Poloha ventilátoru, kompatibilita rgb systémů

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Poloha ventilátoru, kompatibilita rgb systémů

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj, mám dva dotazy:

1) Mám case bitfenix colossus ve které jsou z výrovy 2 230mm ventilátory. Po 8 letech už se mi zdály hlučné a tak jsem koupil nové (stejná značka, jiné jsem nesehnal). Bohužel je to ještě horší - ten ventilátor co je na "střeše" skříně a vyfukuje směrem ven zní jako by v něm byly volné kuličky - asi ložisko. Jenže když ho vyndám a dám vertikálně, nebo horizontálně ale obráceně, tak je to lepší. Dělá to jen když vrtulka visí dolů.

Počítám že ventilátoru by mělo být jedno v jakém směru je instalován a je to na reklamaci že?
A případně můžete doporučit nějaký 230mm ventilator? Případně 200mm tam jde také dát.

2) Jak je to se vzájemnou kompatibilitou rgb systémů (Asus Aura vs Gigabyte Fusion)? Když na příslušenství (např. chladič) je uvedenou asus Aura, tak to do mé Gigabyte nepůjde?

Díky
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Poloha ventilátoru, kompatibilita rgb systémů

Příspěvek od renek1 »

No pokud netrváš na rgb tak já bych volil jedině Noctua
https://www.czc.cz/noctua-nf-a20-pwm/276971/produkt
Jinak pokud ty co jsi koupil jsou přes internet a není to dýl než 14 dní, tak je bez udání důvodů vrať.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poloha ventilátoru, kompatibilita rgb systémů

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj, kupoval jsem to v mironetu a 14 dní před Vánoci (jsem si koupil sám dárek). Na rgb netrvám, ale modře podsvícený být může :-)

Edit - skríň má vlastní konektory co vedou k regulaci - takže aby to bylo s tím kompatibilní - 3-pin
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poloha ventilátoru, kompatibilita rgb systémů

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj, tak vyřešeno a bez reklamace, ale je to záhada:

Rozebral jsem case, abych vyndal ty ventilátory na reklamaci a dal tam původní, ale ještě mě napadlo je připojit přes originální redukci molex, která je zapojena na 12v a 5V (žádná zem, nechápu) na můj regulovatelný zdroj a pustit do nich 12V - ventilátory jeli tiše. Tak jsem je zkusil zapojit zpět do skříně na 3pin konektory k regulatoru (součásti skříně) a dělali hluk na min i max otáčky. Pak jsem je připojil na pc zdroj přes molex a zase ticho.

Takže jsem se vykašlal na regulaci ve skříni a zapojil je přímo do základní desky - výsledkem je úplné ticho a automatická regulace základní deskou :-)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“