Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

Pokud posloucháš převážně akustickou hudbu jako Rock, Metal, Jazz atd, tak bych se opět vrátil k těm Adam F7 ... no strunné a dechové nástroje je dobrej právě ten páskovej výškáč. Je to něco mezi 5' a 8' takže nebudou ani moc durazné na středech ani na basech. Myslím že na to na co to plánuješ to bude fakt solidní posloucháníčko.

Když budeš poslouchat z postele, tak to sice nebude ono, jako když budeš v doporučené pozici pomyslného trojúhelníku, ale i tak to bude nesrovnatelně lepší než na posteli poslouchat ty T20.

Popřípadě vyčíhnout A5x (A7x) z druhé ruky...
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

A3x uz bude naprd? Ja prave cetl srovnani tech malych vs f7 a pry vyrazne lepsi zvuk na tech a3x tak nevim. Ono 10 prispevku jedny bedny vychvali a dalsich 10 zavrhne. Na to aby si clovek vzal aspon 14 dni casu, vyloupil banku a vyzkousel aspon 10 ruznych aby vedel, co se mu libi :D

Co a7 nejake starsi? Pry se dost pouzivaly jako referencni a dost se v te dobe braly.

Co presonus r65 nejaky bazarovy? Ma to taky ten paskovej vyskac



edit: A5x bych mohl mít nové s 5 letou zárukou za 13 900

Presonus r65 taky za cca 13800, ale jen s jedním rokem záruky a taky prý dost šumí.

Vezmu asi teda na zkoušku A5x i když je to tedy přes rozpočet. Ale zase si říkám, nebude je brzdit už ten DAC? :D
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

Ani jedny ty Adam Audio nebudou hrát otřesně. Vše úhel pohledu a individuální názor jedince. Jeden upřednostní A3x, druhej F5 a třetímu se bude zamlouvat spíš poslech z A7. Každej má jiný ucho a svou "představu" co hraje dle něho dobře.

Pokud bych si měl vybrat mezi A5x za 13 900,- nebo kupovat A3x za 13 500,- tak samozřejmě vezmu ty 5tky. Pokud řešíš málo místa, tak možná ty 3jky, ale neni mezi nima zas takovej velikostní rozdíl.
http://www.kdm.co.th/images/adam/adam_ax.jpg
Mají o něco větší středobasovej měnič a ozvučnici, takže budou mít plnější sound.

Presonus jsem před rokem ještě ani neznal a nikdy je neslyšel, takže neporadím.

DAC ani jedny brzdit nebude, to se neboj ...
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

Takze objednany nove Adam a5x, nevim presne kdy prijdou, typek je jeste bude zlouset na sum.

Sem zvedav :)
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

O ten šum si myslím nemusíš u těch Adamů mít strach. Nic méně každej koncák když dáš na plno a dáš v tiché místnosti ucho až k bedně, tak nějakej šum vždy uslyšiš. U nekvalitních výrobců více, u těch kvalitních méně...

Zde něco pro zajímavost ...
https://www.youtube.com/watch?v=FeWPsEVqviI
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

O tenhle sum mi nejde, mne jde o ten, ktery repra vydavaji i kdyz do nich neni nic pripojeneho a potenciometr je na minimu.

Co jsem si psal s tim typkem, tak u presonus tim trpi skoro vsechny, vice ci mene
Naposledy upravil(a) icebosss dne čtv 12. led 2017, 19:07, celkem upraveno 1 x.
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

Aha, tak v tom případě si myslím že to bude bez problému...
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

No uvidime. Vratit je ale uz moct nebudu :D

Ale jako myslim si, ze az se po tech 200 hodinach rozhybou, ze to bude slusne poslouchanicko i z te postele oproti tem t20. Takovy repro ani nebudu umet naladit, kdyz koukam na ten zverinec, co maji zezadu na bednach :D u tech adamu jsou horsi basy oproti presonusu, ale to se da prinejhorsim vyresit nejakym subem ne?
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

Uvidíš že nebude důvod je vracet, pokud nebudou poškozený.

Z počátku ty korekce na zadní straně nech v neutrální poloze, s tím si hraj až budou rozehraný. To se týká hlavně toho středobasáčku, až bude pořádně rozhýbanej, tak nouze o basy nebude. Oproti těm T20 ti polezou oči zďulků co z toho leze. Budeš poslouchat svoje starý věci a v nich oběvovat zvuky který tam předtím nebyly :D

Kdyby ti ty basy i tak náhodou nestačily, tak to samozřejmě subem podpořit můžeš, jen ale bacha, že když k tomu dáš sub za 2 000,- tak to spíš degraduješ než abys tomu pomohl.... ale to bych zatím neřešil...

Už teď ti závidím, mít prachy na víc tak je k PC pořídim hned taky ... :wink:
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

Mne jde hlavne o takovy ten pevny a uderny bas, nez ze by se musely trast sklenicky v kuchyni :D

No ja puvodne ani taky takhle drahy neplanoval, nejdriv to bylo max 5 tisic, pak 7, pak teda do tech deseti a najednou jsem na 14 :D a taky zrovna nemam prachy nazbyt, ale nako doufam, ze je menit uz nebudu a zaruka je na ne 5 let.,a pc je muj konicek, takze clovek dost narve do nej, vodniho chlazeni atd. Proto jsem chtel bedny, co nesumi, v pc mam v iddle vse zastaveny a i misto hdd pouzivam na data ssd, protoze mi vadil jejich sum :D

Chtel bych byt nekdo, komu pripada treba noctua na 1300 otacek jako ticha, usetril bych spousty penez :D
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

Tak to můžeš bejt v klidu. Adam má právě pevné, přesné a velice srozumitelné basy díky koši středobasáku ze skelných vláken, který je lehký a tuhý, tím pádem pohon driveru má velkou nadvládu nad membránou a neleze z toho žádné huhlání nebo nepřesné duněni.

Tak je to vždy, začne se s rozpočtem u max 5k a končí to pak na 15k :mrgreen:
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

Jojo to uz jsem cetl,no uvidime, nevim presne, kdy dorazi :) pak dam echo z dojmu
Vorenus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od Vorenus »

Zdravím, tak jak Adamy - už dorazily a jaké jsou dojmy? Taky o A5X začínám uvažovat. Sice v naprosté většině poslouchám na sluchátkách, ale občas je to nepraktické a rád bych nějaké aktivní monitory s neutrálnějším zvukem. Donedávna jsem byl rozhodnutý pro Audioengine A5+ http://recenze.puschpull.org/audioengine_a5plus/ takový normální mainstream k PC, ale ty A5X by měli být zase trochu jinde. Jen jsem je neviděl levněji jak za 18k/pár ... můžu se optat, kde se dají pořídit za 14k? Asi budu muset trochu přišetřit ...
CPU: i7-6700K, RAM: 16GB Corsair Vengeance LPX Black 3200, GPU: GTX 1070 Gainward Phoenix GS, MB: Asus Z170 Pro Gaming, SSD: MX100 256GB+M4 128GB, HDD: 3TB Toshiba E300, zdroj: Seasonic X-660W Gold, Case : Define R4 Black, Monitor: Dell U2515H, Zvuk: USB DAC CARAT-Topaz Signature + Audio-Technica A900x
Andre1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2008
Bydliště: Žilina

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od Andre1 »

skoda, ze som temu nevidel skor
focal alpha 65 su naj ;)
ak adam tak radsej F7 nez A5x, kedze A7x su mimo cenu
velmi zaujimave su este Fluid Audio FX8
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

to teda radši A5x než F7, ty jsou trošku o třídu či dvě níž, zatím jsem je nekupoval, nějak z toho sešlo protože byla delší čekací lhůta a peníze jsem zas použil jinde
Andre1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2008
Bydliště: Žilina

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od Andre1 »

ten 5" je proste malo a so 7" sa to porovnavat neda
mam napocuvane v studiu a5x,a7x,f7 a doma mam f5, tak viem
ale fakt zbytocne sa o nich bavit, ked su tu vyrazne lepsie focal alpha 65, a oproti 5" adamom potom alpha 50
tiez ak je moznost skusit Fluid Audio FX8, nebat sa toho 8" ked je to coaxial
u mna je to focal>fluid fx8>adam ax a f

a k tomu ze Fka su od adamu odpad ti napisem asi tolko, ze HD700 su nepodareny odpad od sennheiseru, tam su dobre az HD800 S alebo modnute HD800
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

Stačí projít nějaké recenze, vždy vyjde A5x lépe, F7 je odpad..

Já měl ty senny za 9k což je myslím v té ceně top co se dá sehnat v poměru cena, zvuk.

Jasně jsou lepší sluchátka, ale já na to nemám abych si kupoval hd 800s za 20k. Na moje domácí použití mi bohatě stačí hd 700. To rovnou můžu říct, že všechny sluchátka jsou sračky, protože Sennheiser Orpheus jsou nejlepší, sice stojí 55k USD ale jsou nejlepší :)

Náhodou HD 700 byl skok od hd 600/650, který jsem měl. Co čtu po netu tak ty hd 800 taky nejsou nic moc a při přímém srovnání se lidem i víc líbí ty 700. Co člověk to jiný vkus. Já zatím nemám potřebu měnit.

Jinak F řada je odpad, jedině A3,5,7x. Ke kompu už je celkem zbytečný mít 7" bedny, kor pokud můžu mít ty A5x za super cenu
Andre1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2008
Bydliště: Žilina

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od Andre1 »

ako mne to je fuk, ak budes mat raz moznost porovnat pochopis :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

já nepotřebuju nic porovnávat, až budu chtět, tak to udělám neboj
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“