, moc sa mi bocnica z temperovaneho skla pacila, ale potom som videl jej recenziu na Gamers Nexus, kde ju dost sprdli za teploty a airflow v skrini. Stredny ventilator na predku, ktory ma prave dodavat cerstvy vzduch grafike je uplne uduseny, nakolko vzduch sa k nemu moze dostat len z vrchu alebo zospodu, ale nie z boku, ako napr. prave u Fractal Design skrini.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Rada při výběru case

Příspěvek od Blue Storm »

Tak s tím určitě nesouhlasím... docela nedávno jsme stavěli zákazníkovi do S340 Elite PC se dvěma GTX 1080 v SLI, Krakenem X62 a přísun vzduchu to má dostatečný, teploty byly naprosto v pohodě. Dokonce si dovolím říct, že ty díry nahoře a dole propustí více vzduchu než ta Fractalovská perforace na bocích čela. Btw S340 Elite originálně žádný přední větrák nemá. A pokud se má jednat jen o jeden větrák vepředu, tak tam opravdu nehrozí, že by měl málo vzduchu, nahoře a dole je díra jak do řiti :)

//Se můžete pokochat :)
Obrázek
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Rada při výběru case

Příspěvek od racecar »

Prečo nie HB mostík? :D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Rada při výběru case

Příspěvek od Blue Storm »

Navrhovali jsme to, ale prý se bude hrát akorát v QHD, tak to není třeba... zkoušeli jsme teda aspoň dva můstky, ale to v některých případech fps spíše snížilo.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“