ANTEC PlusView 1000 vs. Avance C001 Terminator

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Mike_Starwalker
Nováček
Nováček
Registrován: 24. črc 2003
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

ANTEC PlusView 1000 vs. Avance C001 Terminator

Příspěvek od Mike_Starwalker »

Zdravím,
chci po dlouhé době zmenit case a mám prakticky vbráno, potíž je, že mám vybrány rovnou dvě :o). Máte někdo zkušenosti s kousky
http://petracomp.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=19605 nebo
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S ... -209014191?
Vím, že obě jsou zde dost protěžované skříně, ale zajímalo by mě, co se spíš hodí pro vodní chlazení. A taky ten hliník od Antecu - nezdá se mi ta cena, není na té skříni někde vidět ta relativní lacinost :o). A vypadá opravdu hliníkově bytelně? Kdyžtak dík moc :).
dravgunov
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. bře 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dravgunov »

Když budeš mít vodní chlazení tak je to vcelku jedno. Tady mezi těmito bych hleděl spíš na cenu v čemž vede avance. Avance má dokonalej tunel a teď ho kopíruje skoro každej a to o něčem svědčí. Na tvým místě bych bral avance.
.::Richmond::.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .::Richmond::. »

ber avance, dnes dosel kamosovi a se stock heatsinkem uchladis s prehledem 2500+@3200+ na 1,8v!!! 5 velkejch mechanik, na vodu idealni!!! nevyhodou je ze vetsi chladic tam nedas a musis si koupit atx prodluzovak (podle desky)
....opakovani matka moudrosti ze ?
btw stale se rozmyslim :evil:
X2 5000+ Black Edition @ 3.4GHz ■ OCZ Vanquisher ■ Asus M3N-HT Deluxe ■ Patriot LLK @ CL3 ■ Samsung F1 ■ 8800 GTS OC 320-bit ■ Enermax PRO82+ ■ CoolerMaster Cavalier³ black ■ Eizo + Samsung
UMPC @ 1.2-1.6 GHz ■ Windows 7 + Origami ■ touchscreen ■ 720g
Mike_Starwalker
Nováček
Nováček
Registrován: 24. črc 2003
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Starwalker »

Tak jste me asi premnluvili :o). Byl jsem popravde skoro rozhodnuty pro Antec, ale Avance se mi zacina libit cim dal tim vic. Uz jen tim, ze ma pruhlednou bodnici na druhe strane zprava (zleva mam comp prirazeny ke skrini). Z financnich duvodu budu asi muset ustoupit od vodniho chlazeni, takze windtunel se bude hodit. Akorat myslite, ze do nej narvu Zalman 7700AlCu? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29745. Zatím dík moc za rady :).

PS: Jeste bych se zeptal, nemate nekdo fotku s pohledem na mechaniky v predu (s otevrenymi dvirky), nikde nemuzu nic takoveho najit :).
Stoobi
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 06. úno 2004
Bydliště: Potštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stoobi »

No mám takovej dojem, že právě Zalman 7000/7700 se tam nevejde...myslím, že právě dravgunov ho měl a nenacpal ho tam...

Ale mě osobně se líběj obě, Antec je výhodnej z hlediska konstrukce, to jednoznačně je pevnější a je to hliník, ale Avance má opravdu pěkně dělaný chlazení, otočená deska je taky zajimavá...nevyhodou je, že standardní ATX kabel od zdroje na některý desky nedostane, takže je někdy nutnost použít prodlužky. A při vzduchovým chlazení bych očekával větší usazování prachu ve větráku a v pasivu na grafice, když je nahoru...ale zase pokud v tom budeš mít nějaký pořádný komponenty, tak to bude pěkně vydět, to je rozhodně výhoda...

Takže pro mě to je asi takhle: když bys měl vodníka, tak bych šel jednoznačně do Avance, ale pokud bude vzduch, tak to je takový 50/50, ale po delším rozhodování byl koupil zase asi Avance, je to prostě parádní case... :wink:
dravgunov
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. bře 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dravgunov »

no zalmana 7700 tam nejspíš nenapasuješ, se zalmanem 7000 to ještě zkusím za pár dní (jelikož jsem se pustil do modování), ale na první pokus tam nešel a nešel nacpat :oops:
.::Richmond::.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .::Richmond::. »

zalman tam fakt nejde :evil:
nezbyva nez si poridit jinou desku s otocenym socketem (treba nf2) a koupe chladice - cihly nebo vodni chlazeni a na to je super (vidite tech 5 5a1/4?) jenomze pak muzete klidne vyhodit ten tunel a to by zase nebylo ono :wink:
btw po velmi dlouhem rozmysleni do ni jdu taky (vcera sem ji videl live a pres noc sem se do ni zamiloval)
Naposledy upravil(a) .::Richmond::. dne sob 8. led 2005, 12:33, celkem upraveno 1 x.
X2 5000+ Black Edition @ 3.4GHz ■ OCZ Vanquisher ■ Asus M3N-HT Deluxe ■ Patriot LLK @ CL3 ■ Samsung F1 ■ 8800 GTS OC 320-bit ■ Enermax PRO82+ ■ CoolerMaster Cavalier³ black ■ Eizo + Samsung
UMPC @ 1.2-1.6 GHz ■ Windows 7 + Origami ■ touchscreen ■ 720g
Mike_Starwalker
Nováček
Nováček
Registrován: 24. črc 2003
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Starwalker »

Oki, jsem uz pevne presvedcen o Avance :o). Uz se na nej pomerne dost tesim, po zkouskovem objednavam :o).

to Dravgunov: Jestli bys toho Zalmana jeste zkousel, napis prosim, prosim, jak jsi dopadl. Chtel bych totiz co nejtissi chladic a tenhle tady vsude doporucuji. Vlastne kvuli hluku jsem chtel tu vodu, akorat na ni uz nejsou moc finance a taky ta prace s tim :).
.::Richmond::.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .::Richmond::. »

nejtissi bude v tyhle bedynce Thermalright SLK-800U bez vetraku 8-)
X2 5000+ Black Edition @ 3.4GHz ■ OCZ Vanquisher ■ Asus M3N-HT Deluxe ■ Patriot LLK @ CL3 ■ Samsung F1 ■ 8800 GTS OC 320-bit ■ Enermax PRO82+ ■ CoolerMaster Cavalier³ black ■ Eizo + Samsung
UMPC @ 1.2-1.6 GHz ■ Windows 7 + Origami ■ touchscreen ■ 720g
lMarky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. dub 2004
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lMarky »

mno já mam toho Anteca a nemůžu si stěžovat.. ale ten Avance je taky good ;)

akorát bych zabil toho z**da, co napsal k těm dvoum vysavačům 25dB.. ale dal jsem je na 7V a už je to dobrý..
Mike_Starwalker
Nováček
Nováček
Registrován: 24. črc 2003
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Starwalker »

.::Richmond::. píše:nejtissi bude v tyhle bedynce Thermalright SLK-800U bez vetraku 8-)
Ten vypadá hodně dobře, akorát ho nemůžu najít v žádném českém obchodě. Podobný je i tenhle http://www.thermaltake.com/coolers/comb ... ipe101.htm, půl kila mědi by to s windtunelem z Avance mělo uchladit i pasivně 8-) .
.::Richmond::.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .::Richmond::. »

Mike_Starwalker píše:
.::Richmond::. píše:nejtissi bude v tyhle bedynce Thermalright SLK-800U bez vetraku 8-)
Ten vypadá hodně dobře, akorát ho nemůžu najít v žádném českém obchodě. Podobný je i tenhle http://www.thermaltake.com/coolers/comb ... ipe101.htm, půl kila mědi by to s windtunelem z Avance mělo uchladit i pasivně 8-) .
to slk tam chci dat ja :wink: mam otoceny socket takze vetsina chladicu by mi tam nesla. vsadil by na klasickej tvar , heatpipe pomuze k odvadeni tepla az pri vyssich teplotach i kdyz s tim tunelem by to mozna slo :wink: az mi prijde case tak dam vedet...
X2 5000+ Black Edition @ 3.4GHz ■ OCZ Vanquisher ■ Asus M3N-HT Deluxe ■ Patriot LLK @ CL3 ■ Samsung F1 ■ 8800 GTS OC 320-bit ■ Enermax PRO82+ ■ CoolerMaster Cavalier³ black ■ Eizo + Samsung
UMPC @ 1.2-1.6 GHz ■ Windows 7 + Origami ■ touchscreen ■ 720g
dravgunov
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. bře 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dravgunov »

No a já po dnešku přestříkal všechny plasty vevnitř a zítra mě čeká vnitřek casu... :roll: Potom tam ještě párkrát zkusím toho zalmana 7000 a když se mu nebude chtít (jako že asi ne) tak pro něj udělám místo :-D
Stoobi
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 06. úno 2004
Bydliště: Potštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stoobi »

2dravgunov: A kdy budou fotky? To máš tu zelenou?

Ale ten tunel by měl mít 12cm průměr, ne? Takže Zalman 7000 by se tam měl vejít, a kdyby ne, že je tam jen malej otvor, tak se to přeci musí dát zvětšit. Ten pasiv má kolem 11cm, tak to tam jít musí...
Ale podle mě by bylo přeci jen zajimavější řešení heatpipe, ne? Jestli se tam ovšem nacpe... 8-)
dravgunov
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. bře 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dravgunov »

Stoobi píše:2dravgunov: A kdy budou fotky? To máš tu zelenou?

Ale ten tunel by měl mít 12cm průměr, ne? Takže Zalman 7000 by se tam měl vejít, a kdyby ne, že je tam jen malej otvor, tak se to přeci musí dát zvětšit. Ten pasiv má kolem 11cm, tak to tam jít musí...
Ale podle mě by bylo přeci jen zajimavější řešení heatpipe, ne? Jestli se tam ovšem nacpe... 8-)
Neboj fotky budou. Tak koncem příštího tejdne. Zelenou vnitřek + něco černou barvou.

S tunelem není problém, háček je v tmom, že socket je moc blízko a pak to nevychází tak o nějaký milimetry u dna casu. Ještě mě napadlo zbrousit trochu zalman, ale to by ho pak nido nechtěl a vypadalo by to asi divně. :wink:
Stoobi
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 06. úno 2004
Bydliště: Potštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stoobi »

Notak to by pak nebyl problém trochu upravit ten tunel, ne? Stačila by horkovzdušná pistole a trochu šikovnosti. Mělo by to jít a průtok vzduchu bude pořád normální (dobrej) :wink:
dravgunov
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. bře 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dravgunov »

Stoobi píše:Notak to by pak nebyl problém trochu upravit ten tunel, ne? Stačila by horkovzdušná pistole a trochu šikovnosti. Mělo by to jít a průtok vzduchu bude pořád normální (dobrej) :wink:
Ne ne ne, ty si špatně myslýš, že stačí upravit ten plastovej tunel (kterej na něco takovýho myslel) ale problém je ve vzdálenosti socketu od plechu dna. A to upravíš jedině tak, že vyřízneš díru do dna. :wink:
Stoobi
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 06. úno 2004
Bydliště: Potštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stoobi »

Jo tak...že jako Socket je tak nízko, že se prostě Zalman nevejde ani do case kvůli dnu, jo?

Notak to už pak záleží na tom, jakou kdo má desku, že...
dravgunov
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. bře 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dravgunov »

Stoobi píše:Jo tak...že jako Socket je tak nízko, že se prostě Zalman nevejde ani do case kvůli dnu, jo?

Notak to už pak záleží na tom, jakou kdo má desku, že...
jo tak, no u Epoxe8rda3+ je právě dost nízko a doufám, že jsem nikoho neodradil od týhle case. V poopisu mám uvedeno co mám za desku a každej si to mohl přečíst a pokud vím tak jsem to snad i někde psal. Jen nevím jestli tady nebo někde jinde. :roll:
Mike_Starwalker
Nováček
Nováček
Registrován: 24. črc 2003
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Starwalker »

Neví ještě plz někdo, kde u nás sehnat ten Thermalright SLK-800U? Od včerejška ho hledám po inetových shopech, ale nemám štěstí :(.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“