Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od theedge »

Ze ja jsem sem neco psal :-D Vzdycky se najde nekdo kdo musi dokazat ze jsi mimo ...
Delarge nechytej mne pls za slovo. Psal jsem to HEADovi ktery si myslel ze usetri na sluchatkach a dozene to EQ presetem coz je blbost. Ano - misto jasu jsem mel pouzit kalibraci. Spokojen ? Proste mne to napadlo jako prvni. Stejne to poread budou ruzny sluchatka s ruznym zkukem stejne jako ty ruzny monitory i kdyz stejne zkalibrovany.
Moje doporuceni porad trva - poslechnout si je.
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od Delarge »

Hlavní pointa mýho příspěvku neměla být to, že jsi použil špatnou analogii, ale že na EQ záleží víc, než si spousta lidí myslí. Když budu mít dvoje velmi podobný sluchátka (a HEAD velmi podobný sluchátka zmínil), tak EQ presetem docílím podobnýho výsledku jako kalibrací dvou technicky shodných IPS monitorů, kde jeden bude mít barvy totálně rozjebaný a druhej už bude profesionálně zkalibrovanej.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od Ache »

To sice jo, ale stejně tak ti kalibrace nedožene třeba slabý gamut :-D
Takže totálně dojebaný frekvenční spektrum či chybějící nějaké frekvence bys EQ nedohnal.
Samozřejmě pokud se bavíme o takových sluchátkách jako beyer AKG a pod. tak tam ty rozdíly spíš nebudou ve frekvenčním pásmu, jako právě v tom zabarvení, prostoru a pod. (tedy analogie k IPS, VA, TN) Frekvenční rozsah uší pokryjí všechny a jde jen o to jak jsou v defaultu nalazeny (tady bych stejně kašlal na nějaký presety a nastavil si to podle uší)... ale větší rozdíl tam bude hrát ta konstrukce a pod. Třeba ty sennheisery co sem kdysi zkoušel (nějaká HD5xx nevím přesně), tak to hrálo jak z kelímku, přitom pásmo to určo mělo, protože basy jinak byly fajn, ale hrálo to fakt divně - to by EQ neopravil.

EDIT:
Jo už vim asi HD 595 - dokonce si je lidi modovali, aby hráli líp :-D Tam byla nějak schválně zprasená konstrukce, aby to nehrálo zbytečně dobře (nekonkurovalo dražším modelům - po modu se to mohlo s nimi rovnat).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od Delarge »

Ale HEAD přeci psal o dvou podobných sluchátkách od stejnýho výrobce ve stejný cenový hladině. Tam nehraje roli nějaká zásadně odlišná technologie a rozsah je úplně stejný.
Zabarvení zvuku není opět nic jinýho než jiný frekvenční průběh, EQ to může kompletně změnit. I ten prostor lze do jistý míry ekvalizérem ovlivnit.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od Ache »

Delarge píše:Zabarvení zvuku není opět nic jinýho než jiný frekvenční průběh, EQ to může kompletně změnit. I ten prostor lze do jistý míry ekvalizérem ovlivnit.
Tohle pravda ale opravdu není. Bavíme se stále o ekvalizéru? Tohle můžeš udělat až pomocí nějakého pokročilejšího DSP (třeba stereotool a pod). Ekvalizér jen zesiluje a zeslabuje určitý pásma, na stereo/prostor, zabarvení (vyšší harmonický) vliv nemá (nebo jen minimální na ty harmoniky).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od zombux »

ekvalizér v první řadě jen mění něco, co tam už je. snažit se dohnat ekvalizérem něco co tam není, nebo stojí za prd, je k ničemu.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od HEAD »

srovnani DT sluchatek :-D Me teda znej nejlip 880(nebo pak 1990pro, ale ty stojej 3x vic)990 maj hrozne agresivni vysky.
https://www.youtube.com/watch?v=EZovGgd ... 6%E5%90%AC
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od Ache »

Takhle nahrávka mikrofone to stejně dost zkresluje, všechny hranou dost divně, 770 ani 990 takhle v reálnu nezní. :-D (hlavně ta klasika v poslední části je na DT990 otřesná, přitom to na nich poslouhám - úplně mimo) Je to dobrá nahrávka na porovnání, ale stejně celkem zkreslená, nic to ale nemění na tom, že výšky a basy mají výraznější ty 990 než 880...
Pokud chceš neutrál tak ty 880, když trochu víc "zábavy" 990 (mezi nima ale ta teorie s evkalizérem funguje - na 990 ubereš bass a výšky a máš 880 a obráceně - takže bych se rozhodoval podle dizajnu a ceny). Pokud máš víc cash, tak 1990 nebo téčka. :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od crashPC »

Teď jsem porovnával AKG K371, JBL Live 650BTNC a Sony WH-XB900N.
Každý model má své pro, a své velké "problémy".
AKG jasně nejlepší referenční zvuk, malý přítlak a pohodlné, ale neseděly na hlavě a zvuk utíkal kolem náušníků. Takže ani s 50mm měniči je nešlo dohnat k basům.
JBL zajímavý projev, super zjev, ale velká přítlačná síla, a na to, že mají být basová, tak za tu cenu zklamaly. Ze zesilovače při sinus 25Hz a míň trochu píská. V hudbě to slyšet nebylo, ale je to tam. To samé lze dostat z JBL Live 400BT za půlku, a jelikož po rozehrání nejsou vůbec špatný, tak to u nich jde akceptovat. (A nechávám si je) U 650 to akceptovat už nelze.
A nakonec Sony WH-XB900. To je hučák. Ve všech smyslech slova.
Po silné ekvalizaci z toho leze docela příjemný zvuk, ale jako -15dB až -18dB na basech, aby to znělo kloudně, to jako vážně? Pro Bassheads -6dB až -9dB, a bez útlumu úplně konečná.
Kdo to ale vyladí, tak dostane moderní sluchátka s dobrým basovým zvukem. Takže ty si taky nechávám. A jsou docela příjemná na hlavě. Aspoň pro mě.
Shrnul bych je tímto:

https://media.giphy.com/media/d6Mlpkx6B ... /giphy.gif
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od HEAD »

Nakonec jsem koupil hifiman he400se coz jsou magnetoplanární sluchátka.Jak jsem predpokladal, tak integrovana zvukovka na ne absolutne nestaci.Tady je recenze
https://www.audioreporter.cz/na-cem-pos ... o-zustava/
Co me prekvapilo je hodne kratkej kabel.Asi jen 1m.Tzn pokud ma clovek pc na zemi pod stolem(bokem), tak to nestaci.
Nastesti jsem objednal i USB DAC https://www.ap-shop.cz/xduoo-xd-05-basic/ ten ma 500mv na 32ohm(skoro 3x vic nez fiio e10k) a navic poresi i ten kratkej kabel.
Napisu dojmy az prijde ten DAC pac s integrovanou to ani nema smysl provozovat.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od HEAD »

Tak uz mi prisel ten USB dac/zesilovac a je to neskutecnej mazec.Sluchatka hrajou milionkrat lip, nez s integrovanou zvukovkou a i proti sound blaster Z.
Sluchatka hrajou fakt pekne.Vsem doporucuju. :-D

Ve win se da nastavit 32/384 a vsechno zni neskutecne dobre :)
Obrázek
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od crashPC »

Tož gratulace k prvním planárům. Teď už jsi oficiálně audio-ouchyl.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od HEAD »

Jsem maximalne spokojenej.ATH T500 byli po dlouhe dobe noseni celkem nepohodlny a navic se v nich potili usi.Tyhle jsou o dost pohodlnejsi a nepotej se usi.
Kvalita zvuku je nesrovnatelna. :) Jedina nevyhoda a to dost velka je jen 1m dlouhej kabel.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od satik »

Ahoj, pomalu už mi po spoustě let dosluhují (např. několikrát zašívané náušníky) sluchátka Sennheiser PC360, nějaké tipy, čím je nahradit?

Využití je od telekonferencí v práci přes poslech hudby (v podstatě všechny žánry včetně vážné) po hraní her - jak single, tak online her typu CSko, kde je zvuk hodně důležitej.

Zvukovku používám integrovanou na desce Asus Dark HERO, mikrofon používám většinou ten u sluchátek (mám pak ještě Samson Meteor, ale ten je pro online hraní nepraktickej + jak ho nemám tak blízko a mám nic moc akustiku v místnosti, tak zní ve výsledku o něco hůř, takže ho používám jen mimo online hraní).

Má nějaký smysl kupovat nějaké další audio zařízení, jako třeba externí zvukovku?

Sluchátka co mám teď jsou polootevřená, takže slyším i trochu okolí, což by asi bylo fajn, ale není nutnost.

Cenovka není pevně daná, moje hrubá představa je tak něco do nebo okolo 10k, ale audio je něco, v čem se tolik nevyznám.
GPU MSI RTX 4090 Suprim X CPU AMD Ryzen 9 7950x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM G.Skill Tridentz 64GB @6000MHz CL30
case Fractal Define Torrent PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD Seagate Firecuda 530 2+4TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
Able2fly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2010

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od Able2fly »

Tak jak psal head, převodník (dac) spojeny se zesilovačem (jedno zařízení, můžou být i separátně) posouvá kvalitní sluchátka na další level. Pokud máš budget 10k, tak bych ho rozdělil cca 3k na dac+zesik a 7k sluchátka. Pokud ti nevadí, že by sluchátka měl na hlavě někdo před tebou, tak bych sel do bazaru. Pokud sluchátka nesednou, nebo by si chtěl vyzkoušet něco nového, tak je bez ztráty můžeš prodat. Přímo s výběrem neporadím, to je čistě subjektivní, musi se odzkoušet.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od HEAD »

Haha aplikoval jsem EQ pro HIFIMAN Deva(podle vseho maji stejne menice) a WOW!Hrajou jeste o dost lip.To je opravdu neuveritelny jak dobre to hraje proti ATH T500.
https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq ... %20(wired)

Edit:tak jsem nasel EQ pro presne tyhle sluchatka.
Obrázek
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od HEAD »

Nasel jsem profesioalni vyladeni pro HE400SE
https://www.dropbox.com/s/sy7w95pv0lzm7 ... e.pdf?dl=0
Tady je jak to vypada v APO EQ:
https://abload.de/img/2021-07-157zkox.png
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Klucí nadhodim dotaz.

Umřely mi starý AKG K240 a řekl jsem si že když už budu kupovat nové tak že bych si mohl dopřát upgrade. Byl jsem s nimi celkem spokojený, ač basy byly spíš slabší ale jinak proti nim nic nemám. Chvíli jsem hledal, četl recenze a pod a nakonec objednal Grado SR225x nuo a katastrofa je doma.

Prostě se to "nedá poslochat" Jak bych to popsal, jsou total přestřelený "vyšší středy" jakmile je tam třeba ňákej ženskej zpěv tak je na mě hrozně bodavej, po 20 minutáh z toho bolí hlava a nedávám to. Rovněž mi nejsou vůbec komfortní ač recenze opět říkaly jak moc jsou ok na dlouhé nošení. Mám velkou hlavu a komfort je velká priorita.

Takže co teď. Co se mi na těch starejch AKG líbilo je že byly neutrální, dodolný a hrálo to jakžtakž ať to člověk připojil k čemukoliv. Ano telefon nebo integroaná zvukovka z toho nedostaly zrovna super volume, ale šlo to používat a hrálo to ok. Hrálo to také ok i bez jakéhokoliv EQ, což je stav u kterého bych chtěl setrvat. Na stole leží cheap sluchátkovej zesík Behringer HA 400.

Takže co teď. Ňákej nápad čím bych si mohl pomoci? Zvažoval jsem že bych zainvestoval i více, včetně toho že bych koupil i lepší zesík pokud by to bylo nutné, ale jde o to aby výsledek stál za to. Uvažoval jsem nadh Sehnheiser HD650 nebo AKG K712 že bych zůstal u značky, ale nechci bejt čurák co vrací sluchátka a už teď budu vracet ty Grada. Někdo ňákej nápad nebo by bylo lepší prostě vzít další kus K240? Celkem se bojim toho jak moc levno se dnes prodávaj jestli tak kvalita fakt bude stejná jak u těch co jsem koupil před 10 lety když stály 4 litry.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od python.p »

Si je zaběhni někam poslechnout. :) To je podle mě nejlepší.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od Shaquille »

Sluchatka se musi rozehrat, stejne jako kazde jine repraky, kdyz ti je nekdo vybali na zkousku z krabice, tak stejne poznas prd. Zvukovy projev se muze po 20-30 hodinach vyrazne zmenit. Osobni test je nejlepsi, ale je treba dobre vybrat kam jit.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“