Externa zvukovka k Beyerdynamic DT990

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Externa zvukovka k Beyerdynamic DT990

Příspěvek od HEAD »

Nevim podle me integrovana zvukovka na tomahawku hraje lip nez ten sound blaster.Vsechno je s tim SB strasne prebasovany a neni to neutralni.
Ty ATH T500 co ted mam hrajou lip s integrovanou zvukovkou lip, nez ten SB z coz jsem necekal.Je tam proste vic deatailu a neni to tak prebasovany.
Ty 990 pro jsou jeste kvalitnesi a tak si nak nedokazu predstavit, ze to provozujes na tom SB.
Naposledy upravil(a) HEAD dne pát 8. led 2021, 19:19, celkem upraveno 1 x.
macmanar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2010

Re: Externa zvukovka k Beyerdynamic DT990

Příspěvek od macmanar »

... řešil jsem kdysi taky a postupně k Beyerům DT990 vystřídal (to bylo v roce 2010)creative X-Fi extreme music, X-Fi fatality, EMU 0404 USB, ASUS XONAR..... nakonec zdaleka nejlepší byla Creative X-FI Elite pro, kterou jsem bohužel , co se týká kvality nebyl schopen ničím doposud nahradit (AE-5 je horší, creative G 6 jsem vracel ze stejného důvodu minulý týden), takže ji vlastním doteď a je to jeden z důvodů proč jsem neopustil Skylake platformu s PCI slotem (možná zkusím ještě AE-9)

X-FI Elite pro (s přídavným napájením a externím boxem, kde mám zapojeny sluchátka) má perfektní mikrodetail, dynamiku a široký prostor, na který se dnešní zvukovky nechytají (co jsem vyzkoušel), ve hrách je taky bezkonkurenční... bohužel zvukovky moc velký kus cesty narozdíl od grafik neušly... a papírové parametry nic neznamenají
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Externa zvukovka k Beyerdynamic DT990

Příspěvek od Ache »

HEAD píše:Nevim podle me integrovana zvukovka na tomahawku hraje lip...
Tak to snad nemá ani smysl... :roll: Ta integrovaná na Tomahawku hraje fajn (není už to takový zlo, co bývaly integrovaný dřív), ale SBZ je zvukově na tom fakt lépe. Vadí ti bass? Tak máš v ovladači EQ. A hlavně vypnout Crystalizer a X-bass. A pokud ti vadí bass, tak nedoporučuji DT990, ale spíše neutrálnější 880tky. Já mam na 62Hz nastaveno +3dB a na 31Hz +5dB protože sem rád když to pořádně basuje (výbuchy pak mají ten správný dunivý zvuk). :twisted: Naopak nemam rád ten neutrální suchej zvuk s plochým EQ.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Externa zvukovka k Beyerdynamic DT990

Příspěvek od HEAD »

Basy me nevadej, ale ten SB je brutalne prebasovej a nici to detaily.Pustil jsem si nekolikrat 24bit flac a ten SB ma proste min detailu pac je to prebasovany.Basy uplne zasahujou do stredu.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Externa zvukovka k Beyerdynamic DT990

Příspěvek od Ache »

Jak můžou bassy zasahovat do středů - to už pak jsou středy ne? :-D Maximálně to může zesilovat nějaký frekvence, ale na to je korekce EQ, když ti něco, vadí. Dokonce i ten test na který odkazuješ ukazuje, že frekvenční spektrum je neutrální:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... png.34389/ :!:

- takže to hraje jak má. To si zase měl nastavenou nějakou kokotinu jako X-BASS a pod. - všechno v menu SBX pro studio musí být vypnuto, když chceš přesný neutrální zvuk Já to mám také tak nastaveno a jen pomocí EQ mam na sluchátka naastaveno víc dB na tyhle sub-bass frekvence.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“