Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Ptak666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2008
Bydliště: Liberec

Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Ptak666 »

Zdravím Vás lidičky,
Potřebuji poradit. Odešly mi sluchátka do věčných lovišť. ( https://sluchatka.heureka.cz/steelseries-61053/ ) A doma mi zůstaly snad nejvetsi shit ever ( https://www.czc.cz/genius-gx-gaming-hs- ... 26/produkt ) . Opravdu silenej zvuk oproti tech Steelseries, nejde ve hre slyset nic ani kdyby vedla Vas pochodovala armada. Normalne si pripadam, jak kdybych hral se zavrenyma ocima. Koukam na sluchatka a vyhlidl jsem si jedny, ktere se mi libi a zatim jsem se na ne docetl samou chvalu. A jsou to tyto ( https://www.czc.cz/sennheiser-g4me-one- ... 56/produkt ) . No, zajimal by me Vas nazor. Jelikoz moc temto vecem neholduju, tak tomu moc nerozumim. Ale nekde jsem cetl, ze zalezi hlavne taky na zvukove karte aby vyuzila potencial sluchatek. Proto se Vas ptam, bude moje zakladni deska se zvukovkou dostacujici? ( https://www.czc.cz/asus-rampage-v-extre ... /…/produkt ) : Dokonce jsem nekde zaslechl, ze kupujou i externi zvukove karty od Creative sound blaster. Jednou jsem ale jednu od nich mel (zvuk sice super !!) Ale odesla mi asi po pul roce a druha reklamovana taky. Tak ze od nich uz asi nic nechci. ale uz je to par let zpet. Proto se Vas ptam, co ty sluchatka? je to O.k.? A co ta moje deska, da je? (prehraje to na "max" ). Budu rad za kazde Vase info. Dekuji Vam.
Edit: Necham si i klidne poradit nad sluchatkama ktera nejsou " herní " . Protože vím, že tzv. "herní" jsou predrazene šroty....
Mainboard: ASUS RAMPAGE V EXTREME/U3.1 - Intel X99 , CPU:Intel Core i7-5820K 3.3GHz, RAM: Kingston HyperX Savage Black 32GB (4x8GB) DDR4 3000, GPU: ASUS STRIX-GTX980TI-DC3OC-6GD5-GAMING, 6GB GDDR5, PWRS: OCZ ZX Series 1250W , OS: Win7 64bit,COOLER: Noctua NH-D14, CASE: Zalman Z11 NEO, modrá/černá , HDD: Transcend SSD370S - 512GB, Seagate Desktop SSHD - 2TB, Monitor: ASUS ROG PG278Q - 3D LED monitor 27"
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Walker1134 »

Já nejsem audiofil, ale měl jsem audiotechnica ATH500, ty jsem jaksi rozbil a teď jsem si koupil Xcloudy a jsem spokojený, libi se mi ten mikrofon oddelavaci...
https://www.czc.cz/hyperx-cloud-cerna/155025/produkt
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Fidor »

Cloudy jsou ok, Kingston si je nechava vyrabet od Takstaru (vyrobce sluchátek).
Za mě Sennheiser gsp-300
https://www.czc.cz/sennheiser-gsp-300-c ... 14/produkt
Na doporučení na jinem foru si je koupil kamarad a jsou super, mají vyborny mikrofon jako dražší game one a game zero modely. Sice jsou to plastaky ale jsou neskutečně pružné a vydrží.
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
kupco
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. dub 2006
Bydliště: Praha

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od kupco »

Neviem ake hry hravas a ako velmi hladis na peniaze, ale ak sa chces orientovat podla pro hracov, tak by si sa mal pozriet po HyperX Cloud II
https://www.czc.cz/hyperx-cloud-ii-cerv ... 27/produkt
ale dost pouzivane su aj tie Senny, co si postoval.
Pre info: http://on-winning.com/cs-go-config-setu ... vity-pros/
CPU: Intel Core i7-13700K, CPU cooler: Noctua NH-D15S chromax.black, GPU: GAINWARD GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI, RAM: Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6400MHz CL32, SSD: Crucial P5 Plus 2TB, CASE: Fractal Design Torrent Compact White TG Clear, PSU: ASUS ROG STRIX 1000W GOLD, LCD: ASUS 27" PG279Q, KB: Corsair K70 Cherry Brown, MOUSE: Logitech G502 Proteus Spectrum, NTB: ASUS Zephyrus G14 (RTX2060),
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od racecar »

Len si niesom isty ci priplacat za II ma zmysel.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Walker1134 »

Ty XcloudII mají navíc jenom "7.1" ne? Jinak vypadaji uplně stejně i podle parametrů...
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od racecar »

Ano, ten umelohmotny prznic zvuku.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Ptak666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2008
Bydliště: Liberec

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Ptak666 »

Víte jaká je nejvetsi sranda? Ty steelseries jsem odepsal kvuli tomu, ze odesel kabel a uz neslo pravew sluchatko. Tak jsem nasadil ty Genius GX-Gaming HS-G700V a shit jak prase. Normalne jsem kvuli tomu vypnul hru. No, napadla me jedna vec. Zapichnul jsem tam normalni sluchatka z telefonu (iPhone) a zvuk uplne luxusni :D Tak ja jako nevim. Zeptam se Vas. Ma cenu vrazet prachy do tzv. "hernich" sluchatek? Nebo spis koupit nejake AKG atd. Bez mikraku?
Mainboard: ASUS RAMPAGE V EXTREME/U3.1 - Intel X99 , CPU:Intel Core i7-5820K 3.3GHz, RAM: Kingston HyperX Savage Black 32GB (4x8GB) DDR4 3000, GPU: ASUS STRIX-GTX980TI-DC3OC-6GD5-GAMING, 6GB GDDR5, PWRS: OCZ ZX Series 1250W , OS: Win7 64bit,COOLER: Noctua NH-D14, CASE: Zalman Z11 NEO, modrá/černá , HDD: Transcend SSD370S - 512GB, Seagate Desktop SSHD - 2TB, Monitor: ASUS ROG PG278Q - 3D LED monitor 27"
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Nerdis »

Tak jde o prioritu, že buď chceš zvuk nebo chceš bejt "cool" s " rgb gaming" sluchátkama. :D
Dokážu celkem pochopit, když někdo chce mít sluchátka s mic, tak sáhnou po headsetu. Ale teď už se dají dokoupit ty přídavný mikrofony.
Já preferuju senn (ale ne ty gaming) a k tomu stolní mic.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od racecar »

Ak nepotrebujes mikrofon na hlave tak nieje dovod kupovat gaming headset. :)
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Ptak666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2008
Bydliště: Liberec

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Ptak666 »

No jasný, to chápu. Ale ja vubec nemam poneti, jake "normálni" sluchatka koupit aby se to hodilo i na to hrani.
Prevazne hraju Armu III ( ktera mi prijde, ze je na zvuk nic moc. :/ Leti vrtulnik v levo a kdyz jste k nemu zady, tak neni nic slyset. Ale treba kroky tam jsou slyset jen kdyz mam zvuk opravdu hlasite), pak rainbow six siege a obcas CSko. A taky filmy atd atd. O ten mikrofon moc nestojim. Malokdy se s nekym domlouvam. Spis hraju solo. A je tu prave ta moznost, ze se da poridit samostatne, tak bych to neresil.
Jde mi spis o to aby byly hoooodne pohodlne a hlavne aby ten zvuk byl o.k. a aby to dokazala moje deska nejak zkousnout. Abych si nekoupil nejake "drahe" a nevyuzil jejich vykon na 100%.
Mainboard: ASUS RAMPAGE V EXTREME/U3.1 - Intel X99 , CPU:Intel Core i7-5820K 3.3GHz, RAM: Kingston HyperX Savage Black 32GB (4x8GB) DDR4 3000, GPU: ASUS STRIX-GTX980TI-DC3OC-6GD5-GAMING, 6GB GDDR5, PWRS: OCZ ZX Series 1250W , OS: Win7 64bit,COOLER: Noctua NH-D14, CASE: Zalman Z11 NEO, modrá/černá , HDD: Transcend SSD370S - 512GB, Seagate Desktop SSHD - 2TB, Monitor: ASUS ROG PG278Q - 3D LED monitor 27"
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Hexik21 »

Jdi se podívat do nějakého hifi obchodu vem si sebou telefon a nech si vyndat tyhle sluchátka ber Beyerdynamic DT 770 PRO. Mám doma 250 ohm verzi a jsou parádní. Můžeš je mít na hlavě celý den a uši tě z nich bolet nebudou. Skvěle tlumí okolní zvuk. Doporučuji ti k nim ale externí zvukovku. Mám doma Asus Xonar DX a pokud si audoifil tak ten rozdíl poznáš.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od racecar »

250 ohmov na telefon a onboard zvukovku bude dost a budu hrat tichucko - nevybudeno.

Nie kazdemu sa musi zvuk Beyerov pacit, mne sa nepacil. Na hry ale budu fajn aj comfy.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Hexik21 »

Jo to máš pravdu ta 250 hraje potichu klidně stačí i 80. Mám tušení že i na krabici je napsáno že 80 je na hry
Ptak666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2008
Bydliště: Liberec

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Ptak666 »

Proiminte mi, ze jsem si nic neprecetl a nenastudoval. Ale neni vic ohm lepsi? Nebo jak to mam chápat, ze ty 250ohmove hrajou potichu? A ta zvukovka je teda nutnost? Preferuji zvukovou kartu externi. Jelikoz nevim, jestli bych interni do pc jeste narval. A ano, ta cena vseho by mela byt cca do tech 7K
Mainboard: ASUS RAMPAGE V EXTREME/U3.1 - Intel X99 , CPU:Intel Core i7-5820K 3.3GHz, RAM: Kingston HyperX Savage Black 32GB (4x8GB) DDR4 3000, GPU: ASUS STRIX-GTX980TI-DC3OC-6GD5-GAMING, 6GB GDDR5, PWRS: OCZ ZX Series 1250W , OS: Win7 64bit,COOLER: Noctua NH-D14, CASE: Zalman Z11 NEO, modrá/černá , HDD: Transcend SSD370S - 512GB, Seagate Desktop SSHD - 2TB, Monitor: ASUS ROG PG278Q - 3D LED monitor 27"
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Nerdis »

Víc ohmů znamená, že potřeba víc šťávy, aby hráli tak jak mají. Tzn potřebují nějakej DAC/Amp.

Jestli to chceš jen na hraní, tak dle mého názoru nemá smysl vymejšlet něco dražšího a ještě kupovat k tomu nějakou zvukovku, zesilovač ... (za pár korun budiž)
Pokud to máš i na hudbu a jseš co se zvuku náročnej, tak fajn. Jinak dopadneš jako já. Měl jsem pecky Koss the plug za 400, rozbili se a chtěl jsem něco lepšího kolem 2k a nakonec jsem skončil u Senn ie80 za 6,5k, ne že bych litoval :)

Fakt nejideálnější co můžeš udělat je jít někam a vyzkoušet. Každý má jiný uši, jednomu jsou tyhle sluchátka pohodlný, jinýmu ne. Jeden chce silnější basy na úkor výšek, jinej naopak. A pravděpodobně pokud ti to projde mobilem, tak na pc by to mělo hrát o něco líp. U sluchátek je to vše ošemetný. Nikdo ti nemůže nidky pořádně říct, co by sis měl vzít, max nasměrují. Proto ti nakonec lidi řeknou, že máš jít a vyzkoušet.
Pro zajímavost já jsem kdysi chtěl herní sluchátka, byl jsem u bratrance, kterej měl taky tyhle steelseriesky a když jsem to dal na hlavu, tak to ještě nezačalo hrát a už mi to vadilo a jakmile začalo hrát, tak jsem to ihned sundal z hlavy a radši hrál bez zvuku.
A taky si uvědomit, že 7000 za sluchátka je dost (i za 3500 za sluchátka je dost) na to je kupovat bez zkoušení.
Můžeš zkusit obejít datart (tam často mají na vyzkoušení) pak nějaký sony a audio obchody v okolí. Pak akorát myslim v Praze je od sluchatka.net kamennej obchod, kde maj spoustu sluchatek i na vyzkouseni, ale to si nejsem jistej.
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Fidor »

V Praze a Brně je Audigo kde maj plno sluchatek k vyzkouseni.
Vybral bych neco do tech 80ohm aby to v pohode hralo z integrovany zvukovky.
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
Ptak666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2008
Bydliště: Liberec

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Ptak666 »

Jen se zeptam. Cim vic ohmu, tim vic je potreba "stavy" a tim je to hlasitejsi, nebo je zvukova kvalita lepsi? Na co bych mel koukat? Jenom na ty ohmy?
Mainboard: ASUS RAMPAGE V EXTREME/U3.1 - Intel X99 , CPU:Intel Core i7-5820K 3.3GHz, RAM: Kingston HyperX Savage Black 32GB (4x8GB) DDR4 3000, GPU: ASUS STRIX-GTX980TI-DC3OC-6GD5-GAMING, 6GB GDDR5, PWRS: OCZ ZX Series 1250W , OS: Win7 64bit,COOLER: Noctua NH-D14, CASE: Zalman Z11 NEO, modrá/černá , HDD: Transcend SSD370S - 512GB, Seagate Desktop SSHD - 2TB, Monitor: ASUS ROG PG278Q - 3D LED monitor 27"
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Hexik21 »

No, čím víc ohmu tím je potřeba víc napětí aby si probudil basy a výšky. Proto se třeba 250 ohmový sluchátka doporučujou do nahrávacích studií kde je píchneš do zesilovače a jedeš. No a pak tu máš 80 a 120 ohmový sluchátka na to ti stačí integrovaná zvuková karta nebo telefon. Jak už to někdo psal. Jestli si z Prahy nebo Okolí dojeď si třeba na anděl do muziker.cz je přímo na andělu. Jsou tam milí lidi a rádi ti pomůžou.
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: Jaké sluchátka na hraní? (nemusí být "herní" !!)

Příspěvek od Fidor »

Sluchátka s např 32 Ohm můžou klidně hrát lépe než sluchátka s 250 Ohm. Neznamená, že čim víc Ohm tim líp.
Když si nastavíš hlasitost v PC např. na polovinu (50 ze 100 na stupnici ve windows) tak sluchátka s 32 ohm budou hrát nahlas, že ti to utrhne uši, ale 250 ohm sluchátka by hráli tak potichu že aby jsi dosáhl požadované hlasitosti musel bys hlasitost vytáhnout na 100 a stejně by to bylo možná málo.
Kup něco do 100 Ohm.
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“