chytrý domácí audio systém

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Fikii
Nováček
Nováček
Registrován: 15. črc 2016

chytrý domácí audio systém

Příspěvek od Fikii »

Ahoj,
chtěl bych si doma zřídit "chytřejší" audio systém. Tím je myšleno mít nějaké reproduktory, do kterých bych mohl pouštět zvuk jak z PC, TV, tak pomocí bluetooth z tabletu/smartphonu bez toho, že bych musel nějako šaškovat ať už s kabelama nebo softwarem. Nějako jsem to zkoušel zkoumat, ale vždycky jsem byl zvyklej píchnout 2 repráky + bassu pod stůl k PC a vyřešeno. Teď se zařizuji v novém bytě a potřebuji poradit od někoho, kdo se v tom vyzná, aby to fungovalo fakt špičkově :)
Co jsem mezitím vyčetl (berte s rezervou, nemám s tím zkušenost, proto se ptám), tak určitě budu potřebovat jako koncový výstup 1) Reproduktory, které budou kabelově spojeny do A/V Receiveru, který bude umět přijmout bluetooth signál (tím pádem se mi vyřešila smyčka smartphone -> reproduktory = hrají), teď budu potřebovat kabelově připojit A/V Receiver k PC (a k TV), abych z nich získal zvuk. Tím pádem mám smyčku komplet a mohlo by to jet ne ?

Řešil to už někdo nebo je někdo prostě jen ochotný pomoct ? Je to tak jak jsem napsal nebo tam potřebuji ještě nějaké zařízení ? Popřípadně bych ocenil i třeba odkaz do e-shopu na dané produkty, abych si pročetl technické údaje.

Děkuji za Váš čas a ochotu :)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: chytrý domácí audio systém

Příspěvek od Shaquille »

Ahoj,
http://www.sonos.com/en-us/home https://www.trivum-shop.de/ koukni treba sem, tohle je reseni 21 stoleti. Je to velmi snadne, ale vubec to neni levne. Ber spis jako inspiraci co je mozne.
Pokud chces resit pres AV receiver, tak urcite porid multi room, abys mohl poslouchat nezavisle. Treba u TV film a v koupelne radio, nebo treba spotify. (moderni receivery umi vsechny online sluzby, poustet muziku z NASu...). PC propojis optikou/hdmi pokud si poustis filmy z PC na TV. Vse se da ovladat aplikaci z mobilu/tabletu.
Je to dost o rozpoctu a narocich. Reseni je mnoho...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Fikii
Nováček
Nováček
Registrován: 15. črc 2016

Re: chytrý domácí audio systém

Příspěvek od Fikii »

Ahoj,
Děkuji ti za odpoved! Promin, ze reaguji se spozdenim. Takže ve směs to funguje, tak jak jsem napsal ja s tím, ze si musím poridit A/V receiver, který odpovídá mým narokum ?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: chytrý domácí audio systém

Příspěvek od Shaquille »

presne tak...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
noegon
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2006
Bydliště: Prostějov

Re: chytrý domácí audio systém

Příspěvek od noegon »

Ano, stačí novější A/V receiver. Já mám obyč Onkyo tx-nr555 a spokojenost. Přes mobil se dá dobře ovládat Spotify. Tidal už je na komfort horší, ale taky funguje :)
STRIX 1080TI, 2720Z,IE 3.0, Grado SR80i
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“