Fractal Design Define R4/Define S

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
F1looo
Nováček
Nováček
Registrován: 11. srp 2015

Fractal Design Define R4/Define S

Příspěvek od F1looo »

Dobrý den,

stále váhám nad koupí jedné z těchto skříní. U verze S je dle testů velmi dobrý airflow, ale měl bych strach o teploty disků v boční neventilované části. Máte někdo zkušenosti s teplotou disků v této skříni? Dále jak velký by mohl být rozdíl v airflow a hluku u obou verzí?

Popřípadě bych se chtěl ještě zeptat, zda máte někdo dlouholetou zkušenost s R4 v bílé barvě? Jestli po letech nedochází ke žloutnutí bílého laku?

pozn. V tuto chvíli neplánuji vodní chlazení, možná někdy v budoucnu.

Děkuji za odpovědi. :)
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: Fractal Design Define R4/Define S

Příspěvek od Fidor »

Mám Define S a v ní jedno SSD a 2x HDD jinak sestava viz podpis, a teplota disků po hodině hraní Battlefield 1 je 36 a 37 °C.
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Design Define R4/Define S

Příspěvek od Michal86 »

R4 jsem měl v bílé barvě cca 2 roky, zežloutnul akorát čudlík na spuštění PC (power), je ale dost možné že byl jenom zaprasenej :-D Defakto při zapnutém PC to ani nebylo poznat. Skříň je opravdu kvalitní. Airflow bych řekl že také dost dobrý. Teď v té černé variantě mám na spodku (nasávání) 2x 140 Fractal a na odtah u PC také 140 fractal. Většinou jedu jen na 5Voltů a úplně bez problémů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“