Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Vorenus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od Vorenus »

andrejsvk: Díky za tip, jsem si všimnul, že je dost tlačíš i na AVMania fóru a že toho máš dost naposloucháno. Recenze mají skvělé a vesměs vyznívají ve smyslu nej cena/výkon ve své třídě. Celkem se mi podle popisovaného projevu zamlouvají. Mohl bych se zeptat na pár otázek:

- Nemají ty 6,5" už basy na úkor středů? Popř. nejsou příliš analytická? Myslím, že jakákoliv horší nahrávka se stává neposlouchatelná, jako je tomu u některých hodně analytických sluchátek?

- Nakrmím je v pohodě z Carat Topaz Signature skrze RCA?

- Nebudou 6,5" velký problém v malém pokoji 4,5x3,5 m? Mám PC v obýváku a u přítelkyně mi žádné bass trapy ap. neprojdou : )

- Jestli jsi je slyšel naživo, mohl bys pls stručně popsat, čím tě tak přesvědčily, že je v dané cenové kategorii považuješ za top?

Díky moc.
CPU: i7-6700K, RAM: 16GB Corsair Vengeance LPX Black 3200, GPU: GTX 1070 Gainward Phoenix GS, MB: Asus Z170 Pro Gaming, SSD: MX100 256GB+M4 128GB, HDD: 3TB Toshiba E300, zdroj: Seasonic X-660W Gold, Case : Define R4 Black, Monitor: Dell U2515H, Zvuk: USB DAC CARAT-Topaz Signature + Audio-Technica A900x
Andre1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2008
Bydliště: Žilina

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od Andre1 »

sry ze tak neskoro pisem, nejak som si nevsimol prispevok

az 8" maju basy na ukor stredov, 7" su ok
vynimka su 8" coaxialy ako tie Fluidy
analyticke su repro(aj sluchatka) s nedostatkom basov alebo s privela vyskami, napr yamahy, dynaudio,...
u focalov a adamov fakt nehrozi, dokazu aj z mp3/youtube dostat maximum

jj ten ich nakrmi vpohode a dostanes z nich takych 80%, co je dost
potom az niektore nove prevodniky od 7000kc z nich dostanu maximum

uplne vpohode aj do 3x4m, minimum je pri 6,5" len mat menice aspon 60cm od seba, cize ideal stojany za stolom, staci ti tam na ne 20cm https://www.thomann.de/intl/sk/millenium_bs500_set.htm

budem robit podrobny navod ako skalibrovat repro meracim micom UMIK-1, ale aj bez neho mozes kludne stiahnut basy s eq na problemovych frekvenciach, netreba z toho robit hifisticku vedu..

hlavne dynamika/udernost zvuku a cistota/vykreslenie basov, od stredov hore je to potom nastejno ako adamy, max vyrovnane, ciste, nic netaha za usi
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od zombux »

po zkušenostech se zvukovkami důrazně doporučuju pořídit řešení, které umožňuje symetrické (balanced) připojení, tj. žádné RCA, ale hezky TRS nebo XLR. v momentě, kdy po USB běhají interference a v reprácích cvrliká při každém pohybu myši, změně na monitoru nebo operaci na disku, tak je to fakt na pěst.
vyzkoušel jsem E-MU 0404 USB, to byla dobrá zvukovka, jen z nějakého důvodu vždy po nějaké době přestala zvučit ve Windows a bylo třeba ji vypnout/zapnout.
další v řadě byl Audiotrak Prodigy Cube, super produkt, kterej fungoval jak z praku bez driverů jako SPDIF zařízení, nevýhodou byl divný zvuk "jak zpod kýblu", který následně potvrdily i další SPDIF zařízení typu Audinst Hud-mx1, takže no-go.
nakonec jsem se usadil u Asus Xonar U7, ten fungoval moc hezky. alespoň se starými studiovými monitory.
po jejich chcípnutí jsem pořídil jiné (v kategorii do 10tis za pár se mi zamlouvaly M-Audio BX8 D3, jenže těm tak zoufale bzučelo trafo, že jsem je obratem vrátil a vyměnil za JBL LSR305, ty jsou v tomhle směru bez problému a na ozvučení místnosti mi 5" kolem a kolem stačí). jenže - na rozdíl od starých Alesisů oba tyhle modely trpí na interference na USB sběrnici.
tak jsem to nakonec vyřešil cestou Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen se symetrickými výstupy. hraje to skvěle, bez výpadků a má to úžasnou dynamiku. že jsem si to nekoupil už tehdy dávno, mohl jsem mít svatej pokoj :)

edit: kromě interferencí mě nebaví šum tweeteru... je to únosné natolik, aby mě to nepřivádělo k zuřivosti, ale stejně ty JBL časem asi nahradím za něco jiného, co bude fakt "dead silent". vím že u analogových zařízení to je problém a ani to nemusí být nepřímo úměrné cenovce, ale sakra vždyť ty nebožky Alesis nešuměly prakticky vůbec, takže to musí být konstrukčně možné :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Aktivni monitory k PC + zvukovka do cca 10k

Příspěvek od crashPC »

Skvělou zvukovku jde udělat i nesymetricky, ale jinak souhlasím. Cokoli nad 3000Kč už nezaslouží kupovat, pokud to nemá symetriku :-D
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“