Audio sestava gaming a music

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Hef
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006

Audio sestava gaming a music

Příspěvek od Hef »

Hoj,
takže problém je následující:

použití: hraní Apex a Ultima Online :D discord s kamošema.. , časem kytara a muzika + konzumace web obsahu ... (TIDAL, Youtube atd...)

sluchátka G633 začínají umírat :) takže co dál ..

Zvažuju jako bedny k PC už dlouho tento set:
https://www.muziker.cz/m-audio-bx8-d3-audio-set-2

k tomu mám doma sluchátka: AKG K 240 Mk2

+ mám rozestavěny elektronkový zesilovač na sluchátka...

a

mikrofon se mi libí: https://www.czc.cz/hyperx-quadcast-s-ce ... 5a/produkt

otázka je jestli nevzít nějaký mikrofon co je do XLR .. to potom nevím jaký moc ...

a taky si v budoucnu dopřeju zase elektrickou kytaru .. takže pro mě zaujal ten set repro a zvukovka..

Názory?

Cenově do 10-18k ? za vše?

Díky za tipy...
8700k delid 1.34V 5GHz AVXoff2, Noctua NH-d15s, Asus ROG STRIX Z370-F GAMING, 32GB 3200Mhz Predator, RX 6800 XT NITRO+, seasonic prime 850W, Fractal 7 Compact, 5x Noctua,Samsung SSD 970 EVO PLUS, M.2 - 1TB.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Audio sestava gaming a music

Příspěvek od crashPC »

To záleží, co potřebuješ, co místnost, co rodina a sousedi atd. Co máš teď? Co očekáváš? Já si to bez 2.1 dnes vůbec neumim představit. Kvůli rozsahu, kvůli akustickému výkonu, kvůli fázování a odezvě místnosti...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Hef
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006

Re: Audio sestava gaming a music

Příspěvek od Hef »

ono to nejde vidět z toho prvniho příspěvku co chci a co mám ? :-) mě přišlo že jsem to vyspecifikoval slušně :-D
8700k delid 1.34V 5GHz AVXoff2, Noctua NH-d15s, Asus ROG STRIX Z370-F GAMING, 32GB 3200Mhz Predator, RX 6800 XT NITRO+, seasonic prime 850W, Fractal 7 Compact, 5x Noctua,Samsung SSD 970 EVO PLUS, M.2 - 1TB.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Audio sestava gaming a music

Příspěvek od crashPC »

Nenapsal jsi že nemáš bedny, tak jsem se pro jistotu doptal, abych se ujistil.
Ptám se znovu. Jak vypadá místnost, jak je velká a tlumená, kde by měly být situované reproduktory, kolik je na ně místa. Jak mohou být dospělé (a i silné), můžeš si dovolit 2.1...
???

Opravdu specifikace vypadá jinak, než myslíš. Proto jsi se přišel poradit. Třeba nejsem nejlepší rádce, a nebo se Ti i dobrá rada třeba nemusí hodit do krámu. To všechno je možné, ale nevím jak jí chceš dostat, když po hnedle deseti dnech přijde pomoci jediný člověk, a Ty se mu vysměješ. WTaF? :-D
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Hef
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006

Re: Audio sestava gaming a music

Příspěvek od Hef »

crashPC píše: úte 16. lis 2021, 07:52 Nenapsal jsi že nemáš bedny, tak jsem se pro jistotu doptal, abych se ujistil.
Ptám se znovu. Jak vypadá místnost, jak je velká a tlumená, kde by měly být situované reproduktory, kolik je na ně místa. Jak mohou být dospělé (a i silné), můžeš si dovolit 2.1...
???

Opravdu specifikace vypadá jinak, než myslíš. Proto jsi se přišel poradit. Třeba nejsem nejlepší rádce, a nebo se Ti i dobrá rada třeba nemusí hodit do krámu. To všechno je možné, ale nevím jak jí chceš dostat, když po hnedle deseti dnech přijde pomoci jediný člověk, a Ty se mu vysměješ. WTaF? :-D
V žádném případě to nebyl výsměch :-) to nemám v povaze. Pokud to tak vyznělo promiň.

Místnost má 4,5x2,2 m výška klasický panelák 2.3m ? Vstup je na jednom úzkém konci a na druhém je okno. Stůl plánuji na konec místnosti pod okno. Takže repro bude směřovat přes celou délku místnosti (4,5m) směrem ke dveřím, k těm budu sedět zády. . Repro položené na stole. Repro nemám, zvažoval jsem ty M-audia.. Raději bych stereo než 2.1. Místnost není vytlumená vůbec. Rád bych udělal panely na strop. ( tam ještě nevím jak to uchytit :D ) Sousedy neřeším, nejsem kokot, nebude to řvát 24/7 ale jen občas pro radost. V místnosti je na podlaze lino, mám v plánu předělat na dřevo. Koberec nelze, protěž tam makám na kole a z toho je bordel.
8700k delid 1.34V 5GHz AVXoff2, Noctua NH-d15s, Asus ROG STRIX Z370-F GAMING, 32GB 3200Mhz Predator, RX 6800 XT NITRO+, seasonic prime 850W, Fractal 7 Compact, 5x Noctua,Samsung SSD 970 EVO PLUS, M.2 - 1TB.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Audio sestava gaming a music

Příspěvek od crashPC »

Sakra, to je smutné tady. Neodpovídal jsem protože jsem nenašel čas, ne proto, že bych se naštvával.

Pak mi ty M-Audia přijdou jako dost dobrý kompromis. Volba měničů, dělící frekvence, všechno mi to na tu cenu přijde vpořádku. A značka taky normál, z mé zkušenosti cajk.

I tak ale doporučím posnažit se v tom tlumení. Ne všechno musí bejt tlustej matroš. Někde pomúže jen postavit kus nábytku, nebo jiné tříštivé a odrazové plochy. Police narvaná věcma taky dělá divy, těžkej závěs a deka na křesle, každej kousek pomůže do celku docela dost.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Magnuss
Nováček
Nováček
Registrován: 24. lis 2023

Re: Audio sestava gaming a music

Příspěvek od Magnuss »

Vypadá to, že máte na mysli zabijácké nastavení! Tyto reproduktory M-Audio vypadají solidně a HyperX QuadCast je skvělá volba. S ohledem na vaše budoucí plány může být XLR mikrofon všestranný. Rock na!
Epidot
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Bydliště: Šumperk

Re: Audio sestava gaming a music

Příspěvek od Epidot »

Panelák = sluchátka. over.
Audeze Maxwell, jen trošku váží. Lepší zvuk tě bude stát násobky.
13600k+Noctua D15S, MSI Z690 Tomahawk, 32GB Kingston Fury Renegade 3600, ASUS RTX 3070 Noctua OC Edition, ASUS ROG SWIFT PG279Q HW G-Sync, Samsung 990Pro 2TB, 970Evo+2TB, 970Evo+1TB, 960Evo 500GB, Kingston A2000 500GB, Intel 660p 2TB, Crucial M550 256GB, Intel X25-M 80GB, Corsair RMx550, Logitech G502+G815 tactile US, Secretlab OMEGA Classic, RME ADI-2 DAC FS+Denon AH-D9200
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“