Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od CageJ »

Všetky otázky ohľadom nakupovania herných/neherných slúchadiel nad 3000Kč poprosím TU.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
radekhgt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2012
Bydliště: Slovakia

Poradte sluchadla k TV 150-200€ (do 6000Kc)

Příspěvek od radekhgt »

Ahojte, pred mesiacom som kupil sluchadla Sony http://www.alza.sk/sony-mdr-rf865rk-cierne-d246508.htm ktore stoja za ko*** pretoze kazdu chvilu vypadava signal...
Tak som sa rozhodol zainvestovat lenze potrebujem poradit pretoze sa v tom stracam. Chcem bezdrotove ale s moznostou pouzit kabel. Používat ich budem vylucne na sledovanie filmov. Dakujem
CPU: Ryzen 7 7800X3D + RYUJIN II 360 ARGB GPU: Gainward RTX 4090 MB: Asus ROG STRIX X670E-A RAM: Kingston FURY DDR5 32 GB 6000 MHz CL36 RGB PSU: Super Flower Golden King 1kW LCD: LG OLED42C2
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Poradte sluchadla k TV 150-200€ (do 6000Kc)

Příspěvek od CZECHYa »

Sennheiser řada RS (ideálně RS 220, ale ty už jsou za celkem pálku). Bohužel zvukově se nikdy nevyrovnají srovnatelně drahým káblovým. Proč je podmínka bezdrátové a drátové zároveň? Takových modelů je naprosté minimum a výrobci si na ně nechají nechutně zaplatit. Nestačí pouze s odpojitelným kabelem?

Za podobné peníze by jsi měl high end v Shure 940 nebo levnější Shure 840 a ještě ti zbyde, která jsou kvalitou úplně jinde a mají odpojitelný kabel, vyměnitelné náušníky či můžeš si u nich jednoduše vyměnit kabel za jiný. Nejsou wireless a mají o něco větší přítlak a tím končí jejich nevýhody.

http://www.headphones.cz/inshop/domaci/ ... srh940.htm
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
radekhgt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2012
Bydliště: Slovakia

Re: Poradte sluchadla k TV 150-200€ (do 6000Kc)

Příspěvek od radekhgt »

Sedim od telky na cca 3 metre a nenasiel som nic schopne co by malo taky dlhy kabel, preto hladam nieco bezdrotove. Ale druhej strane mam obavy ze bezdr. budu opat vypadavat a ked uz dam tolko € tak nech sa aspon poistim tym kablom, hoci ho predlzim. Preto uvazujem nad bezdr. s moznostou prepojit cez kabel.
Velmi do toho nerozumiem, preto uvitam kazdu radu.

Tie senny sa mi pozdavaju ale ked sa nemylim tie RS su uz starsie modeli, hladam nieco novsie. Priznam sa ze som do toho tupec :razz:
CPU: Ryzen 7 7800X3D + RYUJIN II 360 ARGB GPU: Gainward RTX 4090 MB: Asus ROG STRIX X670E-A RAM: Kingston FURY DDR5 32 GB 6000 MHz CL36 RGB PSU: Super Flower Golden King 1kW LCD: LG OLED42C2
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Poradte sluchadla k TV 150-200€ (do 6000Kc)

Příspěvek od CZECHYa »

radekhgt píše:Sedim od telky na cca 3 metre a nenasiel som nic schopne co by malo taky dlhy kabel, preto hladam nieco bezdrotove. Ale druhej strane mam obavy ze bezdr. budu opat vypadavat a ked uz dam tolko € tak nech sa aspon poistim tym kablom, hoci ho predlzim. Preto uvazujem nad bezdr. s moznostou prepojit cez kabel.
Velmi do toho nerozumiem, preto uvitam kazdu radu.

Tie senny sa mi pozdavaju ale ked sa nemylim tie RS su uz starsie modeli, hladam nieco novsie. Priznam sa ze som do toho tupec :razz:
Kabel se dá jednoduše prodloužit nebo existují extension, při kvalitní kabelu není ani 10 metrů problém. Wireless hudba je a bude vždycky horší než přes kabel, zejména v místech kde je více wireless zařízení připojených přes Bluetooth či Wifi.

RS je aktuální model, Sennheiser jinak wireless nabízí pouze různé DJ sluchátka či pecky.

Pokud máš možnost se stavit do nějakého kvalitního audioshopu (třeba Gothic v Brně), tak tam ti přesně poradí na míru i s vyzkoušením, osobně nerad doporučuji konkrétní model, protože každej člověk má jiné požadavky. Dají se doporučit, pouze velmi neutrální sluchátka, která sice nikde neexcelují, ale nemůžou nikoho urazit.

Wireless sluchátka bych bral jen v největší nouzi a zrovna ty uvedené Sony co se ti nelíbili jsou velmi slušné za ty peníze, otec je má už delší dobu a je maximálně spokojen. Pravděpodobně máš vadný přijímač signálu.
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Poradte sluchadla k TV 150-200€ (do 6000Kc)

Příspěvek od blaho »

jasne ze kabel , ked ajtak u toho sedi
radekhgt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2012
Bydliště: Slovakia

Re: Poradte sluchadla k TV 150-200€ (do 6000Kc)

Příspěvek od radekhgt »

Jasne, kabel je kabel, ale zase niesom ziadny audiofil a tak som si myslel za tie peniaze zozeniem nieco slusne, co mi na filmy postaci. Len sa proste bojim wireless po posednej skusenosti. Sony stali 50€, sra* nato... Ale ked zainvestujem 200€ tak nech mam istotu ze ked budu vypadat s nejakeho dôvodu tak použijem kábel.
Wireless dava slobodu nech sa ulozim na gauc akokolvek :mrgreen: Niesom narocny :oops: Necham si to ale prejst hlavou :wink: zatial dik
CPU: Ryzen 7 7800X3D + RYUJIN II 360 ARGB GPU: Gainward RTX 4090 MB: Asus ROG STRIX X670E-A RAM: Kingston FURY DDR5 32 GB 6000 MHz CL36 RGB PSU: Super Flower Golden King 1kW LCD: LG OLED42C2
Brziii
Nováček
Nováček
Registrován: 27. lis 2014

Sluchatka kolem 6000

Příspěvek od Brziii »

Sluchatka kolem 6000, ahoj vsichni, poradte prosim co za sluchatka, chtel bych je mit hlavne nadoma na poslouchani hudby, koukani filmu a obcasne pareni her ale nechci s mikrofonem, ale obcas i na cestovani takze ne primo omaci , takovej mix :) no a cenu kolem 6000 kdyby byli nektere i trosku drazsi neni problem , dekuji za rady :) http://www.alza.cz/sennheiser-momentum-d384725.htm koukal sem po tehlech ale radeji si necham poradit i jinaci, dekuji za kazdou odpoved
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Sluchatka kolem 6000

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Bum.

http://kytary.cz/akg-k-702/HN111746/

Toto by byl můj favorit pro high-end. Pokud to neni nutné, nejdi do uzavřených, protože na kvalitě zvuku se to prostě podepíše. Uzavřený jsou vhodný pouze pokud situacve nedovoluje otevřený, ala práce s velice citlivym mikrofonem, nebo pokud nechceš aby to co ti tam hraje někdo slyšel, či na druhou stranu, a pod.
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: Sluchatka kolem 6000

Příspěvek od dohnalik »

Co posloucháš? AKG nejsou pro každýho.
Breby
Nováček
Nováček
Registrován: 14. kvě 2014
Bydliště: Česká Třebová

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od Breby »

plánuji si koupit k ježurovi malý set, Fiio X1 a sluchátka. X1 už dorazila, ted scháním sluchátka. Mohli by jste mě mohli poradit vhodná sluchátka na poslech doma/práce k tomuto zařízení.
Poslouchám tvrdší rock, metal .....jako Hammerfall, Running Wild, Megadeth, Handgrenade, Rammstein ( mp3 320/flac ).....je mi jedno jestli on/over-ear, ale uzavřená kvůli rušení kolegů hlasitou hudbou. Cena cca do 5k. Zatím mám vyhlídnuté Rock Jaw Acero nebo Beyerdynamic Custom One Pro. Předem dík za návrhy .o))
Intel Core i5-4690K, Scythe SCMG-4000 Mugen 4, MSI Z97 GAMING 3, GEIL EVO LEGGERA Low profile 8GB DDR3 1600, Crucial MX100 - 256GB, MSI GTX970 4G, CORSAIR RM Series RM550 550W, NZXT H440, černá/modrá, AOC i2360Phu, WIN 8.1
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od CageJ »

na rock+metal podla mna sennheiser 500+
z tych lacnejsich 558 taky zaklad

600,650 je optimum
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od xakrurychle »

zalezi odkud jsi...brno praha - sup do audiga, to je naprosta jistota, poslouchat budes ty..
objednat na 14 dní ze sluchátka.net...
sam se ted do audiga chystam, cenu mam taky 5/6 tisic
Breby
Nováček
Nováček
Registrován: 14. kvě 2014
Bydliště: Česká Třebová

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od Breby »

no do Brna to mam 1,5h vlakem, na to jak maji otviraci dobu se tam nedostanu. Jedine si vzit dovolenou a to se mi ji cerpat nechce. Do Prahy min 2,5h plus po Praze, to je uplne pase. Takze jsem odkazan na dobrou radu .o))
Intel Core i5-4690K, Scythe SCMG-4000 Mugen 4, MSI Z97 GAMING 3, GEIL EVO LEGGERA Low profile 8GB DDR3 1600, Crucial MX100 - 256GB, MSI GTX970 4G, CORSAIR RM Series RM550 550W, NZXT H440, černá/modrá, AOC i2360Phu, WIN 8.1
Brziii
Nováček
Nováček
Registrován: 27. lis 2014

Re: Sluchatka kolem 6000

Příspěvek od Brziii »

DOC_ZENITH píše:Bum.

http://kytary.cz/akg-k-702/HN111746/

Toto by byl můj favorit pro high-end. Pokud to neni nutné, nejdi do uzavřených, protože na kvalitě zvuku se to prostě podepíše. Uzavřený jsou vhodný pouze pokud situacve nedovoluje otevřený, ala práce s velice citlivym mikrofonem, nebo pokud nechceš aby to co ti tam hraje někdo slyšel, či na druhou stranu, a pod.
No prave bydlim v sharu a neni tam nikdy klid a otevreny sluchadla asi neni spravna volba jak pises ale samotnymu se akg moc zamlouvaj, a jakto ze se podepise kvalita zvuku na uzavrenych sluchatkach?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Uff, to byl můj tip, nejsem audio expert, ala mam rád kvalitu a poznam prostě "že to hraje líp".

AKG K240 MKII byly moje první solidní sluchátka a oproti šrotu co jsem měl předtim (různý ranom sehnheisery pod 2K to by děsnej skok a tohle je ještě o třídu nad nima. Obecně šlo o to že najednou vše hrálo pěkně by default, nemusel jsem vůbec sahat na ekvalizér, najednou jsem netrpěl na nedostatek basů/středů/vejšek ani na přepaly. Najedno jsem musel z kompu vyhodit X-fi protože jsem poznal jak hrozně vlastně se solidní výbavou hraje a nahradil jí Audiotrak prodigi 7.1 hifi + celkem levnej zesík od Behringeru, ale funguje a hraje to parádně, tyhle sluchátka hrajou parádně ať jsem je zapojil kam jsem chtěl, ale nebudu o sobě tvrdit že mam velkej rozhled. Jsem AKGčkář protože pro mě znamenaly takovej pokrok že se to nedalo srovnávat to za A a za B jsem si na ně zviknul takže to co hraje jinak mi dnes přijde "divný".... takže můj vkus může bejt defromovanej.

Co se uzavřenejch/otevřenejch týče, obdobná sluchátka co jsou uzavřená ve stejné relaci vždy hrajou hůř než otevřená, je to easy důvod. uzavřená = vzduch nemůže volně proudit ven a samotná membrána má pak větší odpor tzn hraje o něco hůře. Já proto preferuji otevřený protože jsem vesměs sám a nevadí mi že to hraje stejně ven jak dovnitř a zároveń mě nikdo jinej neruší. Ale pokud by bylo soukromí či odhlučnění priorita tak holt uzavřený.
Brziii
Nováček
Nováček
Registrován: 27. lis 2014

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od Brziii »

DOC_ZENITH píše:Uff, to byl můj tip, nejsem audio expert, ala mam rád kvalitu a poznam prostě "že to hraje líp".

AKG K240 MKII byly moje první solidní sluchátka a oproti šrotu co jsem měl předtim (různý ranom sehnheisery pod 2K to by děsnej skok a tohle je ještě o třídu nad nima. Obecně šlo o to že najednou vše hrálo pěkně by default, nemusel jsem vůbec sahat na ekvalizér, najednou jsem netrpěl na nedostatek basů/středů/vejšek ani na přepaly. Najedno jsem musel z kompu vyhodit X-fi protože jsem poznal jak hrozně vlastně se solidní výbavou hraje a nahradil jí Audiotrak prodigi 7.1 hifi + celkem levnej zesík od Behringeru, ale funguje a hraje to parádně, tyhle sluchátka hrajou parádně ať jsem je zapojil kam jsem chtěl, ale nebudu o sobě tvrdit že mam velkej rozhled. Jsem AKGčkář protože pro mě znamenaly takovej pokrok že se to nedalo srovnávat to za A a za B jsem si na ně zviknul takže to co hraje jinak mi dnes přijde "divný".... takže můj vkus může bejt defromovanej.

Co se uzavřenejch/otevřenejch týče, obdobná sluchátka co jsou uzavřená ve stejné relaci vždy hrajou hůř než otevřená, je to easy důvod. uzavřená = vzduch nemůže volně proudit ven a samotná membrána má pak větší odpor tzn hraje o něco hůře. Já proto preferuji otevřený protože jsem vesměs sám a nevadí mi že to hraje stejně ven jak dovnitř a zároveń mě nikdo jinej neruší. Ale pokud by bylo soukromí či odhlučnění priorita tak holt uzavřený.
Komar15
Nováček
Nováček
Registrován: 16. pro 2014

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od Komar15 »

Zdravím právě mi doslouzili moje poslední sluchátka... lámu kabely o sto šest.. :/ ale už mne to sere a chci si pořídit neco kvalitního max do 5 000 kč uvažoval jsem nad nějakým headsetem od razeru např razer tiamat 2.1/7.1 mam mikrofon i zvlášť jenže ten taky pomalu dosluhuje (behringerr c1-u) pripadně nejakou trojnožku/stojánek na ten mikrofon by se mi taky hodil dekuju za rady :)
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od xakrurychle »

vyuziti?
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Sluchátka nad 3000 vč. DPH

Příspěvek od CZECHYa »

Komar15 píše:Zdravím právě mi doslouzili moje poslední sluchátka... lámu kabely o sto šest.. :/ ale už mne to sere a chci si pořídit neco kvalitního max do 5 000 kč uvažoval jsem nad nějakým headsetem od razeru např razer tiamat 2.1/7.1 mam mikrofon i zvlášť jenže ten taky pomalu dosluhuje (behringerr c1-u) pripadně nejakou trojnožku/stojánek na ten mikrofon by se mi taky hodil dekuju za rady :)
Komar15 píše:Zdravím právě mi doslouzili moje poslední sluchátka... lámu kabely o sto šest.. :/ ale už mne to sere a chci si pořídit neco kvalitního max do 5 000 kč uvažoval jsem nad nějakým headsetem od razeru např razer tiamat 2.1/7.1 mam mikrofon i zvlášť jenže ten taky pomalu dosluhuje (behringerr c1-u) pripadně nejakou trojnožku/stojánek na ten mikrofon by se mi taky hodil dekuju za rady :)
Ne, headset v této cenové kategorii od Razeru NIKDY, používají odpadní součástky, které neprojdou QA u klasických výrobců audia a účtují si za ně prémiové ceny. A pokud už musí být nutně headset, tak je pouze jediná možnost do pěti tisíc.

http://sluchatka.heureka.cz/sennheiser- ... tAodTxoAZg

Osobně doporučuji spíše koupit kvalitní stereo sluchátka, vykašlat se na marketing ve stylu "hráčská či gaming". K tomu všemu dokoupit stolní mikrofon a je vymalováno. Zvuk bude úplně jinde oproti headsetům.

Zde se výběr odvíjí od požadavků:

-uzavřená, otevřená
- odpojitelný, neodpojitelný kabel
- basová, nebasová
- pohodlná, přenosná, skládací
atd...

Sluchátka se vybírají přesně pro daného člověka, nelze úplně všude paušálně určit co jsou "dobrá" sluchátka, protože tisíc lidí a každej má tisíc chutí.

Pár všeobecně výborných sluchátek v této cenové kategorii, které nezklamou snad nikoho:

http://www.headphones.cz/inshop/domaci/ ... -k-550.htm
http://www.headphones.cz/inshop/profesi ... 70-pro.htm

Osobně doporučuji navštívit pana Kulhánka v Brně(headphones.cz), pokud máš možnost, který poradí s výběrem sluchátek jako nikdo jiný v této republice. Je to sice celkem bručoun, ale pokud za ním příjde člověk s jasnou vizí a trošku orientací alespoň v základní terminologii, tak bezproblémů poradí a nechá vyzkoušet prakticky cokoliv.
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“