bazarový zesilovač + repro z Hi-Fi

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Orist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: ČB
Kontaktovat uživatele:

bazarový zesilovač + repro z Hi-Fi

Příspěvek od Orist »

Ahoj všem,

Aktuálně poslouchám na PC hudbu přes Genius 5.1 (SW-HF 5.1 5005, 100W rms), mám je již jednou opravované, při zapnutí a tichu trochu hučí, celkově nejsem spokojen s kvalitou a rád bych je nahradil.

Napadlo mě, jestli by nestálo za to, využít staré reproduktory z Hi-Fi věže a pořídit si k nim nějaký bazarový levný zesilovač. Stálo by to za to, jako levné řešení ozvučení PC, abych si polepšil?

Věž mám k dispozici Philips fw-c280/22/34 (2x repro 6 Ohm), manuál k věži je např. zde

Samotnou věž nechci používat kvůli jejím rozměrům.

Díky za názory. Jaký zesolovač by jste případně doporučili? lze něco sehnat do cca. 1000Kč?
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: bazarový zesilovač + repro z Hi-Fi

Příspěvek od Michal86 »

Asi cokoliv bude kvalitou jinde než ty genius reproduktory. Sám je mám a mám stejné problémy jako ty. Hučí. Takže jsem je vzal do práce a mám je zapojené 2.1.

Jak budeš chtít přenášet zvuk z PC? To je dost důležité? Optikou nebo Cinch? Do dvou tisíc něco seženeš. Do tisícovky jsi nejsem tak jistý. Zkus se mrknout na bazoši. Každopádně to tvé repro také není žádná hitparáda 6ohm 2x35W.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: bazarový zesilovač + repro z Hi-Fi

Příspěvek od Shaquille »

Zesik za tisicovku sezenes bez problemu, ale podival bych se na jina fora a je potreba to trosku sledovat.
pro domaci poslech na repro od veze je to docela jedno, treba
http://aukro.cz/zesilovac-pioneer-a-209 ... 24584.html
http://aukro.cz/hifi-zesilovac-sony-ta- ... 13086.html
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Rob
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. srp 2003
Bydliště: Brno

Re: bazarový zesilovač + repro z Hi-Fi

Příspěvek od Rob »

budeš potřebovat tzv. stereo receiver, tj. výkonový zesilovač který je společně s předzesilovačem, na aukru, nebo bazosu toho najdeš dost, ale pozor u starších kousků na pár věcí spojených se stárnutím stroje, vyzkoušej hlavně všechny potenciometry, jestli při otáčení nechrastí nebo nešumí ve zvuku, další věc je vysychání kondenzátorů, ty budou asi u zesilovačů nad 20 let už zralé na výměnu, pozná se to těžko, ale většinou zesilovač ztratí basy. Repasování pak stojí víc než samotný zesilovač. Starší kousky zase většinou hrají lépe než nové ošizené výrobky.
AMD Athlon XP 2100+ @ 3000+ 2340MHz (13x180) AIUHB0301 1.7V | ~ homemade watercooling ~ | EPoX 8K3A | Samsung C 512MB 333DDR CL2 | Gigabyte RADEON 8500 Deluxe MAYA | Hercules Fortissimo II | Seagate Barracuda IV 40GB 7200rpm | DVD Toshiba 16x48x | CD-RW LiteOn 48x12x48x | Motorola SurfBoard 4100E Cable Modem | Enermax 365W | 17" LCD Acer AL732 | sound system YAMAHA GX-500 200W + KOSS
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: bazarový zesilovač + repro z Hi-Fi

Příspěvek od Michal86 »

jinak zkus hifibazar tečka cézet, na starší receivery dávají záruku 1 rok, což je super
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“