5/7.1 sluchatka

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: 5/7.1 sluchatka

Příspěvek od Michal86 »

Mikrofon se dá sehnat i externí. Kazdopadne i sluchátka s mikrofonem dohromady se delaji kvalitni.
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: 5/7.1 sluchatka

Příspěvek od _vuLva_ »

Pokud někomu u takových sluchátek chybí mikrofon, tak ModMic je super věc. Sám tak používám k plné spokojenosti.
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
Fuzo
Nováček
Nováček
Registrován: 30. lis 2009

Re: 5/7.1 sluchatka

Příspěvek od Fuzo »

Creative Sound BlasterX H7 Tournament Edition, černá
HOLLY: Dneska se paří. Faktor pařby je pět.
Fuzo 18. 11. 2018 upravit 1 1
Po pětiletém užívání jsem se rozhodl vyhodit rozpadající se sluchátka ROCCAT Kave 5.1. analog. To znamená 3x 3,5" audio jack. Krmeno kartou SB X-Fi Fatality. Proto budu porovnávat. Po docela dlouhém hledání jsem nenašel důstojného nástupce. Prostě 5.1 se HW nevyrábí :-( (myslím od slušného výrobce). Ale dost bylo breku. Sluchátka jsou udělaná velmi kvalitně (teda k poměru cena/výkon). Oblouk je kovový, docela lehký, zbytek sluchátek plast a umělá kůže. Kromě zdobení náušníků s nápisem SB X . Nemám největší uši ale proti Roccat Kave jsou menší. Polstrování dle recenze: náušníky sluchátek bohatě vybaveny paměťovou pěnou a luxusní koženkou pro maximální možné pohodlí při jejich nošení. Můj názor - proti Rocat Kave se mi v nich po delším hraní 1-2 hodiny neskutečně potí uši. Asi udělám návleky. Další část oficiálního popisu slibuje prostorový Dolby 7.1 zvuk. Byl jsem k tomu hodně skeptický. Ale co se nestalo. Po správné instalaci SW jsem byl mile překvapen. Skutečně ten prostorový zvuk tam je. Nechápu jak to dělají, ale je to tam. Odzkoušeno na hrách Star Wars Battlefield, War Thunder, Battlefield 3 a další. Zvuk je plný a pro moje uši i dost hlasitý. Musíme si uvědomit, že sluchátkový DA převodník se nachází v malé krabičce na káblíku. Kde berou ten výkon? A nehřeje se.Externí nebo onbordovou zvukovku nepotřebujete. Během instalace ovladačů je potřeba si s tím trocha pohrát. Po instalaci ovladače a při pokusu o instalaci o další část sw a to konkrétně BlasterX Acoustic Engine Pro vyskočí hláška, že k PC není připojen kompatibilní produkt. Je nutno po této instalaci restartovat PC. Poté opět instalovat SW. Instalace už proběhne korektně.

Klady
- značka - podpora
- HW provedení
- kvalitní zvuk
- Kvalitní 7.1 zvuk i když nechápu jak to dělají když je na každé ucho pouze jeden měnič.
Zápory
- náušníky mohly být větší a z lepšího materiálu, potí se uši
- instalace SW


p.s. pro všechny odborníky co doporučují normální sluchátka a tvrdí že herní jsou blbost mám jenom jednu otázku. Paříte? Tak to zkuste s herníma sluchátkama a uvidíte rozdíl!
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“