TG, tvrzené sklo bočnice

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

TG, tvrzené sklo bočnice

Příspěvek od morke »

Jako majitel starší skříně s průhlednou bočnicí se zajímám o novou skříň opět s průhlednou bočnicí. O RGB nejde, jen pro kontrolu vnitřku.
Tady vzniká problém s materiálem průhledu. Starší měly pevný akryl, nové nesmyslné sklo. Myslel jsem, že je to jen moje obava, ale lidem se ty skla tříští, třeba https://linustechtips.com/topic/848405- ... red-glass/ a jinde.
Jaké máte s tímto zkušenosti?
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: TG, tvrzené sklo bočnice

Příspěvek od Alfajk »

mám tvrzené sklo, tloušťka snad 5mm, je bytelné, tváří se odolně a když si vlastní vahou lehlo na koberec, tak přežilo. Jen se s ním blbě manipuluje, studí do ruky a jsou na něm omatlané otisky prstů, když se sundává a hlavně když se dává zpátky... ale mám case pod stolem, tak to neřeším :lol:
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: TG, tvrzené sklo bočnice

Příspěvek od Mr.Nigga »

Jediný čeho bych se bál je, že ti při demontáži spadne bočnice na zem blbě na roh a roztříští se. Jinak se to fakt nemá jak rozbít. Tomu člověku z LTT fóra spadla celá bedna, to se ti normálně nestane.

Jinak jak píše Alfajk, otisky prstů, ale zase se to hezky vyleští a nemusíš řešit škrábance
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: TG, tvrzené sklo bočnice

Příspěvek od Atapi »

Jako z cukru to fakt není, se mrkněte v jakém stavu je ta bedna na fotkách - vodník nakřivo, kovový roh rozlomený, to musela být slušná pecka (a jak naschvál přesně na roh)...
Jasně že když s tím práskne někdo z vejšky o zem nebo do toho něco hodíš, tak se to rozseká, ale jinak fakt člověk nemusí mít obavy. Obyčejný okna (nebo spíš v autě, ty tomu budou bližší) mají taky pár mm a vydrží to.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“