Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

Ahoj, potreboval bych poradit aktivni monitory k pc, na hudbu a obcas filmy a hry,kdyz se mi zrovna nebudou chtit davat sluchadla. Sluchatka mam sennheiser hd 700, takze bedny nechci nejaka chrcitka, ale zase nechci aby me to zruinovalo.

Mam par pozadavku. Nemusi byt nejake obri a nesnesu, pokud bedny nejak chrci ci sumi atd.

Byl jsem rozhodnutej pro presonus e5, ale hodne uzivatelu si stezuje na white noise a to bych nerad.

V bednach a zapojeni se vubec nevyznam, proto chci poradit i zvukovku, muze to byt i externi bedna pres usb a do toho zapojit jacky nebo to co bude nejlepsi.

Cenu bych rad tak tech 10 tisic, asi i se zvukovkou, podle toho, co mi doporucite.

Recenzi a srovnani sem prosel mraky a kazdy doporucuje neco jineho, takze jeste bych rad slysel nazor zde.

Behringer, Krk Rokit nechci.
Yiakubou
Nováček
Nováček
Registrován: 06. kvě 2016

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od Yiakubou »

Ahoj,

jsem naprosto presvedcen, ze by si byl spokojen s tim co mam ja.

- Focal XS Book - near-field aktivni repro, kompaktni, skvele vypada a do 10 tisic jsem jeste neslysel nic lepsiho. Srovnaval jsem to v dobe porizeni s podobnymi repraky od Bower-Wilkins (uz si nepamatuju model), a Focal mi prisli jeste o chlup lepsi s tim, ze ty BW stali 13 tisic! Focal jsem poridil za 8 tisic s DPH pres Apple oficialni e-shop. Problem je, ze se u nas uz nedaji sehnat. Asi bys musel pres nejaky specializovany Hi-Fi kram, co Focaly u nas distribuuje, nebo v zahranici. Taky je mozne, ze Focal tento model uplne vyradil, nebo nahradil necim novejsim, ale jeste jsem nic nikde nevidel. Opakuji, nic lepsiho jsem pod 10 tisic jako vhodne repro k PC neslysel. Za vyhodu povazuji i to, ze nemaji prilis sterilni projev, jako nektere repro spise urcene na monitoring. Recenze zde

- Jako zvukovku pouzivam Creative Sound Blaster X-Fi HD - cca 2 tisice, solidni zvuk na danou cenovku a hlavne maji velmi dobry sluchatkovy predzesilovac, coz udela tvym Sennheiserum dobre. Je to uz hodne stary model, ale v tomhle odvetvi a v techto cenach se to moc nemeni, resp. neni uz tam moc co vymyslet.

Kdybych tohle resil, tak bych nic neresil a koupil bych si tenhle set znovu. Kdybys ty Focaly nekde sehnal, je to dle meho jasna volba (o ktere vi jen malo lidi).
Asus Z170 Pro Gaming, i5-6600K@4.4GHz, HyperX 16GB@2666 MHz, Gigabyte RTX 2080 GAMING OC 8GB, Samsung EVO 850 500G + Patriot Burst 960GB + Seagate HDD 2TB, AOC AG271QG@165Hz, Logitech G810 + G903 + PowerPlay, Sound Blaster X7, Schiit Bifrost Multibit + Valhalla 2 + Focal XS Book + Sennheiser HD 650, LG OLED B8 55 + PS4 Pro
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

No k senum mam dac za cca 15 litru, ty bych z obyc zvukovky ci integrovane nekrmil :D

Diky za tip, ale nechce se mi shanet neco nedostupneho, spis preferuju z aktualni nabidky, co mohu vyzkouset a pripadne bezproblemu vratit pokud se mi nebude libit jejich projev a nebo budou chrcet
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

Osobně bych oželel zvukovku (třeba pro zatím) a investoval těch 10k jen do těch monitorů.

Vybíral bych asi z těchto tři:

https://www.audiotek.cz/yamaha-hs5-29279.html

https://kytary.cz/adam-audio-f5/HN145463/

http://www.prodance.cz/mr8-mk-iii.html

Poslechově hodně dobrý jsou ty Adam F5, pokud kladeš důraz na mohutné basy (nevím co posloucháš za žánr hudby) tak jsou na tom dobře MR-8 MKIII.

Jelikož píšeš že máš Sennheiser HD700 a k tomu DAC za 15k. Tak asi nebudeš úplně hluchej a tím pádem i možná náročnější na výběr těch monitorů, takže jak už zde bylo psáno v jiných vláknech, nejlépe si je jdi někam poslechnout, pokud je možnost. Každému sedne něco jiného.

Já mít doma tvoje sluchátka a DAC v ceně 30k, tak pořídím minimálně toto:

https://www.audiotek.cz/adam-audio-f7-25076.html

jsou v té akci i za dobrou cenu ...


EDIT:
https://www.adam-audio.com/en/f-series/f7/
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

co jsem četl, tak F serie je prý odpad od Adama, nesrovnatelně lepší jsou ty A7x, ale trošku jiná cena no..

Hele pokud mám dac se sluchátkovým zesilovačem. Sluchátka mám zapojená přes 6.3 jack, zezadu je pak pak RCA výstup, jdou do toho zapojit bedny nebo to je blbost?
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

Odpad to neni v žádném případě. Samozřejmě A7x jsou jinde, ale seš tam za 30k. F7 za tu cenovku jsou dobré bedničky. Ono jestli seš až tak náročnej, tak nemůžeš samozřejmě vybírat monitory za 10-12k pár. Pak si musíš teda hodně připlatit abys měl na 2ks aspoň těch 30 000,-

A nedávej vždy na to co někde někdo napsal, třeba je zvyklej na monitory za 100 000+, pak je jasný že na F7 řekne že to neni nic moc.

Jestli máš možnost, tak říkám nejlépe někam zajet a poslechnout před koupí. V Praze v Prodancu mají třeba takovou posluchárničku, kde ti postavěj pár kousků tvého výběru a můžeš porovnávat.

Já tam tenkrát kupoval Tapca S8. Adam Audio jsem měl na porovnání myslím že A5x a ty oproti těm Tapcum hrali opravdu líp. Já jsem ale s ohledem na požadavek nižšího spektra a podmínky že k tomu nehci sub vzal ty Tapca. S kterýma jsem byl doma pak nadevše spokojen. Ono když to pak doma nemáš s čím porovnávat, tak to hraje výborně...
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

icebosss píše:Hele pokud mám dac se sluchátkovým zesilovačem. Sluchátka mám zapojená přes 6.3 jack, zezadu je pak pak RCA výstup, jdou do toho zapojit bedny nebo to je blbost?
Nevím co máš za DAC, ale teoreticky ten RCA výstup bude na koncák / aktivní monitory atd.
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od morke »

Mackie ne, měl jsem MR6 a při vyšší hlasitosti rezonovaly. Před přechodem na zesilovač a bedny jsem měl jedinou možnost, Yamaha HS 7: https://www.thomann.de/cz/yamaha_hs_7_bundle.htm.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

No mám Nuforce udh 100, pokud se v tom vyzná, tak na to mrkni, abych zbytečně nekupoval zvukovku pokud je slušná v tomhle a půjdou k tomu připojit i ty monitory.

Poslechnout asi nemám kde, jsem z České Třebové a tady nejspíš v okolí nic takového nebude.

Jinak u nearfieldů asi nebude přednost v hlasitém poslechu ne? Mám taky sousedy, takže si moc často nemůžu dovolit pouštět věci nahlas, spíš to bude na ty filmy, občas i tu hudbu, když nebudu chtět nasazovat sluchátka a budu poslocuhat třeba z postele.
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

Jj, je to klasika linkovej výtup, na kterej můžeš připojit předzesilovač, koncák a samozřejmě i ty monitory.

O hlasitost určitě nejde. Ono čím víc výkonu z beden budeš chtít dostat, tím víc se budeš blížit do jejich skreslování. Při poslechu nearfieldů ve správné vzdálenosti a rozestavění, ti bude bohatě stačit 2/5-3/5 výkonu. Měl bys je mít od ucha tak 1-1,5m a při takové vzdálenosti neni třeba na sebe pouštět 105dB.

Studiové monitory ti podají krásnej poslech i při nízkých hlasitostech ...
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

ještě si říkám, jestli ma cenu jít do nějakých dražších i kolem 10 tisíc, do teď jsem vydržel u Creative Gigaworks T20, ale už začaly chrčet.

Hlavně kvůli tomu, že tu určo nebudu mít ideální akustiku a ta se mi nechce řešit + místo na bedny taky nemám kdo ví jaké. Mám rohový stůl, takže tu mám hned zeď a nebyly by ideálně postavený a byly by celkem blízko zdi, na stůl by se mi nevešly, takže bych stejně asi pořídil nějaké stojany.

Takže ta Nuforce mi udělá tedy lepší službu, jak nějaká zvukovka typu Xonar DX, STX atd?

A co ty tapca s8 či S5?

Dají se koukám sehnat i bazarové za celkem slušné ceny.
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

icebosss píše:Takže ta Nuforce mi udělá tedy lepší službu, jak nějaká zvukovka typu Xonar DX, STX atd?
osobně si myslím že ten DAC bude lepší než nějaká zvukovka za 2000,-

Jak velké monitory a kolik za ně chceš utratit už musíš rozhodnout sám. Když ale máš sluchátka a DAC za xx tisíc, tak bych nešetřil a nekupoval monitory za 3000,- abys pak nebyl zklamanej.

Pokud nemáš moc místa a stačej monitory např. s 5' středobasem, tak ty S5 udělaj dobrou službu.
Nejdou ale tak dolu jak S8, u těch neni takřka potřeba subwooferu.
Pokud ani nevadí něco z druhé ruky, tak se občas ty Tapca někde v inzerci oběvěj.
http://www.midi.cz/inzerat/176810/tapco ... -monitory/
https://hudba.bazos.cz/inzerat/69181282 ... co-s-8.php

Jinak se třeba na tom webu MIDI.CZ rozhlídni v kategorii HARDWARE - zesilovače, reproduktory a hifi.
Tam je těch monitoru na prodej víc, třeba tam něco najdeš.
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

Jak rikam, prechazim z Creative mrzaku t20, coz jsou bedny za 1500 a k tem filmum se to prezit dalo, takze pokud ty monitory budou nekolikrat lepsi jak tyhle sity, tak to moje usi asi zvladnou, preci jen hlasity poslech je trochu neco jineho jak ve sluchatkach.

Spis mi jde o to, abych nekupoval zbytecne drahe, kdyz nemam vyresenou akustiku a ty monitory nebudou v idealnim trojuhelniku smerem ke mne.

Jak jsou na tom ty s8 s nezadoucimi zvuky typu brum, white noise atd? Pry s tim celkove maji aktivni monitory problem a ja zas nerad vypinam a zapinam repro, mam totalne nehlucnej komp v iddle, ze jsem musel vyhazet i hdd a nahradit je ssd, protoze mi vadilo to sumeni na pozadi. Bydlim na vesnici, takze je tu uroven hluku mensi a slysim kazdy sumeni, piskani, vrceni atd.

Jinak bazar mi nevadi, pokud budou v lepsi cene a kvalite nez to, co mohu koupit nove. Vzdy mi jde o to vytriskat maximum za stanovenou cenu. Ne ze bych za ty monitory nemohl dat 20 tisic, ale prijde mi to zase zbytecny na ten obcasny film a hudbu. A kdyz uz bedny, tak aby neco vydrzely, nez chrastitka za 2 tisice a ty zas za 2 roky menit, ze odesly do haje.
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

Když jsem měl S8, tak jsem žádnej brum, bzuk, šum nevnímal. Pokud nebudeš vestavěnej zesilavač/e dávat na potenciometru na max, tak žádnej pazvuk neuslyšíš. Proto myslím je lepší pořídit lepší a výkonější monitory, který dáš na 3/5 jejich výkonu, pak se neoběví žádnej šum.

Měl jsem je v místnosti 4x4m obehnanou závěsama kolem dokola, takže místnos byla utlumená, bez odrazů. Monitory jsem měl v trojuhelníku o delce stran tak 3m. Poslech a tvorbu hudby jsem si na nich užíval...
Na elektronickou hudbu, Hip Hop atd jsou ideální ohledem na podání spodků a to i při min. hlasitosti. Když je nakrmíš tak umějí i zahýbat žaludkem... Ono 112dB neni žádnej šepot, jsou to ale docela macci, jedna bedna jestli si dobře vzpomínám kolem 15kg.

Tady máš nějaký čtení o S8 a porovnání s S5
http://www.music-store.cz/recenze/tapco-s8
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
marvinnrv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. bře 2010

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od marvinnrv »

Pro představu rozdíl mezi S5 a S8
https://reverb-res.cloudinary.com/image ... nrozgr.jpg
MB:Asus Crosshaier III - CPU:AMD Phenom II X2 550 Black Edition, odemčený na X4 3.7GHz - RAM:Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 - GPU:Asus GTX570 Direct CUII - HDD:128GB SSD OCZ Agility + WD 1TB + WD 2TB - DVD/RW:Asus DRW-24B1LT - zdroj:LC Power LC6600GP 600W - CASE:Coolermaster HAF922 - LCD:Acer X243H 24"
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od Don »

Dobre tema :) U monitoru jak sednes kousek dal... jak jsi psal treba zalezes do postele, tak uz to neni nic moc. Sam jsem pred lety vybiral regaly okolo 10k, byl jsem si poslechnout i drazsi, ale na vetsi vzdalenost nez ten 1-2 metry to uz neni. Jestli mas HD700 tak se obavam, ze ti to nebude stacit, na to co jsi zvykly.

Dalsi problem je, ze chces aktivni. V teto cene neni prakticky zadny pouzitelny vyber. Mozna ty starsi velky Tapca, od Yamahy jsem neslysel nikdy nic dobreho od malych po velke. Ale i tak tam muze byt nejaky brum nebo sum. Me by se libily treba Dali Zensor 3, ale ty uz jsou pasivni. Jestli chces sedet dal, regaly to neuhrajou.

Doporucuji si udelat vylet, preci jen to neni par tisic a poslechnout. Nechces to vyhodit do kanalu ne ;) Na druhou stranu se priprav, ze skoncis v uplne jinych cenovkach ;)
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

To uz jsou sakra macci. Spis budu koukat po tech 5tkovych modelech. Ty 8 by mi urvaly hlavu a hlavne uz jsou fakt dost neskladny.

Ja posloucham spis rock, metal a obcas i jazz.


Treba jeste nekdo hodi nejake navrhy na slusne 5.

Edit.

Don:
Spis ty aktivni no, kor pokud to budu moci propojit s dacem, nez zase kupovat dalsi bednu, do ktere to budu zapojovat.

Jak rikam, 2 roky sem vydrzel na tech gigaworks a nedalo by se rict, ze bych pri filmech umiral :)

To audio je strasny to vim, mel jsem senny hd 600 a rikal jsem si, to jsou sluchatka na cely zivot. Ale pak ve mne zacalo vrtat a objevil js vyhodnou koupi, takze me upgrade z hd 600 na hd 700 stal 4 tisice, no pak ale padlo dalsich 15 tisic na dac se sluchatkovym zesilovacem, protoze uz jsem to nechtel krmit z xonaru Dx. Ale uz jsem si to musel zarazit, ty upgrady uz nejsou tak zvukove vyznamny, ale o to stoji dalsi upgrade 2x tolik. A to jen dobre kabely stoji snad tolik a vic, nez sluchatka a samotny dac.

Takze uz se chci pohybovat v rpzumne mire a kdyz bych si to jel poslechnout a pak slysel zase drazsi modely, uz bych byl nasranej, ze zase musim investovat do tech, co se mizvukove libi vic.

Takze spis nejake objednam, necham je tech 100 hodin rozehrat a pokud se mi budou libit, necham si je.

Myslim, ze by mohly zvladnou i ty 2 metry takovyhle 5kovy bedny, preci jen to nejsou geniusy za 1000kc.
Naposledy upravil(a) icebosss dne stř 11. led 2017, 17:53, celkem upraveno 1 x.
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od Don »

Kdyz poslouchas i jazz tak bys mel mit neco "vicepalcove" ;) tech 8 a mala budka bude malo :P
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od icebosss »

Ten jazz spis okrajove a vzdy si to muzu pustit na sluchadlech. Fakt nic ohromnyho nechci :P
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od Don »

Ja taky hral 5 let na Encore P160 :P T20 jsou bedynecky k PC. Jedine jeste co bacha, tak, ze ty Tapco maji basreflex vzadu ;) Precti si tu recenzi, lze s ni dobre souhlasit.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“