ASUS Xonar AE vs sluchátka Superlux HMD660E

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Hellraiser
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. srp 2006
Bydliště: Brno

ASUS Xonar AE vs sluchátka Superlux HMD660E

Příspěvek od Hellraiser »

Ahoj všem,

řeším takové dilema. Mám nyní (a už dlouho) zvukovou kartu ASUS Xonar DX - spokojenost. Nedávno jsem si koupil nová sluchátka s mikrofonem Superlux HMD660E, které mají impedanci 150ohm. Xonar DX nemá žádný zesilovač, takže se poohlížím po jiném řešení.

Narazil jsem na ASUS Xonar AE, který má sluchátkový zesilovač pro 150ohm sluchátka, takže se chci ujistit, jestli se na tyto informace mohu spolehnout od ASUS a pořízením této nové zvukové karty Xonar AE se můj problém se slabým zvukem vyřeší.

Nebo případně řešit ještě Creative Audigy RX nebo Blaster Z(x), které mají sluch. zesilovač na 600ohm.
Nebo to řešit sluchátkovým zesilovačem - zde nemám zkušenosti, takže nevím jakým.

Sluchátka používám jen k PC - hudba, filmy a sem tam i hry.


Díky moc za cenné rady předem
PC: MSI Z77A-G45, Intel Core i5-3570K, 4x4GB DDR3 1600 MHz, AMD Sapphire HD7950 3 GB, 256 GB SSD Crucial m4, 1000 GB WD, 2x250 GB HDD WD, 500 GB HDD WD, FractalDesign Define R3, 560W Seasonic X Gold, ASUS Xonar DX\DG; LCD: Dell U2412M Keyboard and Mouse: Roccat Isku Illuminated and Roccat Kone+
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: ASUS Xonar AE vs sluchátka Superlux HMD660E

Příspěvek od davkol »

Důležitá je nejen impedance, ale taky citlivost sluchátek. Na druhé straně u zesilovače je podstatný výkon – kolik dokáže dodat při určité impedanci – a výstupní impedance.

Abych to nějak ilustroval na příkladu: mám 600Ohmovou verzi Sennheiser HD 25, která ale hraje úplně v pohodě s nahodilým telefonem, protože je velmi citlivá; naopak mám také asi 100Ohmová AKG, která zvládne málokterý zesilovač, klidně inzerovaný na "600 Ohmů", naprosto tam chybí basy a zní to jak plechovka.

Osobně bych to u superluxů tolik neřešil, když už máš aspoň nějaký xonar. Ony nakonec jsou relativně citlivé, když nic jiného.
Hellraiser
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. srp 2006
Bydliště: Brno

Re: ASUS Xonar AE vs sluchátka Superlux HMD660E

Příspěvek od Hellraiser »

Ahoj, díky moc informace. Já bych to neřešil ale ikdyž mám vše na max (hlasitost) je to tak, jako bych to měl tak na 30%-50% max - pocitově - oproti normální sluchátkům s normální impedancí a je to opravdu poznat :-(.

Nějaké tedy přesnější řešení mého problému?

ASUS Xonar AE:
Audio Performance:
Output Signal-to-Noise Ratio (A-Weighted) (Front-out): 110 dB
Output Signal-to-Noise Ratio (A-Weighted) (Headphone-out): 108 dB
Input Signal-to-Noise Ratio (A-Weighted): 103 dB
Output THD+N at 1kHz (Front-out): <0.00158 %(-96 dB)
Input THD+N at 1kHz: <0.0022 %(-93 dB)
Frequency Response (-3dB, 24bit/192KHz input): 10 Hz to 65 KHz

Digital-to-analog Converter(DAC)
ESS ES9023P*1 (112dB DNR, Max. 192KHz/24bit)
Cirrus Logic CS4245*1 (104dB DNR, Max. 192KHz/24bit)
Cirrus Logic CS4361*1 (103dB DNR, Max. 192KHz/24bit)


Superlux HMD660E:
Headphone:
Type: Dynamic, Closed-back
Sensitivity: 96dB SPL(1mW)
Frequency Response: 10-30,000Hz
Max. Input Power: 100mW
Rated Impedance: 150Ω
Headphone Caliper Pressure: Approx. 6 N

Microphone:
Type: Dynamic
Polar Pattern: Cardioid
Frequency Response: 150-10,000 Hz
Sensitivity: -60 dBV/Pa (1 mV)
Max. SPL: 136 dB SPL (THD ≤ 1% 1 kHz)
Rated Impedance: 250 Ω


Co mám s čím porovnávat? :-)
PC: MSI Z77A-G45, Intel Core i5-3570K, 4x4GB DDR3 1600 MHz, AMD Sapphire HD7950 3 GB, 256 GB SSD Crucial m4, 1000 GB WD, 2x250 GB HDD WD, 500 GB HDD WD, FractalDesign Define R3, 560W Seasonic X Gold, ASUS Xonar DX\DG; LCD: Dell U2412M Keyboard and Mouse: Roccat Isku Illuminated and Roccat Kone+
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: ASUS Xonar AE vs sluchátka Superlux HMD660E

Příspěvek od davkol »

A ten mikrofon funguje dobře?
Co mám s čím porovnávat? :-)
Na webu se dají najít kalkulačky potřebného výkonu zesilovače; v záložkách mám třeba tuhle.

Výběr něčeho konkrétního záleží na tom, jaké máš plány do budoucna: upgrade sluchátek, použití s nějakým přenosným zařízením atd.

Koupě o fous lepšího xonaru/soundblasteru mi přijde dost neflexibilní; „značkový“ zesilovač za cca 1500 Kč ještě nebude perspektivní ohledně upgrade. Těžko říct. Třeba CMOY je docela zajímavý, ne zrovna konvenční projekt. No a pak je tu možnost plácnout se přes kapsu a vzít něco jako Schiit Magni, který už zvládne adekvátně nakrmit skoro všechno.

Osobně bych se asi podíval na levnější USB zvukovky v hudebninách, jestli to nebude stačit. Nebo lepší interní xonar z druhé ruky.
Hellraiser
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. srp 2006
Bydliště: Brno

Re: ASUS Xonar AE vs sluchátka Superlux HMD660E

Příspěvek od Hellraiser »

Uf teda, tomu říkám problematika. Jen teda nejsem z těch čísel moc chytrý, protože nevím co s čím porovnat, a některé kalkulačky mě nějaká data vyhodí, ale nevím co s tím dál, když zvuková karta ani sluchátka těmi daty nedisponují.

Ptal jsem se ještě přímo u ASUSu a ti mě napsali, že problém by být neměl, a všechno by tedy mělo fungovat bez problému.

Pokud by někdo měl ještě další radu, budu vděčný, jinak to zatím vidím tak, že budu muset najít řešení, protože nyní sluchátka připojuji přes repro, ale tam už jde slyšet šum, a není to už ono :-(
PC: MSI Z77A-G45, Intel Core i5-3570K, 4x4GB DDR3 1600 MHz, AMD Sapphire HD7950 3 GB, 256 GB SSD Crucial m4, 1000 GB WD, 2x250 GB HDD WD, 500 GB HDD WD, FractalDesign Define R3, 560W Seasonic X Gold, ASUS Xonar DX\DG; LCD: Dell U2412M Keyboard and Mouse: Roccat Isku Illuminated and Roccat Kone+
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“